reklama

Proc comp zlobi ?

Koupil jsem si nekdy najare v Lidlu na silnicni kolo comp, protoze muj asi 20 lest stary uz zlobil a kdyz jsem jel z kopce po takove cyklo (anebo spis "tanko") ztezce, protoze po silnici bohuzel policie obcas u nas vybira pokuty (na te "ztezce" bych ale rekl, ze jde o zivot mnohem vic), tak mi prestal ukazovat a udelal to jeste parkrat a myslel jsem, ze to asi bude blbymi kontakty.

Posledni dobou jsem ale zacal jezdit casteji a vsiml si, ze prestava ukazovat i na dobrych silnicich (kterych je ale bohuzel malo) a ze vetsinou pri rychlosti kolem 53km/h napred zacne ukazovat nizsi a nizsi rychlost, az nakonec ukazuje 0 (a bohuzel tedy ani nemeri delku ujete trasy :-(...) a zacne ukazovat, az kdyz zas zpomalim, takze v kontaktech to asi nebude, anebo ze by treba chyba firmware (pokud nejaky ma) ? :-(.

Nevim, jestli je to na reklamaci, do ktere se mi uz moc nechce a snad na ni jeste neni pozde (a take nevim, jestli by mi jiny comp tak dobre pasoval mezi svetlo a PDA s GPS, protoze tenhle ma na to sikovny drzak), anebo jestli jsem neco nemohl udelat spatne ja a nesetkali jste se prosim s podobnym problemem nekdo ? Dik ...

[ Zpět ]
Datum: 27.07.2006
Autor: VladaS
  • Re: Proc comp zlobi ?

         

    Nenapsal jsi, jestli je to comp bezdrátový nebo klasický, ani o jakou značku a typ vlastně jde, takže zde je těžko poradit. Bohužel mám tu zkušenost, že většina takovýchto věcí z Lídla je dost bídné kvality. Když trochu pozměníš verzi, tak ti to asi i vyreklamují, ale pravděpodobnost že to nový kousek bude dělat také je dost vysoká.
    Vyhledej si tady na foru posty o cyklo compech, a pak si zajdi koupit některý z doporučených, od kvalitního výrobce, a neprohloupíš. Držáky se dělají nejrůznějších tvarů a velikostí, takže si určitě vybereš tak, aby ti to mezi světlo a PDA sedlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proc comp zlobi ?

           

      Je to normalni dratovy (klasicky), ale znacku z hlavy bohuzel nevim, jestli tedy vubec nejakou ma a mozna jsem setril na nepravem miste, i kdyz jinak mam z Lidlu treba MP3 nebo DVD prehravac a s nimi jsem za tu cenu spokojeny.

      Jak to myslis "pozmenit verzi" ?
      Prave se take obavam, ze to novy kousek muze delat take a moc se mi do te reklamace tedy nechce (od jara by snad nemel byt problem, pokud mam doklad o zakoupeni), ale zas na druhou stranu bych chtel vedet, kolik opravdu jedu, kdyz jedu pres tech 50 a hlavne kolik km jsem ujel :-( ...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proc comp zlobi ?

             

        Myslel jsem to právě tak, že reklamace dost možná nepomůže. Zkus co radí Zdeněk o té vzdálenosti mezi magnetem a snímačem a když to nepomůže, tak jdi do jiného compu (Sigma, CatEye).

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proc comp zlobi ?

           

      Ja mam taky jednu zajimavost s bezdratakem z Liedlu. Myslim ze sem uz to tady popisoval. Zjistil jsem ze blikacka umistena do asi 10 cm od compu ho rusi a znemoznuje funkci. Bylo mi divny ze cestou tam vse funguje ale cestou zpatky ( uz za tmy) to ukazuje nesmysly....

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2006
      Autor: koko
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proc comp zlobi ?

         

    Stejný problém se mi na synkově kole podařilo odstranit úpravou vzdálenosti snímače a magnetu na min. vzdálenost ( cca 2 mm ) .

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proc comp zlobi ?

