reklama

ISIS nebo integrální BB

Zdravím, zajímalo by mne, zda zvolit (u nových klik) středovou osu typu ISIS nebo "integrální". V čem je výhoda a nevýhoda té které osy? Děkuji Boris

[ Zpět ]
Datum: 27.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (boris (boris.kneschke@ca.xx))
  • Re: ISIS nebo integrální BB

Mas na mysli kliky s integrovanym stredovym slozenim? (BB neznam). Takovou, jaka je treba u Shimano Hollowtec II nebo napr.u Truvativu a pod.?
    Isis (nebo Octalink u Shimana) byl pry obcas problematicky svymi pazvuky,nekdo doporucoval radeji i klasicky 4-hran. Integrovana osa ma loziska vne ramu, takze je mnohem pevnejsi a mene nachylna na opotrebovani a vule. Plusem je i nizsi hmotnost. A co se tyce tuhosti, Hollowtec II od Shimana (at XTR,XT nebo LX) jsou asi ty nejtuzsi XC kliky vubec, ostatni vyrobci je v podstate jen napodobuji.

[ Zpět ]
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

BB je zrejme zkratka pro Bottom Bracket.

[ Zpět ]
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ano, BB je zkratka pro Bottom Bracket. Jinak diky za vysvetleni. Budu nuset totiz v nejblizsi dobe menit kliky a stred, tak nechci udelat prilis velkou blbost. Boris

[ Zpět ]
        Datum: 28.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (boris)

Mam na kole Isis. Puvodne tam bylo RaceFace SRX a ted po 7000km mi to odeslo. Technik rikal, ze to ma vydrzet 4000, coz mi prijde hrozne malo. Nove tam mam FSA Platinum Pro (nePro verzi nemeli skladem) a za cca 1500 to drzi.
    Jinak se mi v tom driv ozyvaly divne zvuky, ale stacilo dotahnout a preslo to.
    Porovnat nemam s cim a doufam, ze ta nova osa vydrzi vic jak 7000km.

[ Zpět ]
    Autor: wewerka

Tak jak píše Vašek. Na HT vozím XT se čtyřhranem (filosofie stejná, jako u ISIS/Octalink) a střed musím občas vyměnit, protože odejdou ložiska. Na FS mám XT s integrovanou osou a po 15000 km není v ložiscích ani ta nejmenší vůle.
    Mám možnost srovnání a tak bych volil jednoznačně kliky s integrovanou osou.

[ Zpět ]
    Autor: ckp13

také jsem blbej, tak přispívám

[ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklohňup)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

124 cyklistů (5 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017