reklama

Špatné mapy SHOCART

Tak jsem si chtěl koupit novou cyklo-šedesátku od Shocartu, kde mají být nejen značené trasy, ale i cesty pro kolo vhodné, ještě s rozlišením sjízdnosti. Shocart se všude vytahuje, jak má všechny ty cesty ověřené a projeté. V obchodě jsem jí ale nemusel ani dlouho studovat, abych jí vrátil zas do regálu. Bylo to "moje" Českosaské Švýcarsko. Jen namátkou: cyklotrasa z Jetřichovic k Dolskému mlýnu je v mapě označená jako vhodná pro horská a treková kola, ve skutečnosti to projedou i silničáři, ale neni to asfalt, tak budiž. Dál ale od mlýna vede v mapě na Kamenickou Stráň "plná", čili i pro silničky, tam ale tlačí i ti, co maj fulla - něco přes kilometr kamenitého krpálu (dolu se ani na kole nesmí jet, jen vést). Zbytek je písčitá cesta i pro Cross. A cesty mimo oficiální cyklotrasy, pár jich značených je, ale ty, podle mě, nejlepší většinou ne. Třeba krásná cesta z Jetřichovic okolo Vyhlídky, pak po hranici NP. Chybí taky novější cyklotrasy v Sasku. No prostě chyb spousta, včetně těch v mapovém podkladu Shocartu, které se kopírují už léta. Bohužel, podklad od nich použila i správa NP pro oficiální, jinak moc pěknou, pětadvacítku.
Jaké máte zkušenosti vy, jsou tak špatné pro všechny regiony? Pojedu na konci srpna ke Kořenovu a nějakou mapu budu potřebovat, ale dobrou!

[ Zpět ]
Datum: 21.07.2006
Autor: PepikW
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Já mám od nich Posázaví a Praha-Slapy. Zatím naprostá spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Ja mam od nich Cykloatlas CR a uz jsem tam taky nasel par nesrovnalosti. Zrovna pred 14 dny jsme jeli nejak pres Kladruby a jim odbocovala cyklotrasa uplne jinam nez bylo na cedulce znacici cyklotrasu ve skutecnosti.

    Ja v posledni dobe pouzivam cyklomapy od Kartografie Praha (takove oranzove). Jsou to sedmdesatky a je tam vse dulezite, co cyklista potrebuje. Nejsou uplne dokonale, ale urcite lepsi nez Shotky

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      Díky za tip, neznám, podívám se po nich, pokud by byly srovnatelné s mapami KČT (nebo lepší :o), bylo by to bezva. Tady u nás maj ale všude mraky šokartů a nějaký KOMPAS, ale nic moc.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Pomoc je jednoducha, na mape mas kontakt na shocart, staci tam poslat Tvoju pripomienku, myslim, ze to redakcia oceni (a buduci majitelia map tiez). Totiz my vsetci sa mozme stat tvorcami dobrych map a to tak, ze bdueem redakciu bombardovat pripomienkami (konkretnymi).Ja mam od nich tursiticky atlas, uz som nasiel odlisnost od skutocnosti (to bolo blizko hradu Buchlov) a do redakcie som napisal, podakovali mi. Tak mam taky dobry pocit,z e som mozno pomohol nam cykloturistom.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      Soulasím s Jaroslavem, nepiště své připomínky jenom sem, ale taky sem: http://www.shocart.cz/cs/chyba-mapy.php

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatné mapy SHOCART

             

        akorát by Shocart pak mohl někdy ty změny zveřejňovat, aby si to ostatní majitelé map mohli opravit. V turistickém atlasu Česko 1:50.000 píší, že jeho výhoda je v možné aktualizaci tohoto atlasu. Vydaný je již celkem dlouho, ale možnosti aktualizace nikde

