reklama

High-end predné svetlo

Zdravim, chcem si kupit predne svetlo, ktore by malo dostatocny vykon. Uvazujem o Hella HL 2000, CATEYE HL-EL700RC - Triple Shot alebo o CATEYE HL-EL500.

CATEYE HL-EL500 - http://www.author.cz/cs/bike-prislusenstvi...

Hella HL 2000 - http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek...

CATEYE HL-EL700RC - http://www.author.cz/cs/bike-prislusenstvi...

Ide ale o svetlo za takmer 10 000, tak skor by som chcel vediet o kolko su tie ostatne slabsie

Pripadne neviete poradit daco fakt vykonne za dobru cenu?Tak do 3000 SK/Kč

DAKUJEM

[ Zpět ]
Datum: 14.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro ([email protected]))
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Cateye HL-EL700RC jsem v akci zatím neviděl, ale myslím si že to za ty peníze zas takový zázrak nebude. Nevím...

    Hellu mám a jsem s ní velice spokojen, svítí tak akorát... Někde jsem tu o ní už psal... Npř. když jedu asi 0.5m od vyznačené krajnice, tak je schopná osvítit celou šíři silnice před kolem. V lese se s ní také dá, ale už ne moc v horším terénu, na to je potřeba opravdu něco silnějšího + určitě ještě čelovka. Také je docela těžká a možná by se mohla při větších nárazech uklepat... Já s ní radši neblbnu a používám ji jen na klidné dojezdy...

    Cateye HL-EL500 jsme nedávno porovnávali s Hellou a je tedy horší. Svítí sice také pěkně jasně, ale kužel má dost úzký...

    Pokud vím tak ještě se tu daly sehnat nějaké Sigmy, model Mirage a ten druhý nevím... Ta druhá má místo LED halogenky, 5W a 10W, ale už je nutný externí akumulátor s kabelem. Toto řešení mne totiž moc neláká...
    Pokud Ti toto ale nevadí, tak snad bude rozumnější (levnější) si něco zbastlit sám. Aspoň 10W nebo 20W halogenka s parabolou zase nestojí tolik a akumulátor se pak dá buď do brašny v rámu, bidonu nebo holt do batohu...

    Samozřejmě že existují i jiná profesionální výkonnější řešení, ale ty ceny za to jsou už opravdu astronomické... Nejlepší věc co jsem zatím viděl stojí 900 Euro ;-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Dodatek: Mirage stávala kolem 1600 a ten druhý model něco přes 3000 Kč.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Souhlas... Za ty peníze je to zlodějina, je daleko lepší si něco udělat sám. Já uvažuji o koupi 12V / 20 W (20 Kč) halogenky se světelným tokem 350 lm a tak 7-8 Ah Pb aku (váha tak 3 kg :((...,ale cena 300-500 Kč, dle výrobce a kvality )

        [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Bubík)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    To bych chtel videt to svetlo za desitku jak sviti....je to pekna palka. Myslim, ze to co ma na kole zdejsi cyklo-elektrikar Radek booooohate staci a asi ho to stalo o hooodne min. A ma to vymakane...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Diky moc za rady, takze skor tu Hellu asi, ze?Desinku nedam, to je vela...to uz radsej odmontujem zo starej skodovkz reflektor, do brasne dam autobateriu a budem svietit s 80W dialkovym svetlom :)
      Ale vazne,este som pocul daco o dakych Luxeonoch, vraj 5W je uz u Luxeonov dost, len ja som neni technik, predava sa to aj dako oficialne ako hotove veci?

