reklama

Bolest chodidel

Zdravím! Po delší době potřebuji zase probrat jedno téma.
Při poslední vyjížďce (cca 75 km , třetina v terénech, zbytek na silnicích, 30-35 stupňů teplota) mě docela dost bolela chodidla (o něco víc na pravé noze).
Jednalo se o bolest až křeče v přední části chodidla(uprostřed v ploše nějaké 2-3 cm pod prsty u nohou)
/ano vím, mám příčně ploché nohy ale nijak "patologicky" a dosud jsem s nimy tak velký problém neměl./
Nohy jsem musel nyní častěji vycvakávat z nášlapných pedálů a vyklepávat a hýbat prstama ...
... prostě otrava!
Štve mě to o to víc, že mám letos celkem natrénováno a jezdí se mi velmi dobře a tenhle problém (v minulosti párkrát také - ale v menší míře) mi brání plnému výkonu a delším vyjížďkám (třeba 100-150 km)
Večer doma jsem skoro kulhal a už jsem se bál, že jsem si "zbořil klenbu" u nohou. Bolest trvala i ráno, naštěstí se to během dopoledne "rozchodilo" a dnes (po 2 dnech) už je vše (zdánlivě) OK

Kolo cross (Author Zenith), nášlapy M-540 (Shimano), botky Specialized (Sport), věk 44 let, mírná nadváha a myslím - na kole celkem dobrá kondice. Proto mě ty bolesti trochu poplašily a otrávily.

Máte někdo nějaké zkušenosti a nápady či podněty jak postupovat dál?

Jinak - pročítal jsem tohle:
http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm
a třeba i tohle:
http://www.medsport.cz/
(vložky do bot: Formthotics)

:-)

[ Zpět ]
Datum: 21.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
  • Re: Bolest chodidel

         

    zajdi k ortopédovi

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radil)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest chodidel

           

      no na tuhle odpověď jsem čekal
      :-)
      Pracuju v mostecké nemocnici (technik) , s orthopedem konzultováno a tadt je postoj spíše takový, aby byl člověk v tomhle věku rád, že nemá větší problémy (jezdi míň !)
      :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bolest chodidel

             

        Mam obcas podobne problemy...me to zas boli uprostred chodidla podelne...a pry je to plochejma nohama. Ja treba nesnesu boty s plochou podrazkou, takze hold musim investovat do lepsich bot, jinak mam tyhle problemy.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bolest chodidel

             

        Ano, typicky lékařskej názor. Je to doktor před penzí, soudím.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bolest chodidel

             

        abernathy: bohužel - je zhruba v mém věku

        jinak, boty si také kupuji kvalitní (jak na turistiku tak na sport
        a Specialized se v reklamě oháněly zdravou nohou při použití jejich botek - a já jim nic nevyčítám
        ale asi na tu příčně plochou nohu budu muset pořídit nějaké spec. vložky aby nožky v nášlapech snesly dlouhotrvající zátež

        Opravdu je deprimující, když je tělo a svaly na nohou plné energie a bolavá chodidla to degradují ....

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bolest chodidel

               

          A kdy ti ty bolesti začaly, po pořízení nášlapů nebo treter? Pokud by to bylo tretrama, vrátil bych se ke starý, osvědčený značce.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest chodidel

         

    Jeden můj známý řešil nedávno podobný problém. Nakonec mu ortoped předepsal speciální vložky na míru. Udělali mu je asi za dva týdny a dal za ně kolem dvou tisíc. Od té doby má po problémech.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest chodidel

           

      na ty jsem dával v prvním příspěvku odkaz "Formthotics"
      je to dost peněz, ale jsou prý velmi dobré

      Aberth. : potíže jsem měl už leta, ale dřív začínaly po 30-40 km a nyní až do poslední jízdy bylo vše OK (potíže až tak po 70-80 km ane tak velké)

      až při té jízdě v 35 stupňovém teple mě ta klenba bolela skoro 10 hodin po jízděš než to odeznělo

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bolest chodidel

             

        Zdravím, puschpulle :-).
        Nejsem zrovna doktor, ale je docela možný, že ten "déletrvající" problém má souvislost právě s tím horkem. Já teď za první tři dny tohodle týdne najel docela slušný štreky, a ve středu mě začlo píchat v koleni, což dřív (za normálnější teploty) nedělalo. Ale jak říkám, nevím, všechno je někdy poprvé :-)))
        Já mám taky docela určitě plochý nohy (vpodstatě mám plochý všechno kromě břicha) a jsem různě příčně i podélně zborcený, ale speciální vložky do bot zatím nepoužívám, i když už o nich začínám uvažovat.
        Měj se a drž se,snad to přejde samo :-).

