reklama

Co místo nášlapných pedálů?

Při jízdě se mi stává, že když přejedu nějakou nerovnost, tak mi nohy padají z pedálů. Ideální by bylo použít nášlapné pedály a boty s kuframa - ale těch peněz! Tak jsem přemýšlel a něco jsem vymyslel. Jelikož zde nemůžu prezentovat obrázky, tak se prosím podívejte na http://jihrab.googlepages.com/lehokolo - vše jsem tam popsal. Kupodivu to docela dobře funguje.
Možná máte "v kapse" taky nějaký nápad, co použít místo nášlapných pedálů (o Power Gripu už vím a moc tomu nevěřím). Hoďte nápad sem a nebo - pokud chcete prezentovat i obrázky apod. - tak mi to vše zašlete na email [email protected] a já to přidám na ten svůj web.
Tak protáhněte mozkové závity!

[ Zpět ]
Datum: 15.07.2006
Autor: Jihra
  • Re: Co místo nášlapných pedálů?

         

    Tak tomu říkám vášeň pro věc. Hádám, že druhé takové nikdo nemá.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co místo nášlapných pedálů?

           

      Jako to lehokolo nabo ty pedály?

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co místo nášlapných pedálů?

             

        Lehokolo...

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co místo nášlapných pedálů?

               

          Jo hraju si s tím. Je to zkušební prototyp, takže stále různě experimentuju, vylepšuju a vymýšlím. teď zkouším něco udělat ze staré skládačky ESKA.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2006
          Autor: Jihra
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                 

            Přesně to jsem měl na mysli, prostě vášeň je v tom vidět. Jen tak dál !!!

            [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co místo nášlapných pedálů?

         

    dobrá finta, jestli to teda fakt funguje (zejména jestli se do toho dá snadno nastoupit a jestli to zboku netlačí do nohy). Za nášlapy bych teda neměnil, ale je to hezký (i když.. takový kufry zanesený sněhem bych s tímhle asi řešit nemusel... taky do terénu, kde se občas šlápne do bahna by to mohlo být zajímavý).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co místo nášlapných pedálů?

           

      Zdá se, že by to mohlo fungovat. Akorát se mi už to utrhlo, izolačka nevydržela. Musím si udělat čas a vyrobit to podle nákresu.
      Ještě mne tak napadlo, že by se na pedál dalo přidělat staré lyžařské vázání Kandahar (pamětníci vědí, o co de) - tedy spíše jen ty "čelisti", do kterých se nasouvala špička boty. Akorát že by ty čelisti byly naopak - nahoře by byla širší a dole uzší. Šířka těch čelistí se dá nastavit v poměrně širokém rozsahu, akorát kde je sehnat? Neválí se doma někomu? Že by to vyzkouišel?

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Trochu o něčem jiném

         

    Dívala jsem se nejen na tebou vylepšené pedály, ale také na tvůj stroj. Nevím z jakého důvodu máš odklápěcí řidítka dopředu. A dost mne to zajímá.
    Zpravidla se k tomuto mechanismu šahá tehdy, když je ona "fixovaná" poloha za jízdy blízko k tělu jezdce (skoro ve vodorovné poloze) - blokuje tedy jezdci snadný výstup s kola. Ale ty máš onu polohu pro řízení zcela vertikální, tedy dostatek prostoru kolo opustit. Napadá mě proto jediný důvod - sesedáváš tak, že přehazuješ vždy jednu nohu přes celý předek kola? A to asi ze zdravotních důvodů...? Jinak mi toto řešení příjde dost nebezpečné - zabrzdíš-li prudce kvůli nečekané události, řidítka jdou rovnou vpřed a tvé tělo s ním. Fixuješ je nějak pevněji pro jízdu, aby nedošlo k tomu, co předpokládám?
    Jinak oceňuji odhodlání ke stavbě lehokola. Já bych se do toho sama na základě shlédnutí několika obrázku asi nepustila.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trochu o něčem jiném

           

