reklama

Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruženou sedlovku? A ja

Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruženou sedlovku? A jakou, pokud ano. Díky za vaše názory.

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (vlk1)
  • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruženou sedlovku?

         

    Pořídil jsem jí manželce a docela si jí pochvaluje.Důležité je správné nastavení tuhosti pružení.Sám jí nemám,zatím mi otřesy nevadí.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruže

         

    Manželka má. Přendal jsem jí na její MTB odpruženou sedlovku ze svého crosse v kombinaci s původním sedlem ze svého MTB a nemůže si to vynachválit.
    Jinak ta sedlovka je proprietární zn. Balance, 6061 Alu, takže asi nebude samostatně k sehnání. Ale nevrže a celkem i funguje, zvláště třeba na kostkách je to znát ;o)
    Tady je na fotce ještě na mém crossu:
    http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/nase_biky...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruže

           

      muzu se zeptat co jsou to za plaste na tom vasem crossu? (jedna se mi o to reflexni prostivani)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Majk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruže

             

        Značka Kenda. Bohužel jsem svůj plášť nikde na jejich webu nenašel, možná to bylo OEM vyráběné přímo pro Balance kola.
        Jinak co jsem koukal, tak třeba MAXXIS dělá krosový plášť s reflexním pruhem (děsně dlouhý odkaz, tak jsem ho zalomil ručně :o)):

        http://www.vseprokolo.cz/vseprokolo/Pl%E1%9At%EC+a
        +du%9Ae/Pl%E1%9At%EC+trekking/MAXXIS/928-MAXXIS
        %20Overdrive%20Trekking.html?PHPSESSID=eb59d0c0205
        eab1cfe1f728fc4140931

        nebo tenhle, ale značka mi nic neříká:

        http://www.vseprokolo.cz/vseprokolo/Pl%E1%9At%EC+a+
        du%9Ae/Pl%E1%9At%EC+trekking/CST/1389-CST%20C-
        1393%20Trekking.html

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruže

               

          CST je lowend Maxxisu. Něco jako Madison vs Author...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruže

                 

            Díky, to jsem nevěděl.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruže

         

    Odpruzenou sedlovku nemam a vlastne nejsem ani priznivcem tohoto reseni neb se pri nem meni vzdalenost sedla a osy stredu => poloha pri slapanni neni optimalni. Ale mam karbonovou.. Je dost vytazena takze celkem pekne pruzi a i se sedlem pomerne tvrdym mam ve srovnani s obyc, duralovou sedlovkou pri jizde na kostkach pocit jako bych mel mekou zadni gumu. Prijemne. Zvaz to, mozna je to lepsi reseni a nemusi byt drazsi, rozhodne je pak lehci a z hlediska ergonomie slapani lepsi.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruže

           

      S paralelogramem se vzdalenost nemeni.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čaute, máte někdo na svém horském kole odpruže

             

        Meni, ale podobne jako u te ohebne (karbonove) sedlovky. Aby se vzdalenost nemenila vubec, to by ta sedlovka musela fungovat tak, ze by se sedlo pohybovalo po kruznici se stredem v ose slapani a polomerem rovnym vzdalenosti mezi stredem a sedlem. Ale to je ciste akademicka diskuze, rozhodne je sedlovka s paralelogramem o moc lepsi nez obycejna.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: mgt
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024