reklama

Vidlice do cca. 2000 CZK ?

Ahojda všem !
Vzhledem k tomu že moje lepší polovička začala nakonec trochu víc jezdit, tak zvažuji že bych jí na kole vyměnil vidlici za něco, co by alespoň trochu pružilo. Žena má bohužel dost děsné kolo, takže asi příští rok zvážíme kompletní výměnu, ale letošní sezóna je ještě dlouhá a její současná vidle (RST Omni) je fakt nejslabší článek, nepruží de facto vůbec, spíš její přítomnost jen škodí.
Máte někdo zkušenost s vidlicemi jako jsou RST Gila T5, Suntour XCM LO nebo max. Suntour XCP LO ? Popřípadě jestli máte někdo zkušenost s jinou vidlicí do 2000, max. 2500 CZK, prosím poraďtě.

[ Zpět ]
Datum: 15.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
  • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

         

    Po dalším přebírání, když jsem bral v potaz onen cenový limit, tak mi zůstaly následující 2:

    http://www.cykloexpert.cz/odpruzene-vidlice...

    nebo

    http://www.cykloexpert.cz/odpruzene-vidlice/rst...

    .. no nic, sedám na kolo a jdu si trochu prohnat lýtka, ale moc se těším na rady, doufám že někdo z vás měl šanci některou z těchto vidlic vyzkoušet (model 2005) a že mě popřípadě varuje, kdyby to byl úplný šmejd. Nechci aby se mi žena přizabila ;))
    Hoj !

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

         

    Nechci být skeptik, ale za ty prachy raději pevnou. Nejlevnější varianta je upravený Suntour XC-Pro, ty už ale mizí, tak nevím. To by bylo asi 4500Kč. Ale chodí to pak jako Recon od Rock Shoxu. Na RST a levné Suntoury fakt zapomeň. To raději něco prověřeného z druhé ruky.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: miťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

           

      Díky za komentář (i když jsem něco podobného čekal :(]. Mimochodem, nejsi ty náhodou TEN Miťo z Bikeforum.cz, alias žiletkář ? :O)
      Tak jako tak, tady nejde o žehličku. Jde o to, že žena prostě takové věci neřeší, jede jak jede a přesně dle tvého návodu by fakt nejlépe fungovala pevná vidle (ostatně předchozí Olpran byl pevňák a jezdilo se jí na tom v pohodě). Problém je sehnat samostatně pevnou vidli, nemluvě o komfortu. Rádi jezdíme v horším terénu a proto bych pro ženu chtěl něco, kde nejde jen ani tak o adhezi-žehlení, jako spíš o odpružení řidítek (jinak má odpruženou sedlovku a správné "dámské" partie :o), což se postará o odpružení na zadní části kola), kvůli bolesti kloubů a šlach. Její kamarádka ma toho obyč Suntoura, tuším že XCM a nejen dle jejího komentáře, ale i když jsem jel podél ní na vymlácené polní cestě bylo vidět, že eliminuje rázy od teréních nerovností. Zatímco manželky RST Omni bohužel má tendenci buďto nereagovat, nebo naopak rázy znásobovat zpětným efektem.
      Právě proto jsem se ptal spíše na osobní zkušenost s tímto modelem. Sám mám RS Recon a znovu bych asi nešel do ničeho níž než Marzocchi Marathon Race, ale tady jde o zdraví mé ženy ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

             

        Nedramatizujte to chlapi-SR-XCP 75 LO je nejlepší volba.Za netovou cenu 1700Kč funguje dobře a na rozdíl od dražších kolegyň netrpí na vůle.Včera jsem montoval další kousek.Pro turisty neřkuli pro ženskou nejlepší volba.RST je hodně náchylná na vůle,každá!!!Hlavně která vidle za tu cenu se dá i přitlumit?Žádná:-)))On totiž každý neví,že není jen poloha otevřeno a zavřeno,ale postupným přivíráním olej. kanálu se vidle přitlumí.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

               

          Díky moc Merido ! Já už si začínal skoro zoufat, protože tyhle nejlevnější vidle ti všichni pravověrní bikeři sepsnou a už jsem se normálně chystal nabourat rozpočet koupí něčeho jako Manitou Axel Platinum LO. Takže díky že jsi mě vrátil na zem, znovu jsem si promyslel pro koho a za jakým účelem ji vlastně chci koupit. Tzn., dle toho co říkáš je to fakt asi rozumná volba.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

               