      Já jsem stavěl to lehokolo s tím, aby se tam dalo všechno nastavit - počítal jsem s tím, že to bude pokusný prototyp, takže jsem chtěl zkopušet různá nastavení a polohy. Teď mám celé řízení o cca 12 cm více vpředu, než bylo původně (na posledních obrázcích je vidět původní hlavovou trubku, kterou jsem tam nechal - co kdyby), a tím pádem jsou i řídítkavíce více šikmo a tudíž je při vystupování dobré, že můžu ta řídítka odklopit dopředu. Rovněž jsem "zkoumal" vliv šikmosti řídítek na stabilitu a citlivost řízení - jak se projeví na řízení "kormidlový" efekt řídítek. Proto jsou řídítka tak "otočná".
      Co se týká náhlého brždění - když se zapřu do pedálů, tak hned tak kolo neopustím. A když už bych letěl dopředu, tak ta řídítka - kdyby byla napevno - bych stejně ohnul, nejsou zase tak silná.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co místo nášlapných pedálů?

         

    Nechci se zařadit mezi rejpaly, ale upozornil bych na jednu maličkost. SPD mají i tu výhodu, že drží nohu v ideální poloze a nenechají tě např šlapat patama. Nevím jak dalece řeší tvůj nápad tenhle problém. Nebylo by lepší udělat jenom nějakou opěrku na patau? něco jako by si mezi ty šrouby co popisuješ natáhl řekněme 30 cm provázek a o ten by sis opíral patu... asi blbej nápad, nejsem technickej typ. ale dávej pozor aby ti ten tvůj zlepšovák nebráníl šlapat v ideální poloze...
    Jinak super že existuje někdo kdo se do tohohle pustí, moc takových kutilů neni...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co místo nášlapných pedálů?

           

      Jo tu myšlenku s opřením paty jsem měl taky. Zkusil jsem udělat dva prototypy - jeden s řemínkem (místo provázku) a pak jsem zkusil k pedálu přidělat kus zahnutého plastu, abych si o ten zahnutý konec opřel patu. Je to bohužel na nic. Pata z těch opěrek vypadává, protože při šlapání se pata vychyluje nahoru z roviny pedálu. U toho mého systému se dvěma kolíky si vzdálenost kolíků nastavím tak, aby mi bota "propadla" zrovna tak hluboko, abych ji měl na pedálu ve správné poloze. Vychylovat botu do boků se dá bez problémů, takže kolena netrpí nějakou blbou polohou nohy na pedálu. Jelikož jezdím na leháči prakticky pořád ve stejných botách, tak si ty kolíky nastavím jednou a je to. Samozřejmě pokud bych měnil boty, tak je možné, že bych musel ty kolíky pro jinou botu přestavit. To ale není problém, povolím jen dva šroubky. Už jsem ale uvažoval o tom, že by bylo ideální zajistit polohu těch kolíků ne šroubky, ale nějakým "rychloupínákem" Ale ještě mne nic nenapadlo. Vymyslete něco!

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co místo nášlapných pedálů?

             

        Napadá mě jen něco, co by bylo dost složité. Kdybys vyrobil pro katdý pedál dvě "skoby" se závitem na delší části (zvládla by to třeba ohnutá závitová tyč) , která je rovnoběžná s osou pedálu, mohl bys našroubovat na ten pedál za ty samé díry něco, co by obsahovalo dvě trubičky se závity uvnitř. Zašroubováním a vyšrubováním těch zahnutých věciček by se skoro plynule nastavila šířka boty a to nezávisle na obou stranách, krok nastavení by bylo stoupání závitu - jedna celá otočka. Zbývá vymyslet, jakou závlačkou udržovat ty bodce kolmo k ploše pedálu. Tady by právě vznikalo to kouzlo jednoduché nastavitelnosti: vyškubneš nějakou pérovou závlačku nebo něco, pootočíš o pár závitů, vrazíš závlačku zpět a jedeš. Není třeba nářadí a jde to rychle. Nevýhoda je mnohem komplikovanější výroba oproti těm oválným dírám jak je máš nakreslené na tom webu.
        Celkově mě ty dva bodce připadají jako geniální řešení. Je to jeden z těch případů, kdy si člověk řekne "Jak to, že mě to nenapadlo už dávno?" Připadá mi to, že to do značné míry plní svůj účel (v terénu asi přece jen může noha někdy vyskočit i z tohohle).
        Spdčka to ale nenahradí. Nedávno jsem se přistihl, že když mi pedál nezacvakne a já si to neuvědomím, zvednu nohu vysoko z pedálu hned jakmile je pedál v dolní úvrati, málem se kopnu kolenem do brady. Evidentně jsem si navykl za pedály dost tahat, přestože jsem se o to nikdy nepokoušel a původně jsem je kupoval jen kvůli tomu padání nohy z pedálu. Taky jsem tehdy prskal, že je to drahé (naštěstí jsem si boty nechal nadělit pod stromeček, tak mě to stálo asi třetinu). První dojem byl "Jak jsem mohl jezdit bez toho" a dnes jsem na nich závislý. Přestaly mě připadat drahé, protože v nějakých botách jezdit musím, a turistické spd boty nestojí o moc víc než dobré tenisky, a ty pedály stojí sotva trojnásobek holých pedálů se stejně kvalitními ložisky, ale dělají desetinásobnou službu. Ale tohle chce čas, já jezdil rok a půl bez spd než jsem je poprvé zkusil, nemáš kam spěchat.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co místo nášlapných pedálů?

