reklama

Nebezpečí

Mám takovou příšernou zkušenost ze svého pobytu v cizině.
Ztratila jsem se, byl už večer, únava stoupala, silnice taky. V jednu chvíli se na mě vyřítili 4 vlčáci /obrovský/, skákali mi na přední kolo a na pravou nohu. Byli šíleně rozcuchaný a krvelačný. Nevěděla jsem, co můžou dělat, jestli mě kousnou do nožky...či co. Vlevo byla betonová zídka uprostřed dálnice, nemohla jsem prchnout. V poslední chvíli, díky Bohu, přeskočila v dáli za mnou zelená a rozjela se auta. Psy utekli a já jsem ze sebe dostala poslední energii a ujela jsem.
Od té doby s sebou nosím i vozím slzný plyn.
Co si o tom myslíte?

[ Zpět ]
Datum: 18.07.2006
Autor: Tines
  • Re: Nebezpečí

         

    Ja myslim, ze zrovna slzak je na tohle dobrej...a nebo peprak. Obcas mam strach ze psu i v Cechach a tak taky uvazuju o spreji, ale nejak se k tomu nemuzu dokopat. Zatim spoleham na to, ze s kazdym vychazim dobre:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí

           

      Také s každým většinou vyjdu, ale přesvědčuj o tom ty 4 vlčáky. :o)x
      Jinak myslím, že ten pepřák může být ono. Taky jsem ho pořídil sobě i ženě, proti vtíravým psům a jiným individuím.Pravda ale je, že mne ještě nenapadlo vozit ho na kolo. Nejlepší by asi byl v postraní kapse brašny na řidítkách, ale měl bych nepříjemný pocit z kombinace rozpáleného slunce a natlakovanýho spreje. Ale snad v rámové brašně by to šlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2006
      Autor: Jurk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí

           

      S malinkým bílým pejskem se taky domluvím:o)
      Tohle byli psy, kteří hlídali v noci objekt. Byla jsem ráda, že tam je plto, ale žádný tam nebyl! Viděli ve mně nepřítele.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2006
      Autor: Tines
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí

         

    snad ti pomuze. hruuuuza

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí

         

    Já jsem slyšela názor, že ti psi jdou právě po nohách, protože se hýbou, že je ta hýbající se noha na pedálu nějak přitahuje. Mého přítele jednou kousl pes do lýtka někde v Chorvatsku a za mnou se psi rozeběhli psi kdesi na horách v Srbsku (ale viděla jsem je dopředu, tak jsem měla rámovku plnou šutráků a zabralo to).
    Takže mě napadá možná zastavit se a něco po nich hodit nebo aspon naznačit házení, ale je mi jasný, že v tu chvíli se člověk snaží spíš ujet.
    Jinak my máme na kole sirény a například na Ukrajině to na ně docela zabíralo, ale tam spíš štěkali a běhali kolem nás a říká se přeci, že "pes který štěká nekouše" i když ...... :-)
    Brrr, nic moc zážitek :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí

           

      S tema kamenama to delali Lucka a Michal, kdyz jeli kolem sveta a myslim, ze psali, ze to funguje...takze je to overene celosvetove:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí

             

        Tak vidíš, to ani nevím, já je nečetla. Nám to radil kdysi asi v roce 95 průvodce, když jsme jeli s Kudrnou do Rumunska ....... Jenže tam jsme měli štěstí spíš na psy milé a přítulné, že se s nima člověk i dobrovolně podělil o část (nemalou) svých zásob :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí

               

          Jo na rumunske psy mam taky dobre vzpominky:-) Jo, to kdyz zastavil nas autobus narvanej zradlem, tak se hned zbihali z celych rumunskych hor:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí

         

    Platí tyto zásady:
    1. Psi se liší zemi od země a jsou podobní svým pánům. Pořádkumilovný pes německý zpravidla neútočí, rumunský útočí přímo, ale nechá se zahnat, nepálský uteče sám, je zvyklý na to, že ho člověk pořád trestá. Čínský je zákeřný, ale kamene se bojí atd.
    2. Nikdy neujíždět.
    3.Pouhý křik leckdy pomůže.
    4.Je-li to vážné sesednout, kolo mezi sebe a psa.
    5. Naznačovat házení kamenem, i za jízdy pomáhá.
    6. Házet kameny.
    7. Házet kameny a trefovat.

    Do poslední fáze jsem se dostal asi dvakrát v životě, většinou stačí naznačit hod.
    Uvedené neplatí pro specielně cvičené psy, ti se obvykle naštěstí volně nepotulují.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí

           

      mirku a jak je to z českým psem? dle mých zkušeností je nervózně posedlý štěkotem - alespoň v zahrádkách v českých vesnicích a městečkách - když přejedu hranice - psi jsou tam také, ale jsou jaksi ticho a klidní. že by to bylo jak říkáš tou povahou jejich majitelů?

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (.. dvojtečka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí

           

      Neujíždět?
      To je taková "nepřirozená" reakce, že?

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2006
      Autor: Tines
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí

             

        Já bych hádal, že z kopce asi klidně ujíždět, když si na to troufáš a víš že to bude z kopce ještě dost dlouho .... psa uštveš nebo mu ujedeš. Na rovince nebo nedejbože do kopce, tak v tom má Mirek pravdu ;o)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí

               

          To je pravda, já jsem jela do kopce a už mi docházely síly. Stejně by mě zajímalo, co by ti psi dělali, kdybych zastavila. Měla bych kopat nohama? Křičet? Neměla jsme šutry!