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bolest chodidel

               

          :-)
          zdravím Airline !!

          No jo - v horku "tělo měkne" !!
          to je známý fakt
          Vytuhnout by pomohlo pomocí piva, ale to už si v součastnosti moc nedovoluji (abych nepřišel o řidičák)

          cituji Tě:
          "Já mám taky docela určitě plochý nohy (vpodstatě mám plochý všechno kromě břicha) a jsem různě příčně i podélně zborcený"
          !!!!!!!!!!!!!!!!!

          :-))))))))))))))))))))

          od srdce jsi mě pobavil, ještě teď se směju, (že v to nejsem sám)
          :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bolest chodidel

                 

            takže zdejší pravidelní nákoláci se chtějí v pracovní době jen vzájemně bavit, rada od toho, kdo dotyčné chodidlo neviděl je pro pousmání!!!

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radil)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bolest chodidel

                   

              Jak vis, ze zrovna pracuju?

              Jinak jak jsem psal...mam obcas podobne bolesti, tak proc tu nerict svuj nazor, neco co mi pomohlo. Od toho preci diskuze je, ale jsou taci, co to vubec nechapou. Jinak prvni dve rady jasne radily...jdi k doktorovi.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bolest chodidel

                   

              Radile, Radile... někteří nejsou v práci protože mají dovolenou a někteří nejsou v práci prostě proto, že už mají dost a pracovat nemusejí :o)) Na to jsi trochu zapomněl...

              [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2006
              Autor: ckp13
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bolest chodidel

                   

              To už je zde takový folkór, že se ozve nějaký závistivec a začne řešit pracovní dobu ostatních diskutujících. A tak bedlivě během svojí pracovní doby dohlíží na to aby jiní nebyli u píchaček předčasně. :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2006
              Autor: Marcel
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest chodidel

         

    Taky se mi to stává a většinou mi pomůže trochu povolit přezky na botách. Jindy zase "zavrtím" nohou v SPDéčkách a taky to přejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest chodidel

           

      Tak tak. Obcas me taky po delsi jizde (vic jak 2-3 hod) zacnou trosku bolet chodidla a staci povolit suchace.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sabbath)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bolest chodidel

         

    Mluvil jsem telefonicky přímo z doktorem Vojtěchovským (http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm) a dal mi, mimo jiné rady, zajímavý tip: kufry na botách posunout úplně nadoraz, co to půjde, dopředu (tak aby byly přímo na úrovni kloubu palce u nohou) , měl jsem je někde přibližně uprostřed - manipulovat jde asi tak +/- 10 mm
    Zítra odzkouším na delší jízdě !

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest chodidel

           

      opravdu je to tak já měl před rokem podobný problém s bolestí a stále jsem si nevěděl rady navštívil jsem i ortopeda jestli nemám nějaký problém, bohužel nic. Poté jsem začal experimentovat s různýma vložkama do bot až nakonec jsem pohýbal s kufry na botech také téměř na doraz a bylo po všem.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2006
      Autor: Zdenda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bolest chodidel

           

      Včera jsem si dal 50 km (terén / silnice půl na půl / horko !!!)
      Ty posunuté kufry jsou lepší, ale úplně to nepomohlo
      asi budu muset zkusit nějaké ty speciální vložky do bot

      P.S.:
      Tlačil jsem na okraji lesa jeden krpál a okolo mě lítalo snad stovky hovad (ovádi nebo jak se ten sajrajt jmenuje) Bylo to takové malé "peklo" Pot ze mě v těch 33 stupních ve stínu tekl proudem a nastříkání Offem bylo úplně naprd. Ujel jsem jim až na rovině, ale stejně mi ztrpčovaly cestu skoro až domů.
      :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bolest chodidel

             

        Tak to jsi měl doprovod jako Landis při časovce na Tour de France.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.07.2006
        Autor: Biker65
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bolest chodidel

             

        příště si se potři kravincem, prý to ovády odpuzuje

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radič)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bolest chodidel

               

          máš odzkoušeno, že ?
          :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

334 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024