reklama

poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

Zdravim
Prosím o typ na brašny o objemu 55 - 60 litrů. Jedny starší mám, ale jejich objem 35litrů je mi malý, natož mám-li s věcmi, které se nevejdou do brašen, cestovat vlakem. (prostě na cestu min. na 6 dnů do nich nenarvu co potřebuji)
Zároveň se mi vyskytl problém, a to ,že 3. brašna ( horní ) by měla být šitá jako batoh a nikoli jako taška přes rameno.Z těch brašen co jsem našel na internetu by mi objemem a horní brašnou, vyhovovaly tak ( maximálně) aqva brašny od Sport Arsenalu, ale nevím, jak se bude chovat v horku ( k věcem) material, z kterých jsou ušité . U varianty SNC je zase horní brašna taškou kolem krku :-(, takže také na nic, Junk ani horní br. nedělá a u Pigeona je horní br. šitá jako vak na spací pytel, takže od válcového tvaru nemůžu očekávat žádné slušné nošení. Už si nevím rady.
Někoho napadne kup si 2 do předu a 2 do zadu, ale tohle řešení mi nepomůže, protože mi odchází odpružená vidlice, takže po naložení by seděla nadoraz. Rád bych s její výměnou počkal do příštího roku.
Kdyby mi někdo pomohl rozluštit tohle věčné dilema, byl bych mu vděčný.

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
  • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

         

    No, ja mel orig brasny a vadil me profil pri nastupu do vklaku a jezdeni v lese. Pak se motaly do dratu.
    Ted mam asi 30l a privazuju ho gumycukama a popruhem na nosic. Predpokladam, ze dobre zbalena 60tka se tam vejde taky.
    Mam Crosse a dvojitej zadni blatnik. Ackoliv je dloujhej jak vlak, tak se bataok spini.
    Ale neni problem ho nekdy vzit i na zada. Kdyz jsem vyslapaval s kolem krpal na Trojmezi a mel nalozeno par tun :)), tak jsem kamosovi zavidel jeho 60tku na zadech.
    Druhej den ale on zavidel mne, ze jsem nemusel mit behem tech 80km pres Bucinu apod nic na zadech.
    Mala inspirace, ale to byla povl 20tka.
    http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/moje_fotky...?
    user=6381
    na aktual mrkni k Wewerce na TransBrdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (keni ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

         

    Ja radim to, co si pisa na konci.l Dve tasky dopredu, dve dozadu. O odpruzenu vidlu sa neboj bude sediet tak ako doteraz. Pokial ja viem , tak tasky sa upevnuju na tu neodpruzenu cast vidle (su teda napevno spojene s kolesom bez pruzenia). Pozri si specialny nosic na odpruzenu vidlicu od Sportarsenalu a uvidis. Ak si das 60 litrov dozadu a este k tomu nalozis najviac hornu tasku, tak sa ti posunie tazisko bicykla velmi dozadu a hore a pri zjazdoch bude bicykel velmi nestabilny ( a pri strmych stupaniach tiez) . Naopak predne tasky sa montuju co najnizsie k naboju kolesa a robia bicykel stabilnejsim.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

           

      Presne tak. Loni jsem jezdil plne nalozenej na zadku a je to vopruz. Letos budu kupovat predek, hlavne kvuli tezisti a rozlozeni nakladu.
      Jinak bacha na Arsenalky....v posledni dobe se jim parou a to dost. Mam dve a obe po 14 dnech rozparany. A myslim, ze Mirekbike ma stejnou zkusenost.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

         

    Jen podotýkám - brašny od Arsenalu bacha na ně. Roztrhal jsem je úplně na první akci. Ta horní část co se zatahuje tím provázkem je špatně přišitá, jen jednoduchým švem. Nebyl jsem sám, kdo to takhle utrhl.
    Jinak radím - omez radši zátěž. Jak můžeš na 6 dnů potřebovat brašny na 60 litrů? Naposledy jsem na šest dnů měl v Andalusii na zádech malého Deutera, myslím tak 22 l. uznávám, že to je věc stylu, ale i když jsem jel s brašnami na 14 dní jízdy Marokem, tak mi stačili ty dvě postranní od Arsenalu. Nahoře na nosiči jsem měl jen karimatku.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

           

      Ja ma sport arsenalky asi 6 rokov a neparali sa mi. A to jednu pouzivam denne. Po rokoch pouzivania ( a priznam sa niekedy aj preplnenia) sa mi vsak zlomila zadna umelohmotna vystuha. Tak som ju vymenil za kovovu (ma sikovneho kamarata). Zda sa mi vsak, ze Sport arsenal trochu zmenil material tasiek a mozno aj styl sitia, takze tie nove su mozno menej trvanlive. V tom neviem posluzit.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

