reklama

Nosič na tažné zařízení-vaše zkušenosti ?

Uvažuji o koupi nosiče na tažné zařízení.
Má ho již někdo?
Pevný či vyklápěcí?
Jaké jsou zkušenosti s vyklápěním, je to nutné?
Nemusím mít obavu, že je jeho stabilita a pevnost závislá jen na jednom šroubu a jeho utažení na kouli tahače?
Je to spolehlivé?
Jaké jsou jeho ceny?
Podělte se se zkušenostmi.

[ Zpět ]
Datum: 27.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (koala)
  • Re: Nosič na tažné zařízení-vaše zkušenosti ?

         

    Určitě vyklápěcí.
    Aspoň my máme obvykle plnej kombík věcí až po střechu, na střeše rkev nebo dvě a k něčemu se prostě jinak než zadními dveřmi nedostaneš.
    A naposled to bylo i s N1 přepážkou za sedačkami, kde je to vůbec bez šancí. Sklápět bylo ovšem mnohem lepší i v minulosti bez ní.
    Zkušenost mám s Thule černý ocelový cca 4 roky starý a novější Thule skládací hliníkový letošní, obojí super.
    Nevisí to na jednom šroubu, ten šroub jen vymezuje polohu a je namahán čistě na tlak.
    Největší výhoda oproti kolům na střeše je snížená spotřeba a nulová citlivost na vítr. Dá se s tím jezdit co to dá.
    Akorát někteří jedinci si těžko zvykají a změnu výhledu zrcátky dozadu.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada lehokolo.com)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič na tažné zařízení-vaše zkušenosti ?

         

    ahoj, mám nosič na tažné zařízení a jsem s ním absolutně spokojená. Nemá to chybu... jednoduchá instalace jak nosiče, tak i kol - během pěti minut mám nainstalované tažné zařízení, nosič i kolo. Jízdní vlastnosti auta se vůbec nemění - dálnice v pohodě 130 km/hod a není poznat, že jsou kola za váma... jen tak pro přesnost - mám nosič jen na dvě kola, ale mám malou fabii. a ještě jen poznámka - ideální pro ženy - nedovedu si představit, jak zápasím s kolem, které chci umístnit na střechu. vřele doporučuji i když je to jistě dražši než si pořídit nosiče kol na střechu.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: vodnarka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič na tažné zařízení-vaše zkušenosti ?

           

      Díky za oba dva posty.
      Přesto ještě jednou moje obavy. Celý nosič je nasazen na kouli tahače. Pak je dotažen jen jednou matkou tak, že matka tlačí v hlavě nosiče přes na destičku na kouli.
      Není to příliš labilní?
      Nemůže se lehce stát, že se nosič jednoduše převáží a prostě posune v zatáčce, během jízdy přes díry, atd?
      Stačí přece mírné nedotáhnutí, ne? a hlava se uvolní?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (koala)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič na tažné zařízení-vaše zkušenosti ?

             

        Princip je jiný, nosič drží tím, že je ze všech stran zapřen o tu tyč, na které je koule. Šroub jen stahuje dva segmenty navlečené na kouli.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič na tažné zařízení-vaše zkušenosti ?

             

        no nerozumím těm technickým věcem - ale vůbec se to nehne - bráchá říkal, že je to "bajonet" - nevím sice co to je, ale je fakt že nosič drží a kola taky - určitě líp než na střeše.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2006
        Autor: vodnarka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič na tažné zařízení-vaše zkušenosti ?

         

    Taky se připojím do diskuze.Koupil jsem si nosič na kouli a musím říci,že oproti vození kol na střeše pouze (zatím)samé výhody.Jak již bylo napsáno jízdní vlastnosti auta jsou daleko lepší než s koly na střeše.A ta spotřeba!S koly vzad jezdím za 5,5l a na střeše 7,5l/100km.To je neporovnatelný rozdíl.Jenom pozor na nečekané vyhnutí auta z jízdní dráhy(nerovnosti,díry na cestě).To potom s Vámi trošku zacloumá.Jinak mám sklopný nosič od fa Wjenzek(www.nosic-kol.cz).Jsem s ním spokojen a je o více než polovinu levnější ne Thule.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šidloch ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič na tažné zařízení-vaše zkušenosti ?

           

      Ahoj, mám nosič na tažné zařízení od stejné firmy jako Šidloch, typ MEDA 3 + adaptér na 4.kolo. Sice ho mám od jara, ale pár desítek km jsem s ním už najel, naposledy minulý týden celou dovolenou. Jsem s ním spokojen, uvezu v pohodě 4 kola, sklopný systém je nezbytný pro přístup do kufru. Mají to dobře udělané a skutečně je cena poloviční než Thule. Pouze malé upozornění, pozor na velké terénní zlomy tvaru V, např. u vjezdů a nájezdů, aby se vlivem nájezdu na zlom nosiš nezadrhl o zem. Jediné, co jsem ještě nevyřešil, a o čem už jsem psal, je "třetí" SPZ.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JT)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

326 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024