reklama

Merida odpružení LRS

Zdravím vás všechny,
chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti a jaké se systémem odpružení zadního kola u kol Merida. Jedná se o systém Low Ratio Suspension.

http://www.merida-bike.cz/clanek/49

Díky všem za info.

[ Zpět ]
Datum: 02.08.2006
Autor: pro_pa
  • Re: Merida odpružení LRS

Standardně jezdím Fox Float RL (dvě hodnoty zdvihu + možnost úplného zavření, na Spešlovi Enduro S-Works). Asi před měsícem jsem 4 dny testoval Meridu s LRS. Jako závěr jsem si pro sebe udělal toto : nevyhovuje mi "inteligentní" tlumič (ten můj foxík je neinteligentní). Kolo se nechová podle mých představ. Na silnici se tváří jako "pevné" a v terénu v určité chvíli začne pružit - OK, takto to bylo zkonstruováno. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se chceš odrazit ke skoku přes překážku. Jednou se mi tlumič otevřel, jindy zase zůstal zavřený - odraz byl dost problematický. Zůstanu u neinteligentních tlumičů. To ovšem není věc jen LRS od Meridy, ale obecně všech tlumičů s SPV, ...
    Obecně k LRS - krok téměř 1:1, nízký tlak v tlumiči (to mají i jiné tlumiče)... spousta chvály na firemních stránkách Meridy (to je ten článek 49).
    Letos používá Merida tlumiče Manitou Swinger SPV nebo DT Swiss SSD 190 LRS.

[ Zpět ]
    Datum: 02.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

134 cyklistů (14 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017