               

          Jo jo, nášlapy jsou nášlapy. Mám je na horském kole. Původně jsem z nich měl taky strach, že si rozbiju hubu, ale dneska bych bez nich do terénu nevyjel.
          K těm "skobám" se závitem - teoreticky by to šlo, skoba by se mohla pojistit kontramatkou (ale to chce zase nářadí), ale ta vnitřní (u kliky) není mimo pedál a tak by se sní nedalo otáčet.
          Ale kdyby ty "moje" plechy nebyly napevno přišroubované, ale byly by na šroubkách volně posuvné (to už by se nějak vymyslelo), tak by se možná dal mezi šroubky umístit klasický rychloupínák (jakoby třetí "šroubek") a tím by se po patřičném nastavení plechů poloha plechů zajistila. Páčka rychloupínáku by se umístila sopuběžně s pedálem, takže by nepřekážela.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2006
          Autor: Jihra
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                 

            Co takhle použít "křídlové" matky?

            [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (waqw)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                   

              No to by určitě šlo. Je otázka, zda síla, kterou křídlové matky utáhnu, udrží kolíky v příslušné poloze, ale myslím, ýe jo. Možná by se daly zdrsnit plochy, kterými plíšky s kolíky přiléhají k sobě.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.07.2006
              Autor: Jihra
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                     

                Ten rychloupínák zavřený směrem k pedálu mě napadl až když jsem tohle vypnul, ten je lepší. Že s tou vnitřní částní nejde otáčet jsem si nevšiml. Možná ale vůbec nejjednodušíí budou ty křídlové matice. Pokud v pedálu není závit, zkusil bych pilníkem udělat ty díry do čtverce, aby tam zapadly hlavy těch samozakusovacích šroubů. Tím by ti stačila křídlová matice z vnější strany a nepotřeboval bys žádné nářadí.
                Pak mě ještě napadlo, že pokud máš boty jen dvoje, mohl bys dát z každé strany na pedál jedny bodce a odlišit je třeba barevně. Chtělo by to ale závažíčko na straně těch širších, abys tou širší botou omylem nezdemoloval ty užší při rozjezdu.

                [ Zpět ]
                Datum: 17.07.2006
                Autor: Jirka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co místo nášlapných pedálů?

               

          možná jsem vymyslel krávovinu, ale sklouzávání z pedálů ma MAXovi jsem řešil malými kousky listu z pilky na železo, které o cca 3 mm přečnívají rovinu pedálu. Samozřejmě nejezdím v baťovkách s koženou podrážkou a noha na pedálu drží a váhově je to zanedbatelné.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (-mm-)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                 

            Rozhodně zajímavý nápad, akorát bych se okolo toho kola nechtěl ochomýtat když někde parkuje, mohlo by to trošku pouštět žilou:-). Lidi si furt stěžujou na zubatý převodník vpředu, ostří pilky by někteří možná nerozdejchali. Ake co, když to funguje, a je to jednoduchý až to mlátí dveřma, tak proč ne.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.08.2006
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                   

              Určitě to není nebezpečné. Je to přišroubované tam, kde podle předpisů mají být na pedálech odrazky, do boku pedálu to nepřečnívá. Ty uvedené 3 mm přečnívají pouze tak, aby se zaryly do podrážky. A popravdě bych přivítal, kdyby to dokázalo praštit po rukách ty, kteří při odstavení kola mají touhu šahat na páčky přehazovačky a převodníku. michal

              [ Zpět ]
              Datum: 31.08.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (-mm-)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co místo nášlapných pedálů?

