reklama

Zadní střed

Jak jsem měnil...

Loupalo mi zadní kolo. Koupil jsem naslepo osičku se všemi matkami a prstýnky s kuličkami. Rozebral střed, ohlídal všechny kuličky z debilního Shimana. Sundal kroužek pětikolečka a vysvobodil starý prstýnek. Byl roztažený a kuličky se v něm pohybovaly jen tak nazdařbůh. Po vyčištění jsem ale uviděl, co jsem vidět nechtěl. Střed totálně vymletý a zevnitř prasklý. Fajn.

Koupil jsem rovnou celé zadní kolo. Bylo mi doporučeno kolo se zdvojeným ráfkem. Koupil jsem radši i plášť a duši - obyčejnou, jako vždycky, přece nebudu mít na každém kole jiný ventilek. Paráda, ventíilek nedosáhne na druhou stranu ráfku. Fajn.

Koupil jsem jinou duši, s takovým tím uzounkým ventilkem - dosáhne na druhou stranu tak akorát. Jenže mou obyčejnou pumpičkou nejde nafouknout, šlahounkem taky ne.

Nechci být sprostý... proboha, kdo tohle vymýšlí?!!!

[ Zpět ]
Datum: 23.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (dmatej ([email protected]))
  • Re: Zadní střed

         

    Ha! Galuskový ventilek, no jo, všechno je jednou prvně.... vpředu mám velo...

    Nooo, čím se asi tak foukaj galusky, když tou pumpičkou, co mám, ne. :-(

    To jsem zvědavej, co mě ještě potká...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (dmatej ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní střed

           

      No, potkalo mě to, že jsem si tu přečtl něco o tom, jak funguje galuskový ventilek. Jsem zase moudřejší. Moje stará pumpička fouká o 106 a ventilek báječně spolupracuje. Hurá, mám zase pojízdné kolo... jen bude třeba ještě centrovat, centrovat, centrovat.

      Ale možná bych měl jít už spát. No co, přes den se stejně nic rozumnýho nedá dělat... veeeedddrrrroooo. Zbývá noc. Brou noc. Nebo ráno, jak chcete.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (dmatej ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní střed

         

    S tou dirou na rafku me to potkalo taky. Pouzivam duse s autoventilem a do noveho rafku Mavic to neslo dostat. Ale chybelo cca 0,5 mm prumeru, tak jsem to opatrne projel vrtackou. Slo to jako v pohode a drzi.
    No a k tem typum ventilu - vcera jsem videl v Gigasportu na Zlicine uzasnou vec. (Mozna jen pro mne, ale videl jsem to prvne.) Meli tam sadu tri kusu redukci pro vsechny tri druhy ventilu - galuskovy, velo i auto. Nakonec jsem ji nekoupil, protoze doma dusledne dbam na to aby vsechna kola mela autoventil a tak tento problem neresim, ale nekomu se to mozna bude hodit. Ta sada stala myslim kolem 70 Kc a meli tam posledni kus.
    A na tvoji posledni otazku bych mozna nasel odpoved, vzpomen si na konflikt VHS x BETA, nebo DVD+ x DVD- . Rekl bych, ze tohle je ten samy problem s tim rozdilem, ze doposud prezivaji oba (tri) rivalove.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní střed

           

      Ten "problém" tady musí být,do vysokých a úzkých ráfků těžko nacpu autoventil-i když pro neznalé- i ten se vyrábí v prodloužené verzi.A redukce na pumpy se dají dobře použít i u AV-zatlačí totiž středový kolík a usnadní huštění:-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní střed

             

        Tedy, merido, nevím odkud máš zde uváděné informace.
        Já totiž mohu místopřísežně prohlásit, že můj středový kolík nejde zatlačit, neboť se ohýbá (bohužel).

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (AV*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

183 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024