reklama

piskajici predni naprava (brzda?)

Mam MTB kolo s diskovymi brzdami a pred par dny sem si vsiml ze za jizdy obcas nepravidelne (obzvlast pri nizsich rychlostech) je slyset od predni napravy slabe piskani. Nejpravdepodobnejsi mi prijde ze se nejak hnula predni kotoucova brzda, protoze kdyz lehce na volno trochu roztocim predni kolo neprirozene rychle se zastavi. Pri tom to ale piska jen malo kdy. Za jizdy to nijak nevadi, ale bojim se abych si nejak neposkodil tu brzdy. Promazanim predni napravy to asi nebude, protoze to neni ani mesic co jsem byl na garancni prohlidce, tak doufam ze by to snad promazali kdyby to bylo treba. Akorat ze hned po te garancce jsem mel lehky pad pres riditka (temer ze zastaveni) v prutkem ale kratkem kopci.

Myslite ze bych s tim mel zajit do nejakeho servisu, nebo mam nejdriv zkusit nejakou vec necim promazat?

[ Zpět ]
Datum: 26.07.2006
Autor: nax
  • Re: piskajici predni naprava (brzda?)

         

    Zkus pri roztoceni kola ve vzduchu naprazdno pozorovat, jestli brzdovy kotouc prochazi + - pravidelne trmenem, tj. jestli v nejakem miste nepravidelne nehaze. Vlastne jsem jeste ani neslysel, ze by nekdo padem poskodil kotouc, ale mozne to pochopitelne je. Pak by muselo nasledovat rovnani kotouce- bud by sis na to troufl sam, nebo v servisu.
    Jestli je kotouc od oka rovny, povol vyhazovak a zkus pootocit celou nabou ve vidlici a znova upnout. Kolo neni nikdy usazeno 100% rovne, i diky malinkym odchylkam zavitu na rychloupinaku, tak by se to v nektere poloze melo usadit spravne.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: piskajici predni naprava (brzda?)

           

      Na ten kotouc brzdy jsem se uz koukal. Zda se mi v poradku, nezaznamenal jsem zadne vychylovani pri otaceni. S tim rychloupinakem to urcite zkusim. Diky za radu.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2006
      Autor: nax
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: piskajici predni naprava (brzda?)

             

        Brzy po koupi nového kola jsem měl také pád přes řidítka, i když trochu drsnější (cca. 35 kmh). A příznaky byly úplně stejné. De facto jsem na předním kole nic nenašel, vše vypadalo v pořádku, jen přední kolo lehce "házelo". Dal jsem to do servisu na vycentrování a výsledek ?
        - Centrování
        - Něco tam bylo hnutého, muselo se to rovnat, ale už nevím jestli to byly úchyty na vidli nebo nábě.
        - Hnutý kotouč, musel se rovnat.

        Takže doporučuji navštívit servis. Od oka to poznat nemusíš, ale můžeš mít od toho pádu hnutý kotouč, stačí o pár desetin milimetru a bude to dělat to, co říkáš.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

303 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024