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (fuci ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Ani jsem netušil, že pro ČR takové mapy existují, tedy mapy s vyznačenou vhodností cesty pro různá kola.To pak už, ale není cesta žádné dobrodružství. Tak možná proto Ti to chtěli spestřit:o))).
    Jinak připomínám, že používání mapy je v zásadě nebikerské, bikera vede intuice a smysl pro cestu. Když je nejhůř beru u nás padesátky KČT, v Alpách jednoznačně Kompass a jinde co se naskytne.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      Ještě, že nejsem Bajkr, ale jen krosák, i takhle s mapou se často prodírám křovím.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      Souhlasim, ja jet podle cyklomap, tak bych asi v zivote na Trojstolicnik po ceste z CZ strany s koleam na ramenou nesel. :))
      A prisel bych ohodne. A to mam taky jenom neodpruzenyho crosse.
      Je pravda, ze jsem si cyklomapy Sumavy koupil, ale jel podle ni jednou. Pouzivam radsi zelene turisticke. Ale kamos me varoval, ze v neznamem miste chce predem trasu v mape videt. Ze se mnou uz podle meho gusta nikdy. :))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (keni ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatné mapy SHOCART

             

        Já si fakt myslím, že se to s mapama v našich geomorfologických (nebo jakých?) poměrech nemá přehánět. Stejně si pak nejvíc pamatuješ jak si to kolo nesl na zádech. V ČR zabloudit nemůžeš. Když udržíš kilometr přímý směr vždycky narazíš na turistickou značku nebo civilizaci. Ale píšu kvůli Třístoličníku. Je mi jasný kudy si to nesl. Mě leželten výjezd dlouho v hlavě. Z naší strany nesjízdné snad pro kohokoliv (to poznám i z mapy KČT), z německé asfalt. Pak jsem našel z německé strany winterweg - je i na mapě KČT . A to je ono to si dej !

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Jinak zadna mapa neni SPATNA. Jen jsou nektere nepresne a jak uz je napsano dole, jen mi uzivatele je muzeme zlepsit. Taky uz jsem posilal jednu nesrovnalost kvuli mape KCT (a to jsou dle meho nej mapy).

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      Panove, pral bych Vam tyto mapy vytvaret. Sam jsem delal Ostravsko a oblast na zapad od Brna. Hromada driny, hodiny a dny stravene na kole a pak hodiny u stolu. Je technicky nemozne projet vsechny oblibene trasy, ktere existuji a pridavat vsechny nove vyznacene cyklotrasy. Od projeti maparem po vytisteni uplyne obcas i dost dlouha doba a cyklotrasy rostou jako houby po desti. A to je podle me naskodu.

      Taky v mapach nikde neni napsano, ze plna cara je pro silnicare, carkovana pro treking a teckovana pro horaka. Jsou tam specifikovane povrchy a pripadne prujezdnost. Pokud chcete mit dobrodruzstvi pouzijte KCT, ale pokud si chcete zajezdit treba na crossovi a neresit nesjizdne uzke cesticky, prenaseni brodu a strzi atd. tak pro toho jsou ShoCarty uzasne. Staci jeden vylet a poznate, jak jsou nastaveny hranice mezi plnou carou, carkovanou, a teckovanou linii.

      Doufam, ze s temito mapami budete mit dobre zkusenosti, ze se Vam po nich bude dobre jezdit, a ze kdyz narazite na problem, tak to poslete do SC.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (honzag ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatné mapy SHOCART

             

        ano, tak to je
        KCT pro MTB, CSAD pro ZPV :)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatné mapy SHOCART

             

