reklama

Jaké osvětlení?

Aho všem, potřebuju si koupit přední světlo na kolo. Myslíte že světlo s 3 LED diodama bude OK? - například Cateye HL-EL200?? Stačí svítivostí? Nebo mam raději jít do Halogenu, kterej ale vydrží svítit jen 2 hodiny? O Luxonu se nerozepisujte, to bych nevyužil ani nevyrobil. ;-) U LED vidím ještě výhodu že může ve městě, kde je veřejné osvětlení fungovat jako poziční světlo. Ale jezdím v noci asi 50 na 50% město/okresky či polní cesty .... stačí ty LED-ky osvítit přehledně cestu? Případně mám se zbláznit a koupit Cateye HL-EL500 za 1500kč ale které má svítivost 1000CAD?? Díky za názory.... Tomas

[ Zpět ]
Datum: 21.12.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomas ([email protected]))
  • Re: Jaké osvětlení?

         

    co se týká svítivosti u HL EL 500 nečekej žádné zázraky.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké osvětlení?

         

    Ahoj, ce se tyka osvetleni s LED diodami, tak ma vzdy mensi svitivost nez halogeny, ale je tu bohuzel ten problem s tou zivotnosti. Ja osobne pouzivam halogen na 4 tuzkove nabijeci baterie. Kdyz si koupis nabijeci clanky NIMH s kapacitou 2500mAh tak by Ti to melo vydrzet svitit 5 hodin a to uz je myslim dostatecne. Hlavne si nekupuj baterie GP ty Ti vytecou, kup si treba baterie SANYO.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké osvětlení?

           

      OK, diky za radu. Asi to budu řešit halogenem + bílou přední blikačkou...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomas ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké osvětlení?

           

      není pravda. záleží na výkonu .Přesto třebas 1W dioda svítí více než 2,4W halogen.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké osvětlení?

           

      Pokud si je NEHONÍŠm tak ti nevytečou!!! :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Faro)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké osvětlení?

         

    sice se budu opakovat, ale "ruční" výroba 2ks halogenových světel na helmu (10+20W), akec z UPS do kejmlu (2.5kg vůbec nevadí) = naprostá spokojenost. Doba provozu na akec 12V 7Ah 3.5-7.5hodiny. Cenově akec neznačkovej 250-300kč, halogeny + vypínače cca 200kč, trocha :) drátu, fastony. Na nabíjení používám regulovatelnej zdroj.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké osvětlení?

           

      To už je možná lepší ten Luxeon, svítí stějně, dýl vydrží baterky. Ale zase je dražší, navíc je problém s těma regulačníma obvodama (to se tady už rozebíralo jinde)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké osvětlení?

             

        Hele a nezkoušeli jste Xenon od Authora? Stojí cca 650,- i s nabíječkou a akumulátory. Co se týče hodin, myslim že 2 hodiny je dostatečná doba (nevím jak dlouho svítí tento).

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (hájky)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké osvětlení?

               

          Xenon od Authora mám já. Sice ne v provedení s nabíječkou ale žárovka je stejná - 4,7V, 0,4A. V neděli jsem ji spálil a včera koupil novou za 79Kč. Světlo se jmenuje A-M4X. Xenonka je lepší než obyč. žárovka (má větší ůčinnost o pár %), ale né tak dobrá jako halogen. Jinak kombinace žárovková lampa s LED blikačkou je nejlepší - blikačka (abych byl vidět) dlouho vydrží a lampa s žárovkou osvítí cestu a svítim s ní jen když není nic vidět.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (durman)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké osvětlení?

               

          2 hodiny dostatečná doba? Rozhodně ne. V zimě, kdy je tma už kolem 5 hodiny třeba. Nebo na několikadenním výletě stylem každý den večer hodinu potmě. Ale jestli jdou ty akumulátory vozit záložní a vyměnit třeba i za nějaké koupené standardní obyčejné baterky, může to být zajímavé (jestli to teda fakt svítí).

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké osvětlení?

         

    No tak v předu mám klasickou halogengu na dva menší monočlánky, ale koupil jsem si nabíjecí tak spotřebu neřeším,,jen před jízdou ,,dobiju" a místy jezdím i kde není osvětlení tak o blikajících LED diodách neuvažuji, ty mám jen vzadu aby mně nesejmuli.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké osvětlení?

           

      No ono taky záleží jak moc si potřebuješ svítit. Ja už jeden rok svítím takovým kombinovaným světlem. Budu vypadat jako vůl, ale přesně značku nepovím. Na světle je napis MAX1 a má jednu halogenovou žárovku a dvě diody. Světlo se pouští do 4 režimů. Halogen max, halogen min, blik dioda, svítící dioda. Baterky tam šoupnu 4tuždové (GP rozdodně mi nevytekly viz.Dan) a svítím podle potřeby. Halogen max cca 3hod a vidím jako ve dne, min cca 4-5hod a u diody jsem to po jednom dni testu vypl. Jo a i když už svítí u halogenu červená kontrolka, přepnu na svítící diodu a ta jede ještě xxxhodin dál a světlo proti rozbití huby je dostatečné. No za cca 600Kč před 1rokem si myslím že to byl dobrý kup.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (xsiv)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké osvětlení?

             

        To světlo o kterém píšeš by se mi taky líbilo.Ty neznáš značku,nebo si jí jen nechtěl napsat.Podobné světlo by mohlo být A-D4WX Xenon+LED od Authoru,tak jestli můžeš,podíval bys ses na Authoráckej web a dal mi vědět,zda je to to tvoje světlo?Nebo,pamatuješ si,kde si ho koupil?Díky moc

        [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (FunGhost ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké osvětlení?

               

          Ahoj, svetlo s těmito parametry se jmenuje Prometeus, kdo to dováží nevím, ale výroba je MADE IN TAIWAN, je to světlo, které mimo město osvětlí výborně cestu, ve městě s veřejným osvětlením se šetří baterie přepnutím na diody. Mají to dobře vymyšlené.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.02.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké osvětlení?

             

        Některá světla mají výrobce, tech. parametry a "made in" vyraženy v plastu na spodu v místě, které se zasouvá do držáku. Na nasazeném světle to pak není vidět.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké osvětlení?

         

    Ja si ted koupil petidiodove od BBB (to stejne vyrabi Author), cena je cca 450 Kc a da se s tim jet ve tme... Uplne optimalni to neni, ale oproti halogenu to vydrzi svitit tyden v kuse ;-). A je to zatim to nejsvitivejsi diodovy svetlo, co jsem potkal (tedy alespon v cenove relaci do 700 Kc)...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lalabeat)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké osvětlení?

           

      Svoje vcerejsi tvrzeni beru zpet. To svetlo jsem koupil asi pred tydnem a jel jsem s nim zatim jen dvakrat. Ale neni zas tak super, jak jsem si myslel. Ma sicel docela dobrou svitivost, ale pouze jen do jednoho bodu :(...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.12.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lalabeat)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024