reklama

Prosím o radu

Ahoj,

máme děti 5 a 7 let. Rádi jezdí na kole, ale jak je známo u dětí - kopce ne. V srpnu bych se ráda vydala do Jizerských hor - Josefův Důl. Poradí mi někdo, zda-li je to vhodné i pro děti. Myslím tím, jestli se tam najdou i trasy pro děti. Podle internetu ano. Ale ráda bych něčí názor. Nebo mi klidně doporučte něco jiného. Ale jsem z Mostu a ráda bych tak něco v okolí. Ne na druhý konec republiky. Čekám na Vaše tipy. Zatím.

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (ilona ([email protected]))

Nejlépe hodnocené

1 hlas
1 hlas
  • Re: Prosím o radu

         

    Tak Josefáč pro děti to teda nevím, nevím. To je docela ďolík, z něj se snad na všechny strany jede do kopce - a pak chytej ty děti, když to pálí dolů. Sjezdy jsou tam tedy nádherné, ale s dětma bych si je teda nelajsla...

    A musí to být zrovna Jizerky?!? Vedle máš Lužické hory nebo Šluknovský výběžek - tam je také nádherně, ale najdou se tam, podle mého názoru, daleko vhodnější trasy pro děti, které nerady dokopce.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu

         

    Jestli vám děti nerady šlapou kopce, tak Josefův důl není moc vhodná volba. Kamkoli kromě Smržovky se vydáš, vždycky je to nahoru a k přehradě nebo na Kneipu obzvlášť. Sice už jsem tam 3 roky nebyl, ale asi kopce nenarovnali:-) Lepší by bylo ubytování v Liberci, odkud jezdí do Bedřichova cyklobus, anebo někde na Bedřichově. I Jizerky samy jsou kopcovitý, ale většinou jsou to jen táhlá stoupání nebo skoro rovina. Pro děti tam trasy jistě jsou, ale musíš se k nim prošlapat.-(

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o radu

           

      Teda výšlap na přehradu (kamení) ani na Knajpu (asfalt) s dětmi 5 a 7 let nepodstupuj. To je záhul i pro zdatné cyklisty, natož pro malé děti. Já to jela obojí, na Knajpu dokonce i na běžkách, a mám to prostě odškrtnutý :o)))
      Ovšem z Knajpy dolů, to je tedy krásný sjezd. Ty děti bych tam ale chytat nechtěla.
      V Jizerkách je pěkné poježdění po hřebeni z Bedřichova nebo ze Šámalky (Lovecký zámeček), ale fakt je lepší se tam vysápat cyklobusem. Po vlastních to pro tak malé děti opravdu není...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím o radu

             

        Dyk to říkám:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosím o radu

               

          Dyk já taky :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím o radu

             

        Z Bedřichova na hřeben(mám dojem)je to ještě do kopce asi necelé dva kiláky a pak až je to pohoda

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu

         

    Neboj, takhle malým dětem ještě stačíš, tak za 4 roky už to bude horší. Děti by měly jezdit do kopce, aby se jim kolo neznechutilo. Po rovině je to děsná otrava.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu

         

    S dětmi se do Jizerek opravdu dá vyjet, ale Josefův Důl by byla asi ta nejhorší volba. Ten výšlap na přehradu po kamení dá opravdu zabrat i dobrým bajkerům (ale ten sjezd dolů... to je paráda :o)) ).
    Taky bych doporučil spíš cyklobus z Liberce nebo bydlení v Bedřichově. Nebo druhý konec Jizerek - já tam vždycky bydlím v Kořenově. Na Jizerku se jede přes Polubný - i tam se dá sehnat bydlení.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o radu

           

      Jo, tam je dobrej nástup přes Orle do polské části Jizerek a jezdí tam mnohem míň lidí než v západní části. A co se na ubytování zeptat Štrougala, má mezi Polubným a Jizerkou chalupu.:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu

         

    Mám obavy, že když je budeš tahat takovýma krpálama, tak se jen otráví. Kopečky ano, ale Josefův Důl je pro ně asi moc. Pokud to nejsou zakuklení Amstrongové s celoročním tréninkem. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu

         

    Jsem taky z Mostu, takze nejdriv zdravim sousedku ;-)
    Ja se pristi tyden chystam s mladasem (stejnej vek - 7, do kopcu se mu taky moc nechce) na kola a pod stan do Chlumu u Trebone.
    Sice je to asi o kousek dal nez do Jizerek, ale zase pro kolo idealni teren.
    Pokud by si preci jenom chtela s detma do hor, tak doporucim vyzkouset jednu uzasnou vec - taznou tyc *REKLAMA* Trail Gator *KONEC REKLAMY*

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím o radu

           

      Rozhodně nechci snižovat tvé upozornění na tažnou tyč - i já si myslím, že je to velice užitečná věc, ale jen jsem si tak představila, jak táhnu dítko na tyči z Josefáče nahoru na přehradu nebo na Knajpu - to bych asi vypustila duši :o))) V některých terénech se to mění v sebevražedný nástroj :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím o radu

             

        No ze je to sebevrazedna zbran vim :-)
        Pri testovani se mi podarilo zabit malem sebe i synatora - ve vyjezdu do kopecka jsem si nejak neuvedomil ze ho mam pripojenyho a postavil jsem se do pedalu a kola se rozkejvali pekne ze strany na stranu a oba jsme meli plny ruce prace to ustat :-))
        A uz vubec si nedovedu predstavit smykovat treba cestou z kopce :-D
        Ale pokud mermomoci do hor chce, je to jedna z moznosti :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2006
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024