         

    osobne by som skúsil namontovať klasické staré remienkové upináky z cestného Favorita - pre krúživý pohyb, a pod - kus rovnej, neohybnej tyče, na konci zahnutej smerom "hore" aby sa mala o čo oprieť päta, predpokladám, že by sa tým zabránilo vypadávaniu pri hrboch.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co místo nášlapných pedálů?

           

      S tím opřením paty je to nalevačku ze dvou důvodů (mám to vyzkopušené).
      1/ Při šlapání se pata "nadzvedává" z roviny pedálu (prostě jako by ses postavil na tom pedálu na špičky) a pak vypadne z té opěrky.
      2/ Velmi často je poloha převodníků a předního kola taková, že při ostřejší zatáčce člověk "brnkne" patou o přední kolo. Takže mám nacvičeno (a ostatní jistě taky), že při ostřejší zatáčce vychýlím patu do boku abych o kolo neškrtnul. Pokud budu mít na pedálu pevnou opěrku paty, tak ta opěrka mi bude o přední kolo zachytávat. Zkoušel jsem místo pevné opěrky paty i řemínek, do kterého si patu opřu, ale než tam tu patu dostanu do správné polohy, tak ujedu 210 metrů.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co místo nášlapných pedálů?

             

        ... to jsem přepísk - 20 metrů.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2006
        Autor: Jihra
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co místo nášlapných pedálů?

         

    Uz jsem chtel psat neco ve stylu "setris na spatnem miste", ale kdyz jsem si prohledl tveho lezaka, pochopil jsem, ze je to pro tebe hlavne zabava. Povedeny! A ten napad co tam mas je tak jednoduchej az jsem si rikal...zlate ceske rucicky a hlava.
    Ale zadna nahrada naslapu me nenapada.:-(
    At se dari!

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co místo nášlapných pedálů?

         

    Nechci bejt chytrej, mám azubáčka 5 teprve měsíc. na druhou stranu i min. 500 najetých km. namontoval jsem pedály, který se původně používají pro freerajdový kola - celej pedál je z duralu a koukaj z něho tkzv. piny, který brání sklouznutí nohy. mě se osvědčují a považuju za velkou výhodu, že modu polohu chodidla na pedálu měnit i v předozadním směru. jinak mám samozřejmě z klasiky zkušenost i s nášlapama, ale na ležáčka bych je nedal. změna polohy chodidla znamená i jiné zatěžování svalstva, což mi připadne výhodnější než mít nohu strnule na jednom místě. Někdo bude argumentovat něčím z biomechaniky, ale mě se to osvědčuje takto. Akorát si budu muset koupit obuv s tvrdší podrážkou.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vladaza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co místo nášlapných pedálů?

           

      Ty freeridové pedály jsou OK, ale tu jde spíše možná o to, že Azub má přední i zadní odpružení, takže nárazy od terénu se na pedál a nohu tolik nepřenášejí. Když můj neodpružený stroj přejede nějaké hrby, tak mi nohy na pedálu řádně nadskočí. Takže je žádoucí nějaké opatření proti pádu nohy s pedálu. K tomu "mému" přípravku - já si myslím, že ty kolíky si nastavím spíše dále od sebe, abych mohl nohu posunovat po pedálu nahoru-dolů (což taky dělám, noha si tak "odpočine"), ale tak aby mi noha nepropadla - je to opravdu hlavně o tom, ať mi noha nespadne na nějakém hrbu z pedálu. Při nějakém fofru z kopce by to byla asi dost tvrdá havárka.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co místo nášlapných pedálů?

         

    Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych dodělal ty zarážky na pedály. Celkem to funguje, praxe ukáže více. Podrobnosti a obrázky na http://jihrab.googlepages.com/com%C3%ADston%C3...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2006
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co místo nášlapných pedálů?

