reklama

Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povinne j

Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povinne jezdit na kole s prilbou na silnici 1. tridy bez ohledu na vek? Slysel jsem ze ano, ale nejsem si jist. Jo a plati to i v obci/meste? Napr. chci jet jen 2km ve meste, jedu po silnici 1. tridy, mohu dostat pokutu pojedu-li bez prilby? Diky za odpovedi. Mira

[ Zpět ]
Datum: 30.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mira Mira)
  • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povinne j

         

    Přilba je teď povinná do 18ti let ale jestli vždy a všude, to netuším - mě to totiž až tak nezajímá, protože bez přilby na kolo nesednu. Mít ochranou pomůcku a nepoužívat ji, je ta největší blbost jakou může člověk udělat...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povin

           

      Jasne ze v terenu nebo delsi trasy jezdim taky s prilbou, ale jde mi o tuto situaci: Rano jedu z domu na nadrazi prez pul mesta (3km) na kole na nadrazi, tam kolo zamknu a autobusem jedu dal (do jineho mesta) do prace. Nejak se cloveku nechce tahat kazdy den do prace prilbu kvuli 3km na kole, ktere predchazeji doprave na nadrazi. Ze je prilba povinna do 18 let, to je mi znamo. Ale nekde jsem narazil na tvrzeni, ze na silnici 1. tridy je povinnost mit prilbu na kole i nad 18let. Tak chci vedet jak to je... dik.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mira Mira)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povin

             

        Přilbu nemusíš (zatím) nosit nikde, pokud je ti 18 pryč.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povin

               

          ok, dik

          [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Mira Mira)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povin

         

    Pro toho kdo na kole jezdí po silnici 1. třídy by měla být poviná sepsaná závěť a předem zaplacené pohřebné. O přilbě bych vůbec nediskutoval, já jí beru i když jedu jen do supermarketu pro rohlíky.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrun ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povin

           

      Pánové(a dámy)-před nedávnem jsem tady psal,jak jsem se opět letos připletl k bouračce na kole,kdy ženská upadla v malé rychlosti (v podstatě rychlost chůze)-bez přilby.Pořád to vidím před očima,jak leží na asfaltu a teče jí krev z uší-jinak ani škrábanec,v bězvědomí.Volali jsme záchranku,bylo to fakt pár vteřin po pádu.Dopadlo to špatně- z bezvědomí už se neprobrala a po týdnu zemřela.Máma od 2 dětí,která si vyjela na kole s kamárádkou a už se nikdy nevrátila domů....Tak si na to vzpomeňte všichni,kdo si myslíte,že přilba se nosí jen na "švih".Ono je všechno jinak,když se to stane někomu,koho jste vlastně znali a vídali,není to jen v televizi,ale v tvrdé realitě života!Tak si ten "blembák" naražte na hlavy pořádně-ono nám krásy neubyde a určitě to k něčemu je.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povin

             

        Mam podobnou zkusenost ale na me osobe. Normalne s prilbou jezdim, ale ten kilasek a pul do prace jsem si ji nevzal. Jel jsem tak 3km/h pesi zonou cajdaje nohy na zemi(jezdit se tam sice nema, ale ne na silnici bych neprezil ani 10min). Kdyz tu najednou to do mne zprava naprosto necekane napalil nejaky maly cajzl. Kola odlitla od sebe a ja jeste ted jasne vidim ty centaky mezi mou hlavou a sutrdlazbou. Nastesti jsem to zachytil riditkama kolenem a loktem. Ten cajzl musel jet minimalne 20 a verim tomu ze bych na tom byl hur kdybych to kolo vedl. A troufam si rici ze kdyby mu poradne fungovaly brzdy a rodice by toho caparta nevybavili kolem o dve cisla vetsim, tak by to ubrzdil.
        Takze prilba proste nosit na kole vsude. Clovek muze bejt na kole sikovnej a umet padat, ale na debily narazi clovek vsude.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Reno)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povin

         

    Helmu nemusí nosit nikdo, protože i když chytnou na ulici policajti osobu mladší 18ti let, stejně jí pokutovat nemůžou a ani nemůžou pokutovat rodiče. (článek z MF Dnes)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povin

           

      To se pleteš, tresní odpovědnost je od 15 let, od tohoto věku můžeš být pokutován, ba i jinak trestán třeba basou i když mladistvím je dávána poloviční taxa než dospělím. Poslanci navrhovali snížit tento věk na 14, ale to nevím jestli prošlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2006
      Autor: jipík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravim vsechny.

         

    Bez přilby ani ránu. To už se dá postrádat něco jiného, ale přilba ne.
    http://www.bike-forum.cz/img/upload/fotogalerie...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2006
    Autor: Krata
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povinne j

         

    pokuď máš silný žaludek tak se podívej http://www.ogrish.com/archives/cyclist_killed...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2006
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povinne j

           

      no jen jestli by mu tu hlavu ten bus nerozmáčkl i s tím polystyrenem...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povinne j

             

        Pokud mu přes ni přejel kolem tak určitě, na to stačí i osobák. A tak to tam píšou. Pokud by ho jen srazil a on třísknul hlavou o zem, tak to je to, před čím tě helma zachrání, ale váhu auta rozhodně neunese.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povinne j

         

    Ahoj všichni. Jednoho krásného dne jsme jeli po Česko-Polské hranici a kousek si zajeli do Polska na Malou Čantorii a při cestě zpět jsem najel na kámen, který kousek uklouzl a zablokoval mi přední kolo. Přestože jsem nejel víc než 10 km/h jsem byl okamžitě na zemi, ani jsem nevěděl jak. Pohmoždil jsem si předloktí, odřel rameno a nabodl na kámen přilbu těsně nad levým spánkem. Jakmile jsem se postavil a zjistil, že jsem jen potlučený tak mi bylo fajn, ale jak jsem o kus dál zjistil, co se mi stalo s přilbou, tak se mi rozklepaly kolena a dále jel víc než opatrně. Ať si každý jezdí jak chce, s přilbou nebo bez ní. Já jsem před tím pádem bez přilby nevyjel a nevyjedu ani teď a tím pádem je mi jedno co o používání přilby říká zákon.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zdravim vsechny. Mam dotaz: Je ze zakona povinne j

         

    Přilba vždy!

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

164 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024