reklama

vecne trapeni s velikosti kola

Ahojky lidicky,
Tak je to tu zase. Opet trapeni s velikosti kola. Mam 179cm, od paty k rozkroku 81cm, hmotnost 83Kg... Proflaknuty WrenchScience (http://www.wrenchscience.com/WS1/default.asp) mi vyhodil ze mam mit 17" ram, 65.5cm ETT (efektivni delka horni trubky) a 71.5cm vzdalenost osa - sedlo. Dlouho sem vybiral, dloho se radil, dloho se vozil pred prodejnou, vsichni mi doporucovali 20", ze jsem pry na rozhrani 18"-20", spis tech 20" . Ja si ale nakonec koupil 18" Meridu Matts Sport 500, ETT 70cm, osa-sedlo 74cm, zdalo se ze mi sedi a na 20" sem uz mel horni trubku skoro mezi kulkama.
Par dni se na ni vozim a az ted, po 100km, me zacina prepadat deprese, ze je asi male. Sedlovku mam skoro na doraz a na kole se citim jak vosa na bonbone. Mozna je to ale tim, ze jsem na kole jiz dlouha leta nesedel, treba to je jen pocatecni pocit. Nicmene mam pri sjezdu vzdy pocit, ze uz letim pres riditka. Uz sem mel i cuky jit ho vratit nebo tak neco, ale nakonec sem se neprinutil. Asi se budu jeste vozit a v nouzi koupim jen vetsi ram a necham to sve prehazet na nej. :C(

Sedlovku uz mam temer na doraz, je vysunuta na 21cm, do rysky zbyvaji necele 2cm. Predstavec uz tam je od vyroby 120ka. Docela me to mrzi, jelikoz presto ze jsem na kole jiz 6let nesedel, venoval sem pred nakupem maximalni pozornost vsemu a stejne to takhle dopadlo. :C(
Tento prispevek ma slouzit jako podmet pro diskusi. Jen pro zajimavost, jak moc mate vysunutou sedlovku a kolik Vam zbyva do rysky?

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloslav Stibor ([email protected]))
  • Re: vecne trapeni s velikosti kola

         

    Nepropadej depresi. Já vozím taky spíš menší rámy - na 175 cm výšky mám u HT 17" rám, u FS velikost M (no to není moc vypovídající). Menší rám je tužší, ale hlavně se mi z něj za jízdy (čti "při pádu") líp vystupuje, než z velkýho rámu. A sedlovky mě taky nechávají v klidu. U fulla ji mám vysunutou 26 cm, u HT 27 cm - měřeno od hodního okraje objímky po ližiny sedla.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vecne trapeni s velikosti kola

         

    Podobně jako tady Honza nade mnou si myslím, žes na svou výšku špatně nekoupil. Kdybys preferoval spíše delší jízdy po ne moc špatných cestách, občas nějaký ten lehčí terén, tak bych to viděl (takhle na dálku) spíš na 20" rám, ale jestli spíš jezdíš ty terény, tak ten menší rám by měl být vhodnější. Nevím, jak dlouho sedlovku máš (obvykle v krámech na kolech bývá 350 mm), ale měla by se dát sehnat v délce 400 mm, třeba by Ti to (spíš psychicky) pomohlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vecne trapeni s velikosti kola

         

    Tak přesně s tímhle bojuji já. Taky měřím 179 cm a když jsem si kupovala GTčko, tak jsem brala vel. "L", což odpovídá zhruba 18 - 19". Tehdy mi prodejce říkal, že jako ženský by mi spíše doporučoval rám "M" a asi jsem ho měla poslechnout. Nevzala jsem ho přesně z těch důvodů, co popisuješ ty - připadala bych si jak "vosa na bonbónu". Po dvou letech se mi na tomhle kole opět sesypaly záda. Někde je prostě chyba. A ačkoli jsme geometrii vychytávali přesně podle mého předchozího kola, které mi padlo perfektně, tak je to přece jenom jiné. Zatím to asi budu řešit odpruženou sedlovkou a dalším přiblížením řidítek, abych nebyla moc natažená.