           

      Aha, nechal jsem tam magnet ze stareho compu, protoze je takovy podlouhly a malinky a je i docela blizko a ten z toho noveho je takovy "humpolacky" (skoro jako by tam byla klasicka "magnetka" se sroubkem) a uz jsem take premyslel, jestli to nemuze byt ono.
      To tedy jeste budu muset zkusit a doufam, ze mi s tim osklivym velkym magnetem nebude "nadskakovat cele kolo" ;-D Dik...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proc comp zlobi ?

             

        Mám skoro jistotu, že když jdeš do řetězců do měsíce po zakoupení něco vracet a nemají to už, vrátí ti peníze. Ale musíš mít účtenku.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Proc comp zlobi ?

               

          Mno prave, ze jinak se mi docela libi a musel bych zas do jineho a to se mi moc nechce, protoze funkce tohoto mi uplne staci a tvar se mi libi :-(.

          Zkusil jsem tam vcera dat tu "original obri magnetku" (puvodne jsem tam mel hezci a mensi magnet z me doslouzile skoro 20 stare Sigmy tusim BC600 nebo 800 - byl ale otoceny "podel dratu", takze na jednom konci S a na druhem J a ta "magnetka" je tocena "kolmo ke snimaci" a mozna to opravdu potrebuje magnet, ktery je asi takto silnejsi, anebo tamto mozna chtelo posunout, protoze stred byl vlastne mezi S a J magnetu a nevim, jestli se tak ty sily nemohly "neutralizovat") a zaroven jsem to musel (i kdyz nerad, abych to nemusel podkladat) pousunout na vidlici niz, aby to bylo bliz a magnet je tedy bliz.

          Bohuzel to bylo vecer a uz jsem to nestihl projet, tak jsem zvedavy, jestli to pomohlo, ale tenhle "obri magnet" se mi opravdu moc nelibi a docela mam strach, ze jestli se nebude na dratu otacet, tak jestli ho svym sroubkem "neprestrihne" (mam "ctyrlistky" a je to akorat v tom zeslabenem), protoze je to docela dost blbe reseno oproti tomu "Sigmackemu", ktery se na drat je nasunul a zajistil takovym plechem.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2006
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Proc comp zlobi ?

                 

            To je dobré, že jsi na to přišel sám, ale stejně pro úplnost připomenu, jak to funguje. V snímači je tzv. jazýčkové relé, což je trubička a v ní dva plíšky, které se v přítomnosti mag. pole přitáhnou k sobě. Ten magnet musí být orientovaný tak, aby se jeho póly přibližovaly ke koncům toho snímače. U té magnetky se šroubkem trčí ven jenom jeden pól, druhý jde dovnitř. Takový magnet musí směřovat vždy na kraj snímače, je jedno, jestli horní nebo spodní, ale nikdy ne doprostřed.
            Každopádně to bývá upřesněno v návodu. Ohledně vzdálenost od středu - čím blíže, tím lépe. Obvodová rychlost bude nižší a snímač bude spolehlivěji spínat. Na žádnou přesnost to nemá vliv.
            Mám comp Beta, u kterého je taky magnet se šroubkem, takový pěkný nerezový. Bohužel to byl zmetek, kdybych to dotáhnul, tak opravdu přestřihnu špici. Ten pěkný šroubek jsem musel zkrátit na brusce asi o 2 mm, potom to funovalo přesně tak, jak má a ani se to na špici neotočí.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2006
            Autor: Radek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Proc comp zlobi ?

                   

              Nejaka jazyckova rele doma mam a kdysi davno jsem si z nich delal "citac" z kalkulacky, takze jak funguji tedy predstavu mam.
              Jestli je v tom take to rele netusim (mozna by mohlo alespon cvakat pri priblizeni magnetu, nebo by se to dalo zmerit, ale riskovat to radeji nebudu, protoze tam muze byt treba haluv snimac, nebo dnes oblibene C-MOS a tem se nelibi i kdyz se na ne "spatne podiva" ;-)...).
              Kazdopadne mas ale urcite pravdu, ze ten pol se alespon u JR musi dat jen k jedne strane a jestli jsem mel driv oba poly "nad sebou" a kontakty byly uprostred, tak to asi nebylo dobre a u te sigmy to bud nevadilo, anebo mela jiny snimac.
              I ted mam zatim ten magnet uprostred (v navodu nic nebylo) a jeste jsem to nestacil projet, tak pak kdyz tak jeste zkusim posunout ke strane, ale radeji uz bych aby to nebylo potreba ;-) ...

