reklama

Oslnení vodiči

Prajem dobrý deň
Tak som si po dlhom čase sadol do auta na trochu dlhšiu trasu. Práve teraz cez tieto krásne letné dni, ktoré lákajú na bicykel. Prechádzal som cez kraj kde sa často striedali úseky plne zaliate slnečným svetlom s úsekmi v tieni lesa. Je fakt pravda, že vodič nemá možnosť pri prechode na hranici týchto úsekov vidieť cyklistu ak je tento v tieni lesa a vodič auta je ešte na priamom slnečnom svite a k tomu ak mu slnko svieti oproti. Ja denne chodím bicyklom do práce ale je to úsek kde v tieni nejdem skoro vôbec takže som to doposiaľ nebadal. Odteraz aj cez deň pri jazde v takomto teréne používam prednú aj zadnú blikačku.
Aké sú vaše skúsenosti?

[ Zpět ]
Datum: 19.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Divo ([email protected]))
  • Re: Oslnení vodiči

         

    raději se takovým místům vyhnout, obzvláště večer, kdy sluníčko kolikrát doslova bliká řidičům do očí, jako stroboskop .. sám s tím jako řidič zápasím a jezdím v takové chvíli o hodně pomaleji, ale jako cyklista se takovým místům prostě vyhýbám, na výběr mám vždy (výhoda MTB, můžu jet klidně lesem)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oslnení vodiči

         

    Je to jeden z důvodů proč už nějakou dobu experimentuju s výkonějšími blikačkami než jsou ty co se prodávají v obchodě. Povedlo se mi odladit takovou, která je vidět i za příméno slunce (i když ne nějak moc), takže v případě, že jsem ve stínu pod stromy a řidič auta za mnou ještě na slunci, vidí jasné červené blikající světlo, asi takové intenzity, jakou má běžná blikačka v noci. Momentálně se pokouším navrhnout ještě výkonnější variantu, kvůli tomu povinnému celoročnímu svícení. To co mám teď by většina cyklistů asi stejně prohlásila za předimenzovaný, ale to je mi jedno, nechci aby mě někdo přehlídnul (dost to potom bolí).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oslnení vodiči

           

      To ja som odkázaný iba na tie blikačky z obchodu, mám ich v zadu deve červené, to cez deň, ale v noci rest. za tmy si dávam ešte na ruksak ďalšie. V predu mám len jednu žltú blikačku a dve svetlá na noc.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: diviak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oslnení vodiči

             

        Až budeš někdy upgradovat, doporučuju místo té žluté takovou tu bílou namodralou. Se stejným výkonem je mnohem líp vidět a dneska už nejsou tak strašně drahý jak bývaly.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oslnení vodiči

           

      Ja mam v zadu CATEYE CAT TL-LD1000, ide o fakt silne zadne svetlo, vrelo doporucujem !!!!!!!! aj ked stalo 1390 Sk, ale je fakt dobre, tak vykonne som este komrecne okrem tohto modelu nevidel predavat :)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oslnení vodiči

         

    Ve dne je účinnější (viditelnější) vlající praporek, než blikačka.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Oslnení vodiči

           

      Praporek nejlépe vytřižený z výstražné vesty.
      A je účinnější pouze než opravdu výkonná blikačka (třeba zábleskový blikač s Luxeonem jako má PavelŠ, to vypadá jak kdyby po silnici jelo letadlo a nějaká vlaječka na to nemá.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Oslnení vodiči

             

        Tiež si myslím, že ak na vlajočku práve v tieni stromov nedopadá svetlo asi nie je o nič viac viditeľná ako celý cyklista. Oproti tomu na volnom teréne je naozaj vidieť dobre a upozorní na cyklistu.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2006
        Autor: diviak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Oslnení vodiči

               

          Její hlavní přínos je podle mě u lehokol v tom, že je vidět i nad autem co je právě za tebou nebo vedle tebe. Pokud je z křiklavého materiálu a hýbe se, je tu šance že bude dost nápadná i ve srovnání se dvěma metry čtverečními toho auta.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Oslnení vodiči

         

    Ve dne neblikám, pokud svítí slunce, komerční blikačky mimo té nahoře zmíněné CatEye na to mají příliš malou intenzitu. Jakmile začne pršet, blikajdu zapínám. Jde hlavně o zadní blikačku, zepředu si to člověk ve dne ohlídá, ale bílé přední blikajdě se ve dne taky nebráním. Také pomohou reflexní fólie-to musí šofér svítit, nebo pestré dresy na kolo. To jsme řešili v teamu při návrhu dresů a zvolili jsme módní oranžovo-bílou kombinaci. Na Motravským poháru nám říkají "cestáři".
    Ještě poznámka k těm feflexním doplňkům: Čím jsou níže, tím větší šance, že na ně dosvítí dobře seřízená potkávací světla. Třeba pohybující se čtverečky na ráfcích :)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2006
    Autor: miťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

286 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024