          Tohle můžu opakovat stokrát a po sto prvé se tu zase objeví tohle.
          Kdo chcete levnou vidlici do 2000,- tak zapomeňte na verze s LO.
          Doporučit lze opravdu XCP 75, nebo XCR ale nikdy s LO. To, co se zdá jako výhoda k regulování je hračka na nic, která významě kazí chod.
          Kdo je hračička a rád si kroutí knoflíkem a na místě ocení, že to něco dělá, tak má svojí příležitost.
          Ale už konečně zapomeňte na tyhle pseudo pomocníky a pro skutečné porovnání chodu se na tom opravdu svezte provedení s LO a bez něho.
          Tlumení, které nabízí tohle tovární provedení je naprosto nesmyslné a existuje v mnoha nastaveních, podle roku výroby a typu. Ty nejlepší, které nabízejí největší rozsah (nepoznáte to z vnějšku) jsou maximálně takové, které Vám mohou nabídnout komfort na úrovni vidlice bez LO, to je maximum, co dokážou. Právě proto je verze bez nejvhodnější varianta.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

                 

            To je pravda. Klika ze jsi tu :) Ja bych pro pani doporucul starou Suntour MG91, kvalitni elatomerka, nekope, kovova pouzdra, dobre tesneni... Jenze kde ji sehnat!

            [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2006
            Autor: miťo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

                   

              Přesně tak MG 91, mě se ji podařilo sehnat před měsícem a už je na zimákovi stála mě 1700,- i s montáží.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.11.2006
              Autor: jipík
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

                 

            No jo,ale verze s pružinou v obou nohách je už bohužel trochu moc tvrdá a pěkně kope-to si říkejte co kdo chcete-vidím to dnes a denně.Fakt je,že ta XCP 75 LO je kus od kusu jiná,na druhou stranu je dost funkční a v dané cenové kategorii taková druhá asi není.RST jsou sice měkčí,ale ty děsivé vůle už na nových moc důvěry nebudí.Aby si někdo nemyslel,že se deru za lockouty-já mám starého BLACKa bez LO s nastavením útlumu a jelikož po asfaltu jezdím jen vyjímečně,tak ho ani nepotřebuji.A že bych se za ty roky k něčemu lepšímu dostal.Jediné nad čím jsem kdy uvažoval byl RS-SID team,ale opět bez LO :-)))).Zkrátka oběhni kámoše,nestyď se na vyjížďce někoho zeptat co ta jeho vidlice,jak že to chodí a nejlépe zkus sám.Uvidíš,ne?

            [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

                   

              To Miťo:leží mi ve sklepě rám FORT a na něm člověče SR-MG-91.Na svou dobu,souhlasím ,dost dobrá vidle:-))))

              [ Zpět ]
              Datum: 16.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

                   

              Nevím jaké je složení pružin a elastomerů u všech typů a ročníků ale kdyby se někde zopakovala sestava, která je v typu XCR LO (je to samozřejmě jen v jedné noze), tak se jedná o nejlepší elastomerový systém na trhu. Bohužel je to pouze pro lehké jezdce.
              A Mitěm navrhovaná MG 91 je již kvalitativně vyšší varianta než zde probírané, ty kovová pouzdra jsou již vstup do vyšší kvalitativní třídy.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

             

        Náhodou jsem to já, ale spíš než žiletkář jsem biker. I když dnes je už je klasické XC chápáno jako žiletka :)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2006
        Autor: miťo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

               

          Aha, já jen že jsem k tomu závěru došel spíš díky tomu, že jsem tě viděl na fotkách hlavně na silničce, a i v profilu máš jednu pěknou žiletku. Jinak XC zatím jako žiletka chápáno není, to spíš jako chrtění ;o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

           

      Zdravim já vlastnim vidlici suntour XC-PRO drl a chtěl bych ze zeptat na to předělání jestli máte návod na zaslání. Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rekreační jezdec ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

         

    Pokud bys chtěl koupit vidlici Suntour XCM LO tak je k mání (snad ještě)na cyklobazaru uplně nová nepoužitá za 1400kč.

    více na: http://www.cyklobazar.cz/inzeraty.php?typ=1&...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk 1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

           

      On má ale zájem o zkušenosti s tou vidlí, dobře napíšu to za tebe.
      Slabounké nohy průměr 25,4 mm a přitom strašná váha 2500g, tu váhu si nikde nemá šanci zjistit. LO mechanická zarážka a stíráky plus pouzdra prostě odpovídají ceně, rozdíl této vidlice a XCP je obrovský v neprospěch nabízené XCM.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

             

        Díky ! To s tou váhou jsem vážně nevěděl, 2,5kg je dost drsnej medvěd, i můj Recon (a že ten není zrovna na váhu stavěnej a má 32mm průměr) má jen něco málo přes 2kg. 24,5mm nohy jsou taky dost málo, přeci jen moje dražší polovička už se přehoupla přes 65kg váhy a kolo dvakrát nešetří ;o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice do cca. 2000 CZK ?

         

    Před měsícem jsem řešil to samé, když jsem už musel začít připravovat zimáka. Původní Suntour se už viklal do všech stran jako poslední zub stoleté stařeny. Po zralé úvaze jsem raději namontoval pevnou vidli, a vůbec toho nelituju. Když si vzpomenu co před několika léty provedla v zimě sůl s mojí nebožkou Marzochi na MTB, jsem rád že jsem odolal pokušení.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2006
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

390 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024