              Nemel jsem to u stredu, ze jsem mel odrenou vidlici od dynama, co tam byvalo kdysi (tim jsem to zaroven maskoval) a take je tak kratsi privod po vidlici, ale s tou nizsi obvodovou rychlosti asi mas pravdu, ze na tom neco bude a mozna ten magnet pak ma i mensi odstredivou silu a snahu vyletet, nebo se zkrivit ...

              Ten magnet ma jakoby trubku se zavitem uvnit a vypilovane 2 "slicy" pro ten drat a drad se pres ty hrany jakoby trochu ohyba, takze to opravdu asi pri vetsim utazeni muze ten drat prestrihnout :-(
              Kdyz jsem (asi) hodne utahl, tak se ty pulky zavitu nastesti rozjely do stran (neumyslna blbuvzdorna "pojistka" ;-)...) a stacilo nastesti opatrne z venku domacknout klestemi (uz jsem se lekl, ze jsem ztrhl zavit)...
              Kdybych propiloval slicy vic, tak bude mahnet jeste dal a premyslim, jestli to tedy radeji pod tim sroubkem nezkusit alespon podlozit anebo jej take spis zkusit zkratit, aby mi to ten drat opravdu neprestrihlo, i kdyz jsem se snazil utahnout s citem a tim mam zaroven zase obavu, jestli se to nebude na dratu otacet.
              Mno jak jsem psal, jeste jsem na tom nejel, tak uvidim. Ale jestli treba jen nestacilo posunout ten hezci magnet se dvema poly soubezne se snimacem (ktery jsem si pri sundavani bohuzel nehezky ozvykal) trochu ke strane, aby nebyl uprostred, coz by mne docela nastvalo ;-) ...

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2006
              Autor: VladaS
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Proc comp zlobi ?

                     

                Tak to nastesti opravdu neni compem, ale magnetem.
                Dal jsem "obri magnetku" a jeste ke strane a uz to ukazovalo i 70 (samozrejme z kopce ;-)...), ale ona se na dratu docela otaci (netroufam si to vic utahnout a lepit by asi take nebylo dobre) a docela se obavam te "kalamity", kdyby se to srazilo se snimacem, coz ten obri magnet pri otoceni na dratu opravdu muze ;-( ...

                Zkusil jsem tam tedy vratit ten "Sigmacky" magnet, ktery se da na dratu otocit a sim sikovne a hlavne doufam bezpecne regulovat vzdalenost, kdyz se otaci na dratu "po smeru jizdy".
                Zjistil jsem, ze ten ale "ke strane" neukazoval, takze to mozna chce kazdy jazycek rele jinou polaritu (pokud tam tedy rele je), protoze tenhle magnet je asi i slabsi.
                Mel jsem ho skoro mene nez 2 mm blizko, ale bohuzel zjistil z kopce, ze pri brazdeni rafkovou brzdou mi malinko brazda tahne kolo ke snimaci, ze uz to zacalo lehce skrtat, takze jsem musel trochu oddalit, ale zatim jsem jel jen z kopce s dirama a zatackama, takze jsem jel jen asi 52 a jeste nevim, jestli to bude fungovat.
                Kazdopadne se mi ulevilo, ze chyba neni v compu ...

                [ Zpět ]
                Datum: 31.07.2006
                Autor: VladaS
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Proc comp zlobi ?

                       

                  Hm, tak ten sikovny Sigmacky magnet asi muzu priblizovat a posouvat jak chci, tak zkratka neukazuje vic, jak 53.8 km/h a ta original "velka magnetka" mi prijde opravdu nebezpecna, pokud by se na spici otocila (a to snadno muze, nebo ji snad prilepit, coz se mi moc nelibi?) - samotne magnety k compum se asi neprodavaji, ze ?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.08.2006
                  Autor: VladaS
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proc comp zlobi ?

         

    také jsem blbej, tak přispívám

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklohňup)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024