        Reaguju se zpožděním - po dovolené. Honzo, právě tvůj SHOCART na cyklo 60-tkách uvádí v legendě rozlišení cest: plná pro silničáře, přerušovaná pro trekking a tečkovaná pro MTB, tak nekecej. Týká se to samozřejmě fialově značených cest - syté značené v terénu, bledé doporučené. A o tom jsem na začátku psal ! A taky o tom, že se Šokart chlubí tím, že to má všechno ověřené.
        Navíc, podle mě, subjektivně, mají i horší čitelnost než KČT.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2006
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Doposud nejlepší zkušenosti mám s mapama Shocart, nejhorší s KČT, tedy na kole. Na pěší se KČT celkem hodí, ale jen na pěší. Kdykoliv se mi stalo, že od dané oblasti neměli Shocart ale KČT, vždycky jsem bloudil a nadával. I v Shocartu najde člověk občas nesrovnalost, ale když uvážím, kolik cest, křižovatek, značek, objektů a bůhvíčehovšehoještě tam je správně, tak mají úspěšnost podle mě nad 99,99%. Ne že by KČT dělal větší chyby nebo ve větším počtu. Jejich problém s cyklomapami tkví v tom, že často úmyslně neznačí cestu sjízdnou na kole. Kdyby to bylo nedopatření, tak tu mapu nemohl dělat svéprávný člověk, obvykle je vidět daleko pravděpodobnější důvod. Jako tradiční trasa vycházek místních členů KČT, zahrádky jejichž majitelé nesnáší cyklisty a mají správného známého, tak je mapa žene kilometrovou oklikou po lesní cestičce místo krátké rovné asfaltky a podobně. Narazil jsem na něco takového z každou "cyklo"mapou od KČT kterou jsem zatím měl a to vždy na několika místech. Na druhou stranu Shocart mě nikdy nic takového nevyvedl, a těch pár drobných chyb jim lze odpustit, já bych tu mapu určitě neuměl udělat lepší.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      Jde o to, ze KCT jsou primarne delane pro turisty...a v tom jsou neprekonatelne. Na kolo je moc nepouzivam, protoze bych na jednodenni vyjizdku vedsinou potreboval vic map a to je neprakticke.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      vzhledem k tomu, že turistické značení pro pěší i pro turisty je v režii KČT, nenacházím důvod, proč by KČT dělal "naschvály". je pravda, že ve starších vydáních map KČT nejsou polní a lesní nezpevněné cesty zrovna tak, jak sou v reálu ale pokud se porovná vedení cyklotras v terénu a vyznačení v mapě, sou mapy KČT většinou pravdivější než například turistický atlas od shocart v padesátce. pravda, dost tras tam chybí ale vyznačený většinou sedí. věř, že neplácám blbosti, protože s cami překreslujeme cyklotrasy podle atlasu do map KČT, který nám připadají "vlídnější", nebo jak bych to nazval:)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vette*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatné mapy SHOCART

             

        Dovolím si nesouhlasit. ŽÁDNÉ MAPY neukazují rálnou situaci. A nezáleží jestli jsou zrovna od SHOCartu nebo KČT. Mapami se zabývám už dlouho, léta plánuji výlety a hlavně podle map jezdím, mám doma nejrůznější mapová díla. Všechny mapy "LŽOU". Také moc dobře vím, co píšu

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    doporučuji navštěvovat informační centra v jednotlivých regionech. já to tak dělám i přesto, že vlastním Cykloatlas ČR a vše je bez problémů, kromě toho nalezneš tam i dobré informace.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Zdenda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Tak teď jsem z toho vedle jak ta jedle. Radka mi radila mapy KT (už je mám a klidně je využiju jako pěšák), tady zase je někdo odsuzuje. Tak mi poraďte jakou si mám pořídit pro ježdění s cyklopřívěsem.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Šárka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      Šárko buď v klidu. Samozřejmě že každému vyhovuje něco jiného, ale KČT jsem ti radila proto, že se domnívám, že v mapách zase až tak zběhlá nejsi (jestli se mýlím, tak se omlouvám) a pak hlavně z těchto důvodů:
      * z mého pohledu jsou přehlednější.
      * mají měřítko 1:50 000 a kilometrovou síť, takže ani nepotřebuješ vědět, že 2 cm=1km. Zatímco Shocart se dělá ve všemožných jiných měřítkách jako je pětasedmdesátka nebo šedesátka, což je pro odhad vzdálenosti naprosto příšerné. Tam se sekneš v odhadu o 5 či 10 km ani okem nemrkneš, což může být s vozíkem docela průšvih.
      * mě osobně pak u KČT vyhovuje dobrá síť vrstevnic a např. zakreslení elektrického vedení, podle kterého se dá velmi dobře orientovat. U nových Shocart už to prý také je, ale zase je to v tom příšerném měřítku 1:60 000
      * je sice hezké, že Shocart dělá k mapám i různé průvodce, ale tahej se s tím pak. Povětšinou to člověk nechá doma.

