reklama

Odpružená vidlice pro krosové kolo

Tak a je to tady... došla mi trpělivost a potřebuji lepší vidlici na kolo Author Airline. Obecně se montují na sériově vyráběná a prodávaná kola vidlice, které kvalitou a užitnou hodnotou neodpovídají dalšímu osazení (dle mého názoru). Moje kolo vydrží opravdu hodně a nezdráhám se jezdit terény vhodnými spíše jen pro horská kola. Airline 2005 je z výroby osazen vidlicí RST TR-PROI SL olejová uzamykatelná (zdvih 50 mm). Zdvih je nedostatečný, odskok děsný a pokud chci zdvih udržet aslespoň trochu nahoře (vážím 75kg), pak musím vidli dost tvrdě nastavit. V tom případě uzamykání naprosto ztrácí na významu, zejména když jezdím jen ze sedla a v kopci nedupu ve stoje. Ke všemu zamykání mi po roce už beztak nefunguje (a to jsem zamykání ani nepoužíval). Prosím zde přítomné "divoké" krosaře, aby napsali, které vidlice a s jakým úspěchem (či neúspěchem) používají. Dále prosím ortodoxní zastánce horských kol a odpůrce krosů, aby mi neradili, že si mám pořídit horské kolo. Dííík.

[ Zpět ]
Datum: 22.07.2006
Autor: Rasťa
  • Re: Odpružená vidlice pro krosové kolo

         

    Cau - o koupi lepsi vidlice na cross jsem taky uvazoval a porad uvazuju. Neporadim ti konkretni typ, ale z e-shopu jsem nasel nejsirsi nabidku (ne nejlevnejsi) crossovych vidlic na: http://www.koloshop.cz/index.php?volba... Ja osobne zvazuju nakup Suntouru NRX 9100 Lo 2005. Ale jestli je tato vidla dobra, opravdu nevim - podle ceny by snad ale na cross mela bohate stacit :o) Jinak jsem naprosty laik, ale nedavno se tu resil zdvih vidli u horaka a hodne lidi rikalo, ze na kolo s 80 mm zdvihem originalni vidlice neni dobre davat vidlu se zdvihem vetsim jak 100 mm, takze podle toho bych usuzoval, ze bys mel volit vidlu s max zdvihem 63 mm, abys pak nemel z crosse choppera.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2006
    Autor: Pepe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice pro krosové kolo

           

      Díky za tip. Choppera si z ze svého kola neudělám. I když nasadím 63cm zdvih, pořád nebudu mít řidítka výše, než sedlo. Mám otočený představec.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2006
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice pro krosové kolo

         

    co se týče přední vidlice já mám SR Suntour NCX D se zdvihem 63 mm, (vážím stejně jako ty) ale na truh jsou i jiné zdvihy 100 mm a jiné mě osobně vyhovuje tato nižší už proto, že se mi zdá, že kolo se skutečně lépe ovládá a předek je o trochu níže, ale to si musí každý vyzkoušet co mu vyhovuje lépe. Co se týká pružení řekl bych u krossového kole postačí bohatě pružina neboť to není kolo stavěné do náročného terénu, kam se s ním opravdu nevydáš. Kdybych měl horala tak už bych zcela určitě uvažoval o vzduchové kvůly terénu.

    Cena uvedené vidlice je kolem 1500 kč a s pružením jsem opravdu spokojen. Zatím bez problémů a to jezdím někdy i docela slušně nalože a občas i v terénu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2006
    Autor: Zdenda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice pro krosové kolo

           

      Nedávno jsem testoval krosové kolo od Favoritu. Byl jsem překvapen, jak sympaticky se chovala odpružená vidlice, přestože ta je levnější, než moje RST. Proto věřím, že tvá vidle Suntour za 1500 může lepší, než moje... Někdy je to s nákupem, jako hodit si mincí. Díky za reakci.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2006
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice pro krosové kolo

         

    Ahoj, ja to resil tak pred dvema mesici a rozhodl jsem se pro Suntour NRX-7600-RL. Na strasi model teto vidlice byly pozitivni ohlasy a po tuningu je pry jeste lepsi. Me zatim sedi, neni to zadna "zehlicka", ale na cross je zatim super. Doporucuji s vidlici vymenit i hl. slozeni. Jeste co se tyce vlastnosti, tak jsem tady na foru vycetl, ze Suntour je odolnejsi na vule nez konkurencni RST.

    Nejlepsi nakup je primo u dovozce f. BP Lumen. Jejich e-shop je tady: "http://www.bike4u.cz". Vzhledem k cene vidlice nemusis platit postovne a po uhrade prevodem ji mas doma cobydup :) a uzamykaci packa je v cene.

    Jestli ji chces montovat sam, tak doporucuji dilnu s hodne naradim. Minimum je flexa, sverak a pevna ruka, protoze ji budes muset urcite zkracovat a sloupek je pekne tvrdej.

    Drzim palce pri vyberu ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice pro krosové kolo

           

      Děkuji za tip i za rady, tato vidlice mě zaujala. Zatím je favoritem.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2006
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024