             

        Taky mam SportArsenal brasny uz asi 6let a naprosta spokojenost (vnitrni umelohmotne vyztuhy mi uz sice na koncich praskly, ale nicemu to nevadi). Pritelkyni jsem letos koupil stejne, ale kvalita uz neni co byvala!!!
        Zda se mi, ze se vyrazne setri na pouzitych materialech. Aušus popruhy, tenci material brasen a hlavne nefunkcni horni stahovani. Snurka v tom pogumovanem (lacine pusobicim) materialu vubec neklouze - nedivim se, ze to nekdo hned utrhne. Temhle uz bych tak neveril, jako tem starym.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (petr o ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

         

    Zkus se podívat na sortiment Testuda - www.testudo-sport.cz. S jejich brašnama jsme vyrazili letos na celý měsíc a vešlo se všechno! Horní brašna se může skládat i z více dílů, které se k sobě připínají zipem, nebo se dá vyrazit úplně bez horních brašen.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: Václav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

           

      Prave na ne se chci jet podivat do Praglu....

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

             

        Ak sa budes poerat tak sa prosim ta zamerja na nasledovne veci:
        1. ako su uchytene o nosic, ci sa daju aj plne dat bez problemov dole z nosica a naspat (napriklad pri ceste vlakom)
        2. Akym sposobom sa uzatvaraju, zipsy sa neodporucaju, lebo sa casom pokazia (mne sa pokazili na vsetkych taskach, ktore boli na zips).
        3. Ako je vyriesena vodeodolnost (asi najlepsie je nepremokavy potah)
        4. ako je vyriesene vozenie prazdnych tasiek, ci maju vystuzeny zadok (tu cast, co je najblizsie pri kolese) a prazdne neplantaju a nelietaju do kolesa.
        Viac ma momentalne nenapada.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

               

          No ted jsem koukal na jejich web a vypada to, ze se zaviraji na zip, coz mi taky neprijde moc dobre.

          Ja si snad zacnu brasny vyrabet sam:-) Clovek presne vi, co od nich chce, ale nikde nenajde vyrobek, kterej by byl dotahlej do konce...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                 

            No, v Testudu šijou i na míru, ale netušim, jaká by byla cena.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2006
            Autor: Václav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                   

              Takova smes Arsenalu, Pigeonu a Testuda...mozna by z toho konecne byly brasny, ktere by splnovali vse, co cykloturista potrebuje:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                 

            Testuda maji jak zipy, tak presky. Zipy ti samozrejme casem vsechny odejdou (krome tech kterymi se spojuji jednotliva patra, ty zatim drzi), ale popruhy a presky zustavaji. A kdyby nahodou prece neco, neni to problem po ceste kdykoli opravit – bez nahradniho popruhu a presek nikdy nevyjizdim – jeste jsem je ale nepouzil. Navic presky ma Testudo na kazde brasne dve, Arsenalky maji jen po jedne. Taky si osahej material z ceho dela Testudo a z ceho Arsenal – je to obrovsky rozdil. A jestli uz Testudo dela ty uchycovaci hacky a krouzky ocelove, tim lip, nemusis je ani menit – pred 8 lety byly jeste z plastu.
            Kdybych dnes kupoval brasny (zatim neni duvod, mam je od r.98 a po funkcni strance porad jako nove), vzal bych znovu Testudo, anebo Junka. Sice nevim jak to ma uchycene k nosici, ale ty obrovske 23 litrove bocni brasny vypadaji alespon na netu moc pekne, navic to sijou i z Codry, a to uz by mohly byt brasny jednou provzdy. Pokud jde o brasny tak si myslim ze v jednoduchosti je sila – cim mene kapes a kapsicek, tim lip – cim mene svu, tim mene problemu. Ale nic proti Sport Arsenalu, mam jejich predni ocelovy nosic a bez problemu.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                 

            kdyz se ti zip nahodou rozbije, tak v Testudu ti ho krasne presijou (vyzkouseno na vyrobku od jine firmy :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (petule)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                   

              Ahoj.
              To je sice hezke, ale kdyz se ti to rozbije nekde venku, tak Testudo je tak nejak na prdika. Radeji bych se rozbiti zipu vyhnul...proste mi tam nesedi.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.08.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

             

        Sorry za preklepy.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

         

    já mám tyto a naprostá spokojenost co se týče objemu, instalace a přenášení při přestupech na vlak. Přikoupil jsem ještě po zkušenostech nepromokavou pláštěnku od arsenálu
    http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MHD - nepřihl.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

           