    U tebe mi ta 18" ale přijde tak akorát - myslím, že jde opravdu jen a jen o pocit. U MTB je pro tebe rám 20" rozhodně velký. Tam je totiž problém to, že je i delší a to bys mohl dopadnout se zádama jako já...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vecne trapeni s velikosti kola

           

      Me treba boli bederni cast od spatne posazeneho hydrapaku. Kdyz ho necham moc nahore nebo je moc tezky, tak po 50km zacinam zada pekne citit.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vecne trapeni s velikosti kola

             

        Já kvůli tomu hydru ani vozit nemůžu. Na bruslích mi nevadí, ale na kole na zádech nesnesu absolutně nic...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vecne trapeni s velikosti kola

           

      GT jsou obecne delsi. Zena ma taky GT spravne velikosti a stezuje si obcas na unavu rukou - velka cast hmotnosti spociva na nich. Ja je citim taky, akorat to trva o neco dele.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vecne trapeni s velikosti kola

             

        Ale jsou zase kratší než třeba Authoři - ikdyž ten už teď dělá i dámské verze rámů, které jsou kratší.
        Je vlastně fakt, že já jsem zatím neměnila představec, protože u GT je poměrně krátký, ale i tady asi bude řešení jak vyzískat nějaký centimetr...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vecne trapeni s velikosti kola

         

    Ja mam na 183cm 20" ram a jsem spokojena. Pri jizde spis lezim a jeste navic jsem si vymenila vlastovky za rovna riditka. Takze posez mam jeste niz.
    Taky mam zkraceny predstavec, na tom puvodnim jsem plavala a s kratsim se mi lip "manevruje" :)
    Kdybych to chtela vic na hrani a kratsi jizdy, urcite bych sla do 18".

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vecne trapeni s velikosti kola

         

    Myslim, ze muzes byt v klidu. Tvuj pocit, ze je ram maly docela koresponduje s tim, ze jsi na kole uz dlouha leta nesedel. Neni tomu tak davno co jsem mel silnicni ram velikost 62cm. To bylo i na mych 182 cm docela dost, ale tehdy to byl trend a vzpominam si, ze i me trvalo nejakou dobu nez jsem si zvyykl na velikosti bikovych ramu. Dluzno rici, ze presne jak pise ckp13, vyhody maleho ramu jsou jednoznacne. Je to podobne jako u systemu Micro Drive, ktery se casem stal u horskych kol standardem. Vsimni si, ze i silnicni kola maji dnes ramy mensi, dokonce i sloping, coz alespon na mne pusobi osklivym dojmem, ale je to tak a je to asi i u Tebe otazka zvyku. Pro Tvoji informaci, sedlovku mam vysunutou 3 cm od maxima, uroven riditek je o cca 10 cm nize a je to v pohode.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vecne trapeni s velikosti kola

         

    To znám. Mám 186 cm a Meridu 20. Taky se mi zdála ze začátku malá. Docela cíleně jsem chtěl o něco menší kolo a jsem rád, že jsem tak učinil. Na rozdíl ode mne je obratnější.Po překonání pocitů, které popisuješ jsem s velikostí spokojen. Sedlovku jsem měl většinou úplně na max bez rezervy. To mi vrtalo hlavou - jaké by to asi bylo mít dva cm navíc. Tak jsem po roce koupil delší sedlovku, ale tu délku využiji jen občas, při stoupání na asfaltu. Tak nad tím přestaň dumat a jezdi a jezdi.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vecne trapeni s velikosti kola

         

    Mám 178cm a rám 20" (GT Avalanche). Vyhovuje mi to, prostě takový univerzál. Vysoký, dlouhý rám, takže ačkoliv mám sedlo stejně vysoko jako parohy, tak na tom celkem ležím. Na dlouhé trasy je to dost v pohodě, lehčí terén bez problémů, méně náročné sjezdíky taky ok. Bojuji spíš jen s prudkými výjezdy a pomalým, členitým a technicky náročným terénem.
    Takže pro poměrovou kombinaci km-času na kterou kolo využívám mi to plně vyhovuje.
    Kdybych šel znovu do XC hardtaila, tak znovu 20". Kdybych šel do fulla, tak rozhodně menší.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vecne trapeni s velikosti kola

           

      Teda Matyxy, ty mi dáváš - "sedlo stejně vysoko jako parohy", to je šílená představa :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vecne trapeni s velikosti kola

             

        ... leží-li ...?

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HAF)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vecne trapeni s velikosti kola

             

        No jasně že mám sedlo stejně vysoko jako parohy :o)) ....
        http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/nase_biky...

        ... ale pokud víš ještě o nějakých jiných parozích, než o těch na konci řidítek, tak by mě to celkem zajímalo, doteď jsem měl ve svou lepší polovičku dost silnou důvěru ;o)))))))))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

255 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024