      Je teda fakt, že mám od Shocartu velký Turistický atlas, který využívám a který považuji u Shocartu za docela velký posun kupředu, ale podle mého názoru je to v jejich mapách naprosto ojedinělý výkon a velmi tam postrádám to elektrické vedení... Jinak jejich mapy nevyužívám. Nevyhovují mi.

      Koukni se do prodejny a rozhodni se sama - podívej se v mapách na orientační body, které jsou pro tebe důležité, jestli jsou uvedeny jak turistické, tak i cklistické trasy, jak ti vyhovuje barevnost map, skladba "výcečí" (tj. množství map pro určitou oblast), jaké měřítko ti pro výpočet odhadu vzdálenosti bude vyhovovat atd. atd. Porovnej a pak sama uvidíš...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatné mapy SHOCART

             

        Díky Radko, už je rozhodnuto. Nic přikupovat nebudu KT stačí.
        Jinak v mapách, vrstevnicích se moc nevyznám. Zrovna včera mě chtěla zabít kamarádka, které jsem slíbila jeden kopeček a pak rovinky. No a kolem Hluboké těch rovinek moc není. :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Autor: Šárka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Špatné mapy SHOCART

               

          Krizový stav je nejlepší pro to naučit se číst v mapách.
          Jak myslíš, že jsem se naučila znát vrstevnice - na svém druhém výletě na kole jsem kdysi měla na výběr - buď budu tomu blbovi co nás vedl věřit, že pojedeme furt s kopce a chcípnu v těch krpálech nebo si přečtu mapu, najdu si cestu údolím a přežiju...
          Přežila jsem a na Kokořínsko od té doby nedám dopustit :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Špatné mapy SHOCART

                 

            Tak to si u tebe musím zajednat vyučovací hodinu .

            [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2006
            Autor: Šárka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Špatné mapy SHOCART

                   

              Tak jo, ale pssst, některý chlapi jsou strašně háklivý na to, když se ženská vyzná v mapě :o)))
              Jeden můj známý to dokonce považuje za rozlišovací prvek pohlaví - u mě se pak s mapou smířil jen s představou, že mi v hlavě plave mužský mozek v estrogenu :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 02.08.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Špatné mapy SHOCART

                     

                Na každé mapě se najdou nějaké nedostatky. Jde o to aby nebyly podstatné a nebylo jich moc. Osobně upřednostňuji 50 tky KČT i na kolo. Je na nich znát že jsou na vojenských podkladech. Dobře se v nich čte. Bohužel se mě zdá, že v poslední době nejsou aktuální (uvedeno v tiráži). Co se týká aktuálnosti, tak jsem koupil cyklomapu Jižní Čehy II a jsem spokojen. Nejen že tam jsou hraniční přechody s Rakouskem otevřené nedávno ale i cyklotrasy ve VVP Boletice otevřené minulý měsíc.Problémem je, že mnohdy jsou vyznačené trasy špatně průjezdné po povodních a vichřicích.Přimlouvám se proto o zveřejňování .Nejlépe na těchto stránkách.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.08.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Bohouš ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Špatné mapy SHOCART

                     

                A jakže to vlastně s těmi potvůrkami je?