      Jak to tak vidím z Vašich rad tak zvolím variantu - 2 v předu a 2 v zadu dle rady Jaroslava a Michala. Brašny na www testudo mi příjdou vysoké i když k poměru objem - cena jsou jedny z nejlevnějších ( a ještě mají ocel. háčky a přesky).Při pohledu na ně mi přijde lepší, těch 60 l věcí ze zadu přeložit zčásti na předek. Místo párajicího se Arsenálu koupím teda Pigeony, akorát mne mrzí, že nemám ten batoh, chtěl jsem ho použít pro příležitostné výstupy atp. Na tom testudu ho sice prodávají samostatně, ale pravděpodobně by nešel přidělat na br.jiné značky.
      Krátce keni - mu: mít batoh 30 ku přivázaný k nosiči je snad ještě praktický, ale nedovedu si představit jak tam budu manipulovat se 60 kou báglem - (skoro krosnou) :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

             

        Skoda tech Arsenalek:-( Mrzi me to, protoze je maj promakane a ja jsem s snima jinak velice spokojenej. Spacakovka mi drzi bez problemu. Ale mam uplne stejny problem jako Mirek...pare se mi ve stejnem miste. Uz nekolikrat jsem se chystal jim napsat, nebo tam primo zajit (mam to k nim cca 5km:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

               

          Urcite im napis. Ja som im pisal parkrat, a vzdy zareagovali.
          Predpokladam, ze setria naklady, ale pridu o zakaznikov.
          Ja som mal z nich tiez dobry pocit, stale nieco vylepsovali a nakoniec zle tasky usiju, myslim, ze si to sami musia uvedomit.
          Na Tvojom mieste by som ich nejakym sposobom dostal do situacie, ze Ti poslu nove tasky, namiesto tych parajucich sa. Predsa im musi zalezat na mene a zakaznikoch.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2006
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                 

            Nejde mi tak o to, aby mi dali nove. Spis mi jde o to, ze driv to tyhle brasny nedelali. Co jsem slysel, tak se to driv silo normalne u nas, ale ted to nechavaji sit v Cine. Ale nevim, co je na tom pravdy.
            Chci ted koupit pritelkyni celou vybavu brasen na predek a zadek. Jenze se bojim jit znova do Arsenalek.
            Jasne ze prijdou o zakazniky, nejsem jedinej, kdo je v posledni dobe zklamanej. Mirkovi se taky trhaj a kamos, co ma cykloservis taky rikal, ze si lidi obcas ztezuji, ze jim povoluji svy.

            Asi jim napisu, protoze je videt, ze problem je pouze v jednom miste...a to spatne prisiti limce k brasne, coz je proste technologicka chyba.
            Vim, ze par lidem se vytrhavaji nyty, co drzi hacky na uchyceni brasen.
            Nechci tu hambit Arsenal, spis naopak. Maj velice dobre vyrobky, ale hold se najdou chybicky, ktere by meli resit.

            No jestli s tim mate nekdo problemy, zkuste to vyfotit a neco tam poslem:-) A nebo jim dame link na tohle forum:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                   

              Ja som mal na mysli presne to iste co pises Ty. Ked budes pisat, kludne napis, ze vela ludi ma dobre skusenosti s brasnami az na par malickosti a pises prave preto, aby sa tych malych chyb vyvarovali. Malo by byt jasne, ze Ti ide o dobro veci. Mam s nimi naozaj skusenost,z e na kazdy podnet reaguju, takze ak bude uplne jasne,z e Ti ide o zlepsenie ich image, tak urcite si daju povedat. Samozrejme v prvom rade ide o to, aby sme si mohli kupit kvalitne a spolahlive tasky :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2006
              Autor: Jaroslav
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

             

        No, az tyo budu potrebovat, tak dam vedet. Snad neskonci na zadech :))
        Vypada to na zacatek podzimu. Ale mozna zase radsi pridelam brasny.
        Jinak je to asi hruza, ale kdyz jsem u nasich predelaval auto, prizazal jsem na nosic kos od mrazaku a to byl pak pickup :)) Ale fotky nastesti nemam. TO bylo ostudy.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (keni ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

               

          keni myslím, že by se tvá vynalézavost měla zhodnotit.
          Pokus se zamyslet nad navržením nových brašen :-)
          U nas, už nějakej ten rok jezdí chlápek se dvěma aktovkama. Má je jako závěsný brašny :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                 

            To vis, nouze nauvci. :))
            Ne, ja mel nejake levnejsi brasny a zkusenost otresna. Ted to resim dle situace.
            Ale co ten nick ? Asi se budu muset zacit prihlasovat. A ja doufal, ze kdyz zmenim nn na n a jeste to zmekcim, tak to bude unikat :-(

            [ Zpět ]
            Datum: 23.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (keni ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                   

