reklama

Řetězová linka 8/9 speed

Zdravím všechny ! Tak nějak si vevím rady, anebo si nejsem jistý jestli to tak má být. Na svým kole jsem měl sadu SH Deore XT/8 a vyměnil jsem ji za SH Deore XT/9 s dutýma klikama Hollowtech II. Na staré sadě byla řetězová linka prodtřední převodník a prostřední pastorek (řetez v rovině), nyní prostřední převodník a 3 pastorek odspodu. Když dám velký převoník a nejmenší pastorek, tak je řetěz v rovině, ale když dám nejmenší převodník a největší pastorek je je řetěz dost kříženej, nejsem si jist zda-li to tak má být. Montáž jsem provedl dle příručky, tzn. střed je 73 mm, tak jsem na pravou stranu dal vymezovací podložku 2,5 mm, připadá mi, že by tam ta podložka neměla být vůbec, no jo, to by ale misky se středem nešly dotáhnout, neb by to mělo mezeru. Tak nevím. Byl jsem s tím v cykloservise u nás, a Ti snad vyděli Hollowtech II poprvé v životě.. :-). Holt byl jsem zvyklej na převody SH/8, kde řetězová linka byla v rovině (prostřední převodník a prostřední pastorek) a to mi vyhovovalo. Nyní, abych zachoval minimální křížení řetězu, tak se mi na to těžko zvyká. Tak poraďte !

[ Zpět ]
Datum: 21.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Indra)
  • Re: Řetězová linka 8/9 speed

         

    Devítka kazeta je podle mě stejně široká jako osmička (nasazujou se na stejnej ořech), proto by i řetězová linka měla zůstat stejná. Problém bych hledall v usazení klik. Zkusmo bych namontoval původní kliky a zkontroloval linku.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řetězová linka 8/9 speed

         

    ono už to tak je, že holowtechII mají zmršenou (větší) \"řetězovou linku\", budeš si asi muset zvyknout

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ko-var)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetězová linka 8/9 speed

           

      To, ze maji Holl. II loziska vne ramu, jeste neznamena, ze maji zmrsenou retezovou linku :). V sade ke stredovemu slozeni by mely byt dodavany taky vymezovaci podlozky, kterymi jde retezova linka nastavit.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetězová linka 8/9 speed

             

        Je to průserový-co na to říci-co jde u jednoho kola bez potíží,u druhého nejde.Ty dodávané podložky by mely být různě silné,pokud vím.Ale v praxi jsou přiloženy 3ks tl.2,5 mm.U Truvativu nebo FSA se na střed 73mm skutečně žádná nedává,u SH je to tak jak píšete.Někdo se s tím nemastí a aby to vymezil,nacpe to na levou stranu,ale ta miska má kratší závit,je to diskutabilní,ale když je to na vlastní riziko-proč ne.Výrobce to ovšem zakazuje.Včera jsem zrovna řešil tohle u XTR-chlap řval,že když dá druhý převodník a vzadu největší,že mu padá řetěz na malý převodník.Nakonec jsem mu ukázal,že má ohlé 2 zuby a ty při tom křížení shodí řetěz.Zdecimoval to pochopitelně při řazení.Kladivo a už to funguje-zlatý český ruce:-)))Ale to křížení tam stejně je-ne že ne-ono totiž taky moc záleží na stavbě rámu.To je věčný boj-když jsem tento týden dával dohromady zakázku na rámu RB-celopéro,tak jsem zjistil,že se přesmyk opře o ložisko kyvné vidle zadní stavby.Když šel tenhle rám do výroby,tak nikdo netušil,že jednou bude nějaké Holowtech II-u obyč klik by to řešila prostě delší osa-tedy čtyřhranná.Výrobce nám sdělil,že o problému ví a ať si zákazník dá namontovat pouze dvojpřevodník:-)))Se lehko řekne-za 90 000klacků a bez nejmenšího.Už je to vyřešené-ani radši neřeknu jak,ale funguje i nejmenší:-)))A vovovo tom to je ne?:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 23.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetězová linka 8/9 speed

               

          Dotaz na meridu, takže kdybych použil středové misky, resp.střed od Truvativu nebo FSA tak by bylo po problému ? A co je lepší onen Truvativ či FSA střed ? Pokud bych odělal onu 2,5 mm podložku z pravé strany středu a dal ji na levou tak (musím neb délka je 73 mm), tak se mi na pravé straně zmenší vzdálenost pohybující se kliky od spodního ramene rámu a naopak ne levé straně se tato vzdálenost zvětší, nehledě na fakt, že na pravé straně na onom spodním rameni rámu mám neopren proti řetězu. Přemýšlel jsem, že bych pravou podložku vyhodil a nedával ji nikam, pak by ovšem nepasovala délka prostřední plastové trubky středu, musel bych ji nahradit právě od toho Truvativu či FSA, ale pasuje to ? Lze to tak realiozovat ?, nebo se na to vy...
          S dokonalým poděkováním.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Indra)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024