reklama

seřízení přehazky

Už 2 dny seřizuju přehazovačku Acera, přehazuje bezchybně, ale při šlapání pořád "cvrliká", není to cvrlikání jako když chci přehodit, ale vychází to z koleček. Je to normální? dělá to i vám?

[ Zpět ]
Datum: 17.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (honza11)
  • Re: seřízení přehazky

         

    Na kolečkách přehazky nemá co cvrlikat (i když se jim říká rolničky). Neměnils taky kazetu? A nenechal sis přitom starý řetěz? To by mohla být příčina.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Sector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: seřízení přehazky

         

    Nerozdelaval jsi ty kolecka? Promin, ale uz jsem jednou videl i nekoho, jak pri skladani spatne provlekl retez a docela mu drhl o ten ramecek, kde jsou rolnicky.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: seřízení přehazky

           

      Ale má tam co cvrlikat,zkontroluj patku,její vyosení při pohledu zezadu a shora-velké kladky jsou na to velmi citlivé,zejm. když ještě horní není "plovoucí":-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: seřízení přehazky

           

      Tomu už bych neříkal "cvrlikání", ale "rachot jako prase". Pokud tedy myslíš situaci, kdy řetěz drhne o tu příčku mezi oběma boky kostry vodítka.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2006
      Autor: Sector
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: seřízení přehazky

             

        :) tak tak

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: seřízení přehazky

         

    A "necvrlika" ti retez o presmykac?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: seřízení přehazky

         

    Cvrlikání může být způsobeno ohnutím oka, na kterém drží přehazka. Ve správném stavu by měla být přehazka (obě kladky) rovnoběžně s převodníky.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: MHD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: seřízení přehazky

           

      více třeba tady:
      http://www.parktool.com/repair/readhowto.asp?id=39

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2006
      Autor: MHD
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: seřízení přehazky

             

        Tak přesně to mám na svém XTku po tom karambolu v sobotu. Napřed jsem si toho nevšiml a zkusil jsem přehazku doseřídit, ale i když jsem doladil "střílení" řetězu (to jest to "cinkání", "cvrdlikání" či jak :o)), tak to pak začalo dělat ještě divnější věci.
        Horší je, že tu hnutou patku (tak tomu laicky říkám) mám již podruhé během letoška. Tak nevím nevím kolik to ještě vydrží, zvlášt tímhle tempem ;o(((

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: seřízení přehazky

               

          Tak už mám první verdikt ze servisu. Ohnutá patka na 100%, důrazné doporučení na její výměnu (cca. 350 Kč od GT plus možná i týden dodací lhůty !!!!) vzhledem k riziku prasknutí té stávající. Navíc budou ještě přeměřovat, jestli není hnuté rameno přehazky.
          Vypadá to, že si asi odpustím pády, nebo si přes přehazku nechám udělat decentní oblouk z kompozitu, aby jí to při pádu chránilo (standardně se dá sehnat jen jakási "klec", váží to přes půl kila a je to fakt ohavné).
          Tak jako tak, když se začne přehazka takhle divně chovat, už vím co prověřit napoprvé.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: seřízení přehazky

         

    přehazovačka je stará as 2 měsíce a zatím jsem ji nijak nerozebíral, jen čistil.
    Jak narovnám to oko na kterém přehazka drží? Při pohledu zhora a zboku to vypadá rovně (od oka)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honza11)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: seřízení přehazky

         

    Na takový "cvrlikání" si včera stěžovala manželka, tak jsem to zkoušel seřídit a spíš to bylo horší, nebo to skoro přestalo, ale zase blbě řadilo. Nakonec jsme zajeli k pumpě, wapkou jsem pročistil prostor mezi kolečky, řetěz a napínací kladky a už to ani necvrklo. Doma samo ještě po doschnutí trochu maziva.
    Myslel jsem si, že když skoro nejezdí, že se o to nemusim starat :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: seřízení přehazky

         

    tak jsem zkoušel od oka rovnat tu patku a trochu se to zlepšilo, jenže jsem to dělal od oka, nemáte někdo nějakou vychytávku, jak to vyrovnat přesně (bez kupovaní přípravku od parktoolu)
    dík

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honza11)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: seřízení přehazky

           

      ...je-li patka výměnná dá se možná vyměnit :-)....

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MHD - nepřihl.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: seřízení přehazky

           

      Zkus sundat prehazku a misto ni nasroubuj nejaky jiny zadni kolo.. zavit by mel pasovat... kdyz mas oba rafky dobre vycentrovany, je melo by byt videt , nebo zmerrit jestli jsou obe kola rovnobezne. Da se to tim druhym kolem i opatrne vyrovnat.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2006
      Autor: Stana
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: seřízení přehazky

             

        díky, vyzkouším to

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (honza11)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024