reklama

Výměna duše na crossovém kole Reflex

Zdravím, jelikož jsem teprve začínající cyklourista a kolo jsem viděl jen "z rychlíku" ... zatím, žádám tímto o radu, byť zřejmě kapku pro vás úsměvnou. Co mám dělat, kdy mi píchne duše na předním, respektive na zadním kole na crossu Author Reflex? Mám imbusem oddělat brzdy, abych dostal celé kolo (ráfek s duší) ven z kola a duši vyměnil, nebo se to dá vytáhnout lehce, když je třeba kolo vypuštěné? Nebo mám povolit lanko od brzdy a tím se tak Tektro roztáhne samo a vyndám kolo? :) A na zadním kole to musím vyndat jak, kdy je na něm i pehazovačka s osmikolečkem? :) Pardon za pipitomělé otázky, ale fakt jsem zatím mladý amatér :)

[ Zpět ]
Datum: 18.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (ppl ([email protected]))
  • Re: Výměna duše na crossovém kole Reflex

         

    Ne, nic neodmontovavej.
    Povol brzdy. Predpokladam, ze mas Vcka (das pryc ty napinaky a vyhaknes).
    U predni pak jenom povolis upinak, trosku opar zavitu odsrouujes a kolo vypadne skoro samo.

    u zadniho je to stejne, jenom musis sundat rezet. Na to prijdes sam. Uz jsem se jednou i neuspinil, ale to byl spis zazrak.

    Dal potrebujes mont paky. Vypada to jako spachtle se zubem. Jinak ja foukam kolo pri pichnuti jeste venku. Takze pres brzdy to tam dostanes. A neboj, ja to delal poprve sam a v lese a povedlo se. Ale dneska uz to delam dost rychlejs. :))

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (keni ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna duše na crossovém kole Reflex

           

      Díky za info už jsem konečně chytřejší a nepřipadám si jako blbec :) Nerad bych něco pokazil. Něco jako montpáky mám, neporadíš prosím nějakou tvou osvědčenou techniku práce s nimi? Dejme tomu, že mám kolo dole, tak prostě podeberu těmi montpákama plášť a sundám ho celý nebo jen napůl a pak duši nebo jak to děláš? A když pak duši dávám novou, tak ji dám do pláště a pak obojí na ráfek nebo jen samostatně? :)) Tipl bych, že obojí naráz :)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ppl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna duše na crossovém kole Reflex

             

        Plášť sundej jenom z jedne strany, vytáhni duši. Novou nebo zalepenou starou duši trochu nafoukni a dej ji zpět, napřed ventilkem do díry v ráfku, pak zbytek, jasně že bude zatím víc v plášti, než v ráfku. Pak vrať tu sundanou půlku pláště zpátky do ráfku a dej u toho pozor, abys někde neskřípl tu novou duši mezi pláštěm a ráfkem. Asi k tomu budeš potřebovat u konce taky ty montpáky.A nakonec dofoukni a nasaď kolo zpátky :)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (nepřihlášená čtrnáctitečka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna duše na crossovém kole Reflex

         

    To bys tomu dal, jako kdyby řidič, kterýmu zdechne auto začal zkoumat, jestli má stejné průměry pístů. Postav kolo na řídítka a sedlo, povol rychloupínáky, vyhákni z třmenu brzdové čelisti takovou ohnutou trubičku, kterou lanko prochází (čelisti se rozevřou), oprav defekt a v obráceném pořadí to slož zpět. Při upínání náboje sleduj, jestli ráfek prochází brzdovými špalíky bez tření. U zadního kola je postup stejnej, navíc musíš sundat z kazety řetěz. Je dobrý předtím přeřadit na nejmenší pastorek, chyť levou rukou zadní vidlici, pravou ráfek a kolo vytáhni. Zpátky to jde trochu hůř, ale když se dostatečně vyvztekáš, tak se to naučíš. Nech si to nejdřív od někoho ukázat, není nad to.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

396 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024