                [ Zpět ]
                Datum: 02.08.2006
                Autor: Šárka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Špatné mapy SHOCART

                   

              Přesně jak říká Radka. bída naučila Dalibora housti. Moje žena se taky nevyznala ve vrstevnicích, ale pak si naplánovala projížďku tkzv. "po vrstevnici". V půlce chtěla hodit kolo ze skály. Už umí číst v mapě.... Mimochodem, pro mě byly dřív vrstevnice taky jenom takové nepřehledné čárky, do našeho prvního cyklovýletu na Šumavě. Tak sem se to, v zájmu zachování našeho manželství, rychle naučil.
              Jinak k tématu. Používám mapy KČT. Někomu můžou připadat poměrně nepřehledné, ale mě jejich vojenský původ vyhovuje. Samozřejmě, i v nich jsou nepřesnost, ale s nějakou zásadní jsem se doposud nesetkal. Asi bych ani nedovedl přesně říct proč je preferuju, možná je to i o simpatiích.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.08.2006
              Autor: Zakarr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Špatné mapy SHOCART

                     

                Jj, tak nějak to bude. Já si prostě v mapě počtu líp než v knize a tak mě musí oslovit. Shocartu se to povedlo pouze u toho turistického atlasu, jinak holt čtu KČT. Ale že je to někdy počteníčko... :o)))
                Jen musím souhlasit s tím, že opravdu nějak u KČT chybí novější vydání - většinou jsou z roku 2002 a to je někdy znát. Teď už sice nedochází tolik ke změnám v turistických značkách kvůli restituovaným pozemkům, ale přibývají cyklotrasy...

                [ Zpět ]
                Datum: 02.08.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Špatné mapy SHOCART

                       

                  Ten atlas SH v padesátce je fakt skvělý. Listuji si v něm jako v detektivce. KTČ mám ale jinak též raději. Je to ale o zvyku. Pomalu se ale začínám přeorientovávat. U SH mně nejvíc štve ten hubený formát.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.08.2006
                  Autor: Majan
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatné mapy SHOCART

             

        Sarko...radka je jedna z mala zenskych, ktere se opravdu v mapach vyznaj a pouzivaj je, takze jeji rady bych se vubec nebal.
        Ja KCT pouzivam hodne, hlavne na turistiku a vzdy me potesi, kdyz si muzu koupit novou...jsem takovej sberatel tehle map:-) Jsou podrobne, najdes tam strasne moc zachytnych bodu (el. vedeni, kostelicky, velke stromy...), ktere ti usnadnuji orientaci. Jinak ja se naucil na kolo pouzivat ty od kartografie. Proste jde o zvyk. Kdyz si zvyknes na KCT, jine uz nebudes chtit.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Špatné mapy SHOCART

               

          tuto sobotu jsem narazil na nesrovnalost u obou od KCT a od Shocartu. Bylo to pri vyjezdu na Lysou horu.
          Jeli jsme od nadrze sance pote odbocili z teto udolni cesty doleva u tesinoku do dalsi udolni po nejakych dvou kilometrech se cesta rozdvojovala jedna vedla pekne nahoru druha se otocila doprava o 180stupnu primkla se ke strani a jeste vic nahoru. Obe cesty byly asfaltky ale takovety na udrzbu lesa. Kamarad chtel rovne ja doprava v mape to slo pekne rovne nahoru. jenze ta odbocka doprava se zdala vice frekventovanejsi ale zase nebyla v mape KCT a jak pozdeji doma zjistil ani v shocartu. Nakonec jsme jeli doprava a udelali dobre. Pak jsem se dival jeste i na leteckou mapu na internetu a podle teto maji KCT i SHOCART stejnou chybu. V obou mapach totiz chybi kousek cesty udolim. Takze i tak se clovek neustale musi spolehat na instinkt. Jinak pro info v mape kct je to na B7 u lovecke chaty Nove dvory.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Špatné mapy SHOCART

                 

            Teda je fakt, že mě ani manžel nedokáže rozhodit tak, jako když mapa neodpovídá realitě :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Špatné mapy SHOCART

                   

              Tak jsem si chtěla přes net objednat mapy KT 75,78,81,82,88 tak jak mi radila Radka a u některých je vydání 1997, 2001 a to se mi zdá děsně staré.....

