reklama

Stálý pohon nebo torpédo

chceme naší dvouleté dceři (jezdit na něm vlastně bude až ve 2 a půl roce, ne teď o Vánocích) koupit kolo a nevíme jestli furtošlap nebo volnoběh s torpédem. Tříkolku nemáme a ani neplánujeme. Chceme ji nahradit postraními kolečky. Poraďte. Díky

[ Zpět ]
Datum: 25.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (František ([email protected]))
  • Re: Stálý pohon nebo torpédo

         

    Osobně si myslím torpédo.Postraní kolečka jsou k ničemu.Na tříkolce se naučí šlapat,ale ne držet rovnováhu.Sundat kliky,řetěz,sedlo dolů.Musí dosáhnout na zem pohodlně na odstrkování.Kamarád mi to poradil a opravdu to funguje.Druhé dítě se naučilo jezdit mnohem dříve.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stálý pohon nebo torpédo

         

    Jedině torpédo. Na furtšlapu hrozí, že se děcku při větší rychlosti smeknou nohy ze šlapátek, ta mu omlátí nohy a dítě v ten okamžik nemá jak brzdit. Nohy se mu podaří dát na šlapátka, až zpomalí či zastaví. <br> U furtšlapu chybí "jízda zadarmo", kdy po rozšlapání kolo jede samo bez kmitání nohama. To si myslím ocení každé děcko.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (karel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stálý pohon nebo torpédo

         

    Než synek dorost dětský velamosce po bráchovi, tejral tříkolku. Pak se udržení rovnováhy stalo otázkou jednoho odpoledne, ale moje prokouřený plíce dostaly pěknej záhul od podpůrnýho běhu.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stálý pohon nebo torpédo

         

    Torpedo a postraní kolečka.
    A kolečka dávat nenápadně výš a výš, až nebudou třeba. Oni stejně časem začnou překážet.
    Dítě s nimi má jistotu, že nespadne a nebude se bát.
    A to sedlo samozřejmě taky tak aby dítě bezpečně dosáhlo na zem ze sedla.
    Bude to trvat trochu dýl, než začne jezdit bez koleček, ale je tu jistota, že bude jezdit a nebude se bát a ušetříš i své prokouřené plíce.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stálý pohon nebo torpédo

         

    Tohle je sice mimo otázku furtošlap/torpédo, ale kdysi jsem předškolnímu (nebo časně školnímu) synkovi pořídil na BMX20 cvrka. Jenže utáhnout rukama brzdy bylo nad jeho síly, takže jsem vzápětí nechal přeplétat na torpédo.

    A k věci: Pokud se furtošlap k něčemu hodí, tak jen k prvním krůčkům (a kolové a krasojízdě). Pak ho zahodíš. Torpédo vydrží déle a bude vyhovovat ii v době po získání prvních zkušeností.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stálý pohon nebo torpédo

         

    Jednoznacne jsem pro torpedo. Je to jedina bezpecna varianta brzdy.
    Rozjede-li se prcek z kopce rychleji nez chce, pak krecovite sevre riditka a neni schopen ovladat rucni brzdy, furtoslap mu zahy vyleti z pod nohou a uz se jen riti stale rychleji a rychleji.
    Nas Matej(2,5) se naucil slapat jezdenim po byte na trikolce s furtoslapem.
    Pak ovladl rovnovahu zcela samostatne na specialnim kolecku bez slapek.
    A na kolo jsem ho posadil po cca dvou mesicich,pockal az si da nohy na slapky a on odjel. Zadne behani nic. proste odjel.
    Rozjizdet se samostatne se naucil druhy den zase celkem sam.
    Me doporuceni ohledne prvniho kola je co nejmensi, aby obema chodidly plne dosahl na zem. Vyuku rozlozit na faze slapani (trikolka) rovnovaha (kolecko bez slapek - nekdy lze proste vymontovat na nejaky cas slapky z normalniho kola) a pak teprve obe veci spojit.
    A pomocna kolecka zatajit ze vubec
    existuji.
    Specialni kolecko bez slapek se necekane hodilo a hodi pri cestovani. Je lehke a tak ho v tramvaji, metru a autobuse lehce unese i maminka a pri chuzi zrychli dite natolik, ze dite pak nezdrzuje spechajiciho dospeleho.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada lehokolo.com)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024