reklama

Praskani v dratech zadniho kola

Mno uz mne to docela "irituje", i jak se za mnou obcas i lide otaci, co to zas jede za blba, ktery asi poradne neumi prehodit prehazovackou, ci co ;-) ...

Mam kostru Favorita, co v ni bylo puvodne 3-kolecko, pak 5-ti (ktere tam byl problem narvat), ale pak si ram zvykl a asi pred 20-ti lety se mi podarilo ziskat uzsi stred pro 7-kolecko, ktere mam dodnes, ale ...

Kdysi jsem to prepletal sam, predni kolo je v pohode, ale zadni ma na jedne strane moc utazene draty a na jedne zas moc volne (musi byt trochu ke strane...) a jeden cas mi i praskaly, nez jsem si poridil "ctyrlistky", coz bylo "mile" na stale sundavani pastorku ;-( ...

Problem je v tom, ze kdyz jedu, tak dost hlasite v rytmu jizdy ty zadni draty jakoby "preskakuji" (alespon to vypada, ze je to od tech dratu a ne ze stredu) a je pravda, ze mam i trochu problem s tim, ze nektere draty jsou hodne volne a nektere nebezpecne napnute :-(.

Da se to prosim nejak resit, jako treba cele kolo povolit a vycentrovat znovu (coz se mi moc nechce, aby to nebylo horsi a zas treba nezacaly praskat draty, anebo to jde i jednoduseji a pripadne jak ?

Nebo si to mam radeji nechat udelat u "odborniku" (i kdyz pokud je neznam mam obavy, aby to neudelali jeste hur nez ja a treba "neocvachtali" niple, nebo nepraskaly draty, aniz by zvuky ustaly...) a kolik to pripadne asi tak stoji i s pripadnou vymenou stredu pro jiny pastorek (s kazetou) ? Dik ...

[ Zpět ]
Datum: 31.07.2006
Autor: VladaS
  • Re: Praskani v dratech zadniho kola

         

    Přecentrovat, nebo vyplést kolo není žádný problém. Teoreticky je to jednoduché, ale chce to trochu praxe. Zkus ty hodně povolené dráty postupně dotahovat a ty přepnuté na opačné straně ráfku povolit. Asi to ve tvém případě nebude o stejnou hodnotu, musíš to zkusit. Musíš sledovat, aby se ráfek nevychýlil jak stranově, tak výškově. Pokud se ti to nepovede, skončíš stejně v servisu - tak proč si to nevyzkoušet. Hodně štěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskani v dratech zadniho kola

         

    Správně bys měl mít na straně s pastorkem kratší dráty. Na výpočet délky drátů existuje i jakýsi vzoreček ...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskani v dratech zadniho kola

         

    Doufam, ze me nekdo neobvini z reklamy, ale na www.bikestore.cz nebo www.trinnity.cz muzes kouknout na ceny komponentu a pak se rozhodnout, ale podle toho jak to popisujes je tezke rici cim to je i kdyz nejvice bych vsadil na nespravne vypleteni - bud spatne krizeni dratu, nebo spatne vypnuti. Odhaduji, ze tam mas nejaky starsi rafek, mohou to byt i pohyby niplu v rafku, kdysi mi to delaly stare ceske galuskove rafky kdyz zacaly praskat kolem niplu. Zvaz i moznost porizeni celeho kola noveho - kdyz bys volil z levnejsich dilu, tak to mozna (bez kazety) vyjde do 1 kKc a myslim, ze v trinnity to i vypletou, za nejaky maly peniz.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praskani v dratech zadniho kola

           

      Vypletal jsem to kdysi sam a jak jsem psal, tak asi tak pred 20-ti lety a mozna dobrych 15 let jsem nejezdil a az ted mne to zase chytlo.
      Rafky byly (tekrat) nove na "pologalusky" a krizeni dratu by melo byt dobre, protoze jsem to delal podle tech original a v prednim kole problem neni.
      Je problem jen v tom zadnim, i kdyz u pastorku jsou kratsi draty, ale stejne jsou o dost vic napnute a jeste je kolo trochu ke strane - mozna jsem to tenkrat s tim 7-kolem prehnal, i kdyz jsem dal nejuzsi stred, co jsem sehnal, ale vzdavat se mi ho zrovna nechce :-( ...

      Problem tedy bude asi hlavne v tom spravnem vypnuti (doufejme, ze praskle zatim neni nic) a jestli opravdu nebude nejlepsi dat to odbornikum, protoze do toho uz nemam moc chuti a hlavne by byl dozadu lepsi stred rovnou na horskou kazetu alespon 11 az 30 zubu, protoze mych soucasnych 13 je casto malo a radeji bych 11 a rovnou i novy predni trojtac nejlepe do 53 (alespon 52), coz vim, ze asi bude trochu problem a s tim samozrejme i retez ...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praskani v dratech zadniho kola

             

        ... a přední kolo taky, a možná i rám by to chtělo... No vidíš, nakonec budeš mít celý nový kolo. Není nad to, udělat si občas drobnou radost :o))))

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praskani v dratech zadniho kola

             

        No, ja bych ti taky doporucil spise se zamyslet nad novym kolem. Ten dural stary dvacet let uz bude krehky. Neni to dobre na nejake vazne jezdeni. Udelej si radost a kup si nove kolo. Pokud nekoupis nejlevnejsi, ale tak kolem 11000, budes urcite prekvapen a spokojen. A jestli, jak rikas, te to chytlo... U Sterby (opet nechtena reklama) maji zajimave slevy - dcera si tam koupila to same kolo co zena loni, ale o tri tisice levneji.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2006
        Autor: mgt
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praskani v dratech zadniho kola

               

          Jo jo, take o tom novem premyslim a tak do 20000 Kc bych za nej dal, takze uz by to snad mohlo byt neco slusneho, ale rad bych vpredu trojtac 30, 40, 54(52) a vzdadu neco horskeho alespon od 11 do 30 (rad jezdim po horach, ale hlavne silnice a terem spis "z donuceni" ;-)...), ale zatim jsem na nic takoveho sikovneho nenarazil a asi by se musely jedine vymenit prevody.

          Hlavne ale ted bydlim v Litvinove, kde mam kolo v baraku a jestli se jednou podari prestehovat za pritelkyni do Jeseniku (kde nejak nemuzu najit praci), tak by mne asi hnala s kolem v panelaku v byte a i kdybych mel dat do kocarkarny to sve stare kolo, tak bych asi umrel strachy, jinak uz bych asi do toho noveho hned sel ;-( ...

          [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2006
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praskani v dratech zadniho kola

                 

            No jestli za kolo trekingoveho typu das 20 kKc, tak budes urcite navysost spokojen. Nedavno jsme kupovali tatovi k narozkam Author, myslim, ze Triumph a nemuze si to vynachvalit. Ma takove prevody jako pozadujes, to jen jako tip. S tim ulozenim kola v panelaku je to problem, ale muzu te ujistit, ze ho 95% tech, kteri v panelovych domech bydli musi resit taky. Dokonce bych rekl, ze to je namet na samostatne tema, pokud to zde jiz nekdo neresil, coz bych asi rek, ze jo. Ja mam treba kola (tri) na balkone. A taky trnu, jestli se nekomu nezalibi. Resit to ale lze.

            [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2006
            Autor: mgt
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

326 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024