reklama

Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62 let

Jedu každý den včasně ráno "moji trasu" - osamělejší okresní cesty, asfalt, asi 25% z toho stoupání i na 3 nejnižší převod, celkem ca. 20 - 35 km podle nálady, počasí a času v průměru 26km/h. Zajímali by mě názory nejen starších jako já (62 let) ale i ostatních na jejich průměry při podobném denním "švihu" a stáří ?
PS. Cross 28" s LX nebo MTB 26" s Acera/Alivio

[ Zpět ]
Datum: 23.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (neregistrovaný)
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62

         

    OPRAVA NADPISU:
    Průměrná rychlost "švihu" momentálně ca. 26km/h a 62 le

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregistrovaný)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62

         

    Neznám tvoji cyklistickou minulost, trénovanost, zkušenost, zapálenost, ale v každém případě 62 let a 26 průměr je hooodně slušné.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: Rasťa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62 let

         

    Těžko tady najdeš někoho staršího, oficiálně jsem tady nejstarší asi já. A o pravidelným AVG jakej uvádíš, se mi i před třemi lety, než mi to přestalo jezdit, mohlo jenom zdát. Dělal jsem ho občas na horáku jenom na trase Liberec - Hrádek nad Nisou, což je cca 28 km vesměs po asfaltu a po proudu Nisy. Zpátky jsem jel vždycky dýl.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62

         

    Dost dobry. Kez bych se dozil podobne vykonnosti v podobnem veku. Smekam.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62 let

         

    Je to pekny, ale myslim ze kdyz se jezdi pravidelne, tak to neni problem takto zajet, taky proto ze to je kratka vzdalenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Santus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62 let

         

    To je dost dobrý, ale ta vzdálenost je krátká, není moc vypovídající. Jinak já jsem před pár lety jezdil taky kolem 26 km/h při vzdálenosti kolem 50 km. Teď (je mi 39 a to se mi zdá dost brzo) se prakticky nedostanu přes průměr 19, a to najezdím 4000 km ročně. Nechápu, snad ještě nejsem tak starý, tak proč to nejde jako dřív? A navíc jsem pořád unavený.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nepřihlášený Petr_67)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62

         

    Vzhledem k věku to je docela slušný. Zajímalo by mě, zda to jedeš stejně rychle na krosu i na MTB.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62

           

      Kupodivu je to jak na crosu tak na MTB přibližně stejné. Pro zajímavost jen ještě dodám, že ráno je to tak trochu rozcvička, kdy jedu na rychlost. Odpoledne, večer pak většinou "normální" jízda kolem 40-70 km v různých terénech - avšak většinou kopce - Česko-Bavorský les, průměr kolem 22-25 dle převýšení. (Jsem na volné noze, takže se mohu sportu věnovavat dost intenzivě, při pevném zaměstnání by to asi nešlo.)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregistrovaný)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62

             

        Mám taky takovou zkušenost, tj. že na crossu i na MTB je ta rychlost srovnatelná. Tady se často objevují názory, že MTB je oproti crossu výrazně pomalejší na jízdu po silnici apod. V podstatě jde o to, že na přemístění cyklisty a kola na určitou vzdálenost je nutno vykonat určitou práci. Pokud je ta práce v obou případech stejná (cyklista vyvine zhruba stejné úsilí), hmotnost(kolo + cyklista) je v obou případech taky zhruba, valivý odpor při obdobných pláštích je srovnatelný, musí být i ujetá vzdálenost za čas zhruba stejná (tedy i rychlost).
        BTW není třeba se omlouvat, že můžeš na kole jezdit kdy se ti zlíbí :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2006
        Autor: Marcel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62

         

    je to veľmi pekná rýchlosť, po 50 srdce chce, ale telo odmieta,dych sa kráti a kyslík ubúda, jedine čo pribúda je hmota, po 60 neviem za pár sa to dozviem.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Průměrná rychlost "švihu" mome ca. 26km/h a 62 let

         

    Je to skvělý výkon, to bezpochyby. Ono to asi nebude v tom věku, naopak, dokazuješ, že máš velmi dobrou kondici.
    (nedávno jsem jel šedesát km (Říčany - Sázava a zpět) a snažil jsem se pořád držet rychlost nad třicet. Na týhle trase není moc kopců, šlo to - druhý den mě ale pořádně bolelo nad kolenama, skoro jsem nemoh chodit :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (8 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024