              Neřeš ptákoviny. Já jsem to tam střelil jen tak od hlavy. Chceš-li být orginální tak si budeš muset nicka upravit.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

             

        Mohu potvrdit ze ten batoh je fakt uzitecny. Ja mam Testudo zadni dvojbrasny, na tom Testudo horni patro, a na tom obyc. lesacky batoh na zada, objem tak 25l (s mekkymi zady aby dobre sedel na brasnach), ksiruju to popruhama toho ruksaku okolo sedlovky, a jistim temi popruhy horni Testudacke brasny. Takhle to pouzivam uz od r.99 a pohoda. Jdu do kramu na nakup - ruksak s sebou, jdu na denni vyslap do hor (kolo ceka pod kopcem), ruksak zase s sebou.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

               

          Já bych to vyděl tak, že nejlepší budou Pigeony - compact , velká brašna 20 l má volný prostor (bez kapes), což považuji za nejpraktičtější.Kapsy v podobě brašniček 3 l se dají přikoupit. Nahoru patří batoh 18 l ,(bohužel je válcovitý , kšandy se nejspíš budou zařezávat do zad), ale je také bez výstuhy, takže by měl na kole držet.Na něj se dají přidělat další kapsy.

          Pigeony mi příjdou jako nejméně komplikované ( po straně praktičnosti a kvality). Zatím si totiž na ně nikdo nestěžoval, ale možná je to také proto, že nejsou mezi lidimi tolik známé a není kdo by je pak zhodnotil.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (keny)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

                 

            hlavně čeče oigeon promoká a to dost, tak kdo by si je kupoval a ved o nich řeč,zdarec

            [ Zpět ]
            Datum: 24.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (4litry)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

         

    Ahoj, pred ctrnacti dny jsem poridil brasny od SportArsenal, nepromokavou radu 2x 312, 1x 313. Nejvetsi obavu jsem mel ze zpusobu zavirani - rolovani + preska. A taky z toho, ze neni moc prodysna - tady na foru nekdo psal ze se muzou veci v brasne zaparit a zplesnivet.

    Zkusenost z tydeni cesty: zpusob zavirani nakonec prekvapil, funguje to skvele a vcelku pohotove. Prodysnost je opravdu nulova, ale problem s tim nebyl, nic nesplasnivelo - asi zalezi na klimatickych podminkach v kterych se jezdi. Brasna / batoh 313 je skvela vec - jen ty presky, ktere jsou u naj a slouzi k uchytu na nosic, jsou dost kratke. Taky mi na zacatky schazela nejaka kapsa, ale to se da resit zposobem zabaleni veci. Jinak spokojenost - jsou jednoduche a lehke.

    Co se tyce kvality zpracovani, tak jediny zasadni problem je v nedoreseni lepenych svu. Spojeni dvou ruznych materialu - gumovy material s hlatkym povrchem a material s hrubym "textilnim" povrchem. Ta cast s textilnim povrchem se za svarenym svem trepi. Textilni material zkratka neni olemovany. Snad by stacilo sev jeste necim prelepit ... Zatim jsem ty cancoury odstrihal, dal uz je svar ktery trepeni latky zastavi ...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

         

    Už jsem na jiném místě psal, že naši výrobci podle mých zkušeností neumějí udělat tašky, které by mně vyhovovaly, takže jsem se rozhodl ušít si je sám (z kortexinu a jiných průmyslových tkanim).

    Jde především o skutečnou nepromokavost a o úplnou vodotěsnost, ale i o celkovou koncepci (nedostatečná odolnost proti prodření především spodní části, absence většího množství kapes na drobnosti, které je vhodné mít hned po ruce, absence zvláštního prostoru na nejrůznější tiskoviny, jako prospekty, mapy, atd).

    Tašky nejsou nijak levné a kupovat každý rok nové je neekonomické. Kdybych si měl vybrat z kupovaných, pak jedině cizí, např. Vaude a pod.

    http://www.vaude.de/hps/client/vaude/public...

    Zde vše z vrchní řady + Top Case II.

    Přední nosič se upevňuje na nohy vidlice, ale je potřeba dbát na to, aby třmeny příliš nestáhly trubky vidlice, aby se neovlivňovalo pružení (povedlo se mně při přílišném dotažení).

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte - brašny 60 lit.na zadní nosič

           

      Při kontrole odkazu jsem zjistil, že nefunguje správně (adresa stále zůstává na úvodní stránce), takže buď

      zkusit http://www.vaude.de/hps/client/vaude/public...

      nebo z úvodní stránky:
      International
      klepnout vlevo na fotce cyklistů
      klepnout na fotce pod Bike Bags
      klepnout na 3. fotku pod Saddle Bags

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024