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2006
          Autor: Tines
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí

               

          Já bych si tím úprkem z kopce zas tak moc nefandil, náhoda je blbec a když narazíš na dostihovýho chrta s několikastránkovým rodokmenem, nevím, jak to s tím uštváním dopadne.:-))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nebezpečí

                 

            Tak co bys dělal ty? Tohle nebyli chrti, ale jak běhaj vlčáci?

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2006
            Autor: Tines
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nebezpečí

                   

              Nevím, párkrát se mi sice stalo, že na mě vystartoval nějakej podvraťák, ale snad jsem na něj zařval, nebo ho chtěl nakopnout (zbytečně, mají reflexy, o nichž se nám ani nezdá). A vlčáci vydržej taky solidní tempo. :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2006
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí

         

    Spray je určitě dobrá věc, ale bacha na protivítr - ten by tě mohl nemile překvapit :o)))
    A pak si taky dost dobře nedovedu představit, jak se 4 psům trefuješ do očí a do čenichu... Jednoho trefíš, ale ti 3 zbývající by se mohli rychle přeorientovat z ochutnávky nohou na ochutnávku rukou :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí

           

      Tak co bys radila? Co bys dělala? Docházely mi síly, přede mnou kopec, noc na spadnutí...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2006
      Autor: Tines
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí

             

        Člověče fakt nevím - už jsem nad tím také párkrát přemýšlela, ale zatím jsem nic nevymyslela. Ten spray jsem ale zavrhla právě díky té povětrnostní situaci. A pak také paradoxně z bezpečnostních důvodů, protože nedej bože, že si ve chvatu a zmatku obrátíš stříkadlo omylem proti sobě...
        Jo, je to problém - jak se prostě začne na cyklistu pes usmívat až jsou mu vidět mandle a hlasitě ho žádá, aby sestoupil z kola, pak je každá rada drahá... Navíc jakoukoli končetinou pohneš, pak mu ji přímo nabízíš k ochutnání. A když je jich víc než jeden...
        Mě se to stalo jednou ve Hvězdě (to jsem sebou ještě měla děti), takže vím, že to není nic příjemného... Tenhle ale měl naštěstí v doslechu pána a byl ochoten ho i poslechnout, takže o nás brzy ztratil zájem...
        Musím říct, že jsem tohle téma bedlivě pročítala a čekala jsem, co kdo nabídne. Zatím z toho vychází nejlépe to kamení, ale já osobně si nedovedu dost dobře představit, že bych se shýbala pro šutry. Navíc při mém štěstí by tam určitě žádný nebyl nebo bych byla na skále, kterou prostě neodloupnu...
        Jen nevím, zda bych tím psa ještě více nerozdráždila...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí

               

          Ale řeč byla o imaginárním kamení, sebrat za jízdy šutr z cesty dokážou snad jenom akrobati v cirku nebo Pepa Dresler. :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2006
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nebezpečí

                 

            Cože, imaginární kamení?!? Tak to jsme zase na začátku...
            Hele a nemohl by být imaginární ten pes :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí

         

    Před pár lety mě na křivoklátsku kousl na kole vlčák. Majitel měl potvrzení, že je očkovanej (teda ten pes), noha srostla, žádný psychický následky jsem z toho neměl. Uvažoval jsem o pepřáku, ale za dva dny jsem na to zapomněl. O rok později na mě v polích na okraji Prahy zaútočili dva volně puštění pitbulové. Ujel jsem jim s vypětím všech sil a jen proto, že cesta byla mírně z kopce. Vzdali to snad po sto metrech. Klepal jsem se ještě týden a vážně uvažoval o koupení malého psího koltu (na pitbula asi nic jinýho neplatí). To mě naštěstí přešlo taky.
    Pak jsme to na klubu vyřešili jednou provždy. Ustanovili jsme funkci Návnada pro psy. Demokraticky jsme vybrali ze svého středu jednoho se zakulacenými lýtky, která si před každým výletem natře silnou vrstvou vepřového sádla. Psi jdou zásadně jen po něm a my ostatní máme klid. S poraněními si poradí, neb je to lékař. Funguje to zatím stoprocentně :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí

           

      No jo, ale proč ho někdy také nevezmeš sebou :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí

             

        Momentálně se učí jezdit s levou protézou - ten poslední pes byl kapku větší... :o)) Pak určitě pojede.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí

               

          No tak v tom případě je to naprosto ideální návnada - zvláště když protézu vytvoří z kusu vepřového :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí

           

      Haha! Chudák. To se obětoval dobrovolně, nebo pod vašim nátlakem? Žije ještě v tyto krásné dny?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2006
      Autor: Tines
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí

         

    Jednou jsem v Šárce postříkal takovýho vzteklýho lejtkaře vodou z cyklolahve. Hajzlik jeden uřvanej vošklivej šerednej chlupatej co se v továrně na čokly nepoved dostal přímej zásah ionťákem na čumák a stáhnul ocas. Akorát měl po tom černym rybízu fialovej přeliv jako ta jeho ignorantní panička. No fungovalo to, ale jestli to platí i na pejsky větších velikostí, to by se muselo vyzkoušet. Ale po mě to nechtěj.....

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024