         

    Mne zaujalo tohle
    http://www.lehokolo.com/view.php?cisloclanku...
    Bohužel jsem to objevil dva dny po zakoupení klipsen. Přitom by se to dalo vyrobit za pár kaček ze starých paltoflí. :-)
    P. S. To kolo je super. Když tak vyrábíš, co vyrobit něco podobného, jako byly to modré šlapací tříkolky "jakoauta" pro dětičky, jenže to odělat pořádné, pohodlné, se řídítky, přehazovačkou a pro dospělé

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2006
    Autor: Krata
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co místo nášlapných pedálů?

           

      Zřejmě máš na mysli velomobil:
      http://www.velomobiling.com/gallery/Velomobile1...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co místo nášlapných pedálů?

             

        Ne, vůbec ne. Žádná kapota. Nemohu nikde najít obrázek té tříkolky. Dělaly se tak před třiceti lety, šlapání měly na táhla a červené sedačky

        [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2006
        Autor: Krata
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co místo nášlapných pedálů?

               

          Asi vím co myslíš. Drandil jsem na tom ve školce. Vždycky jsme se o ně prali, ale už jsem to hodně hodně dlouho neviděl a z tý doby si detaily toho jak vypadala nevybavuju :o( Je to už moc dlouho, ale byly super! Něco takovýho, bych potřeboval pro babičku.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.08.2006
          Autor: Jirka-As
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co místo nášlapných pedálů?

               

          Tak promiň, mě je jen 24, nějak mi tohle uniklo:-).

          [ Zpět ]
          Datum: 14.08.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                 

            Nemůžu jí nikde najít, byla úplně super. Spíše, než auto připomínala motokáru. Moc by se ti líbila. Kdyby ji tak někdo naskenoval, jak na ní drandí... Předpokládám, že ji nebudou mít vystavenou ani v technickém muzeu.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.08.2006
            Autor: Krata
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                 

            Možná jen o kousek, mě je 33 a pamatuju to :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 14.08.2006
            Autor: Jirka-As
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                   

              mě je 21 a taky je znám...a vím dokonce kde je maj a půjčujou... Na Zahradním městě je u školy ZŠ Jahodová dopravní hřiště. Tam maj kolobrndy, stary debilni kola a tyhle motokáry (šlapací azutíčka) když sem chodil do školy tak sme tam chodili jezdit a učit se předpisy, abysme dostali řidičák na kolo :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 15.08.2006
              Autor: Melkor
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                     

                No tak už ti chybí pouze digifoťák a pokud ho máš, tak jen tohle skvělé šlapadlo vyfotit. :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 24.08.2006
                Autor: Krata
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co místo nášlapných pedálů?

           

      Nemyslíš náhodou ty tříkolky s "přímým šlapáním"? Prostě dva pedály zavěšené na tyčkách, hýbal jsi s nimi dopředu-dozadu, od pedálů šly táhla dozadu k zadní ose a tam byl mechanismus pro převod přímé síly na "otáčivou" sílu (jako u lokomotivy).

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co místo nášlapných pedálů?

             

        Ano, tu mám na mysli.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2006
        Autor: Krata
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co místo nášlapných pedálů?

               

          Jako dítě jsem to vlastnil, ale pokud si vzpomínám, tak byl problém se s tím rozjet, pokud byl mechanismus pro převod posuvné síly na otáčivou v nepříznivé poloze. Ale jak už se člověk rozjel, tak to jelo.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2006
          Autor: Jihra
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                 

            Naper někam fotku, jak na tom drandíš. Ten převod vzadu, co u toho byl, by byl nevhodný. Zrovna tohle by se muselo vyřešit. Třeba se poradit s tvůrcem tohoto báječného a vymakaného stroje.
            http://harlej.xhosting.cz/foto_index.php?fid=14

            [ Zpět ]
            Datum: 26.08.2006
            Autor: Krata
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                   

              Krásný žlutásek. Dát kancelářskou židli na lehokolo mne tedy ještě nenapadlo, ale uvažoval jsem o laminátové sedačce z tramvaje (mám kámoše u dopravního podniku). Bohužel u těch sedaček je nevhodný úhel mezi sedadlem a opěradlem.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.09.2006
              Autor: Jihra
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                     

                tak to by byla nejlepší cesta, jak si odrovnat organismus...

                [ Zpět ]
                Datum: 03.09.2006
                Autor: evan
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co místo nášlapných pedálů?

                       

                  Jo jo

                  [ Zpět ]
                  Datum: 03.09.2006
                  Autor: Jihra
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024