              [ Zpět ]
              Datum: 04.08.2006
              Autor: Šárka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Ještě se chci zeptat, jaký máte názor na ten cyklo atlas od Shotu? http://www.mapy-pruvodce.cz/Ostatni/Pruvodci...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Šárka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Špatné mapy SHOCART

           

      Ahoj Šárko, tento atlas, jsem si koupil a už jej ani nepoužívám. Dle mého názoru jsem jen vyhodil peníze. Jsou tam docela chyby.
      Nyní používám turistický atlas od Kartografie 1:100000 s vyznačenými cyklotrasami a turistickými trasami. S tím jsem zatím zcela spokojenej.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Špatné mapy SHOCART

             

        Dane díky.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2006
        Autor: Šárka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Nedávno jsme jezdili po Krkonoších s mapou KČT 1:100 000 a spokojenej jsem teda nebyl. Nejvíce mi chybělo vyznačení turistických tras v mapě. Když jsme se dostali na nějaký nepříjemný rozcestí s chybějícím cykloznačením, tak by se orientace podle turistických značek hodila,leč nebyla možná..
    Na druhou stranu pokud člověk jezdí po silnicích, tak se zorientuje podle silničních ukazatelů a je v pohodě. Navíc díky měřítku mapy obsáhne poměrně velkou lokalitu, což při plánování cyklodovolený je poměrně výhodný, že není potřeba kupovat několik map 1:50 000. Takže ten výběr se asi nedá moc zevšeobecnit, každá mapa má něco do sebe.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MN)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Špatné mapy SHOCART

         

    Ahoj všichni,
    používám Turistický atlas Česko. Není dokonalý, ale to asi není žádná mapa. Chce to jen se naučit v mapě číst a co tam není a vím, že by to tam mělo být, tak si to jednoduše do mapy zakreslím.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Mapa ...

         

    Přátelé, tak jsem sledoval dlouho tuhle diskuzi z povzdálí. Kdybych se zde měl za sebe rozpovídat o mapách, výhodách či nevýhodách té které edice a toho kterého mapového díla (to není totéž), tak bych tu musel napsat román. Vždyť jen moje recence Turistického atlasu ČR pro Cykloturistiku zabrala přes 20 000 znaků :-)

    Téma map je asi tak složité jako téma kolo, takže jedna diskuze ho asi nevyřeší. Chtěl bych proto říct pouze následující. Česká kartografie patří ke světové špičce, važme si toho, jaké máme u nás mapy. Ne všude mají takové kvalitní mapy a nebo takový jejich výběr. Skoro všechny mapy od našich i bratských (slovenských) vydavatelů jsou kvalitní a dá se podle nich naplánovat dobře výlet. Každému vyhovuje jiný rukopis vydavatele, čitelnost mapy je totiž do značné míry subjektivní. Mapa je pouze částečným odrazem reality a nikdy ji nepostihne přesně, už třeba proto - jak tu ostatně někdo psal - že rychle zastará. Pracovat dobře s mapou také neznamená jí slepě důvěřovat. Ostatně, ne každý kdo si myslí, že s mappu umí, ji opravdu "umí číst". To se totiž neučí jako abeceda, ale zkušenostmi. Co to znamená? Pochopit, proč a jak autoři mapy zaznamenali krajinu, srovnávat mapu se skutečností, porovnávat různá mapová díla a jejich pohledy na reál. Pro práci s vrstevnicemi není špatné mít prostorou představivost. A spousta dalších věcí.

    Na závěr ještě poznámka: v terénu je mapa pomůckou, ale kdo nemá orientační smysl, může se ztratit i se sebelepší mapou.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mapa ...

           

      No jasně, za všechno si můžeme sami.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Forest)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mapa ...

           

      Pro mě mapy z SHOCARTU nejsou zas tak velkým SHOCKEM. Zdaj se mi až na nějaký prkotiny vcelku OK.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

219 cyklistů (5 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023