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Topeak před nedávnem začal něco vyrábět. Koukni sem http://www.topeak.com/2006/products/lights...
        Ale ceny budou asi také pěkné, tu WhiteLite HP 3W jsem někde viděl asi za £76 ;-( Na ty halogeny a HID světýlka jsem už radši ani nezjišťoval ceny...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Ha, tak to zmršilo jeden znak... Cena toho 3W provedení je 76 liber anglických ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Jestli mas zajem, mohl bych v nejakem ze starsich vydani nemeckych bikovych magazinu vystrachat testy prave na high-end svetla. Bylo to zajimave cteni.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Určitě neber tu HL-EL500. Pravděpodobně je tam skutečně 1W LEDka, ale ani slovo o tom, že jde o Luxeon. Já jsem si prakticky ověřil, že jiné 1W LED, vesměs čínské napodobeniny, mají při stešjném příkonu asi poloviční světelný výkon. Jenže i kdyby tam byl Luxeon, píšou že to vydrží svítit 30h. Pokud ano, tak buď bys musel mít ty tužkové baterky o kapacitě víc jak 10Ah. Viděl jsem 9Ah NiMH akumulátor a ten je velký jako ta svítilna, rozhodně ne velikost AA. Jediná odpověď tedy je, že buď to nevydrží 30 hodin, nebo to zdaleka nejede na plný 1W výkonu. Celkově tedy může jít o lepší světlo než jsou žárovková, ale ne o moc.
    Líbí se mi ta Hella HL 2000. Nedovolili by si napsat registrovaný obchodní název Luxeon kdyby tam skutečně nebyl Luxeon. S 1W Luxeony už mám určité zkušenosti a doba svícení 8-16h se mi zdá možná, i když na těch 16 bys potřeboval sakra špičkové alkalické baterky. Akumulátor ve velikosti AA co by vydržel dodávat proud 350mA (jmenovitá spotřeba Luxeon) po dobu 8 hodin by musel mít 2,8Ah a 2,7 už jsem viděl na trhu. Mám taky ověřeno, že 1W luxeon stačí k osvětlení silnice v celé šířce jak tu někdo napsal a běžně s ním jezdím po silnici kterou neznám 35km/h za úplné tmy.
    Ten CAT EL700RC vypadá zajímavě, doba svícení 3h s baterkami 2700mAh odpovídá spotřebě 900mA, tedy celkem tři 1W Luxeony. Luxeon dává trochu jiné světlo než halogen, takže se to těžko srovnává, ale v závislosti na podmínkách se někdy zdá jako by 1W Luxeon svítil jako 5W halogen. Takže ani tvrzení "mimořádná svítivost srovnatelná s 20W halogenovým světlem" není až tak přehnané, i když 20W halogenu se to podle mě nevyrovná. Pokud ti tyhle vlastnosti stojí za 9600Kč a využiješ to, klidně to kup, šmejd ani trik v té krabici nenajdeš. Jinak bych bral tu Hellu.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Ta Hella asi bude fakt dobra co sa tyka pomeru cena/vykon, zasa 10 000 za svetlo je trosku moc :) A mozem si tu Hellu predstavit ako ten CATEYE EL700RC co ma 3x 1W Luxeon ako keby mi iba jedna z tych troch svietila?Na tej Helle som totiz nepozoroval take veci ako ma ten CAt, chladenie a ani taky velky akumulator, i ked realne ma aj 3 x mensiu spotrebu, ale aj tak...a ta optika u tej Helly bude tiez dobra?Lebo CAT pise, ze oni maju daku dobru optiku...inak diky moc za rady. A keby ten kolega par prispevkov vyssie mohol vyhladat tie testy v tom casakui to by bolo supr :)
      A este jedna vec, neviete preco ta Hella je o tolko lacnejsia?Ja viem ze ma iba jeden Luxeon a CAT 3 Luxeony ale aj tak...neni som vobec v tomto odbornik, tak sorry za blbe otazocky :)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        A este ak by som sa mohol spytat, Hella a CAt su jediny v nasich koncinach komercne dostupne svetla s Luxeonom?A existuju aj komercne vyrabane svetla na bicykel aj s 3W alebo 5 W Luxeonom? Vdaka :) Iba komernce robene lampy, popripade ak by sa tu nasiel daky majster, ja by som si to toiz nevedel urobit, ale pokial tu taky expert je, mozme sa dohodnut za rozumnu cenu...:)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Narozdíl od firem jako Hella nebo Cateye nedostane normální člověk příjemnou cenu za ty součástky, takže by tě výroba vlastního světla nevyšla o moc levněji. Pokud máš ještě zaplatit někomu práci na té výrobě, byť mizerně, vyjde to na stejno, ale dostaneš horší osvětlení. Přece jen testovaný design po elektrické i mechanické stránce, záruka atd. nejsou k zahození.
          K tomu rozdílu ceny mezi Hellou a Cateye: maloobchodní cena za ten 1W luxeon (nejběžnější typ NWE8) je momentálně 250Kč v brněnském GME, ještě před půl rokem to bylo 450Kč. Takže jestli máš jeden nebo tři ti s cenou zacvičí slušně, i když ta fabrika to jistě dostává levněji. Další věc je, že v tom velkým Catu je asi dost špičková elektronika, která ty Luxeony žene na maximální povolený výkon po celou dobu. Proto to chazení, bez chlazení nemůžeš Luxeon provozovat na plný výkon. Naproti tomu pokud Hella chlacič nemá, asi jede na malinko slabší nastavení (svěla bude furt mraky) a tak stačí jen mít emitor nalepený speciálním lepidlem na kusu hliníku uvnitř pouzdra a ten se nepřehřeje, i když nevyčuhuje ven na vzduch. Takhle se dá Luxeon provozovat na odhadem 80% výkonu (možná ždibec víc). Velkou výhodou tohohle uspořádání jsou nižší nároky na řídící elektroniku. Pohybuješ se dál od hranice zničení toho Luxeonu, takže elektronika nemusí regulovat proud s takovou přesností. Tím pádem je jí tam míň, je méně komplikovaná a celé to pak daleko méně stojí. A poslední drobný přídavek je to, že Cateye je světová značka, a platí se i za značku jako takovou.
          Silnější emitory 3 a 5W jsem tuším někdy někde viděl v nějakém cykločasopise, stálo to taky hrozné peníze (za tříwaťák s optikou dáš 700, za pětiwaťák přes tisíc a ten navíc potřebuje vyšší napětí - 7,2V - alespoň šest článků v baterii).

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            A co si myslis o tomto?Je to zrovnatelne s Hellou nebo Cateye, o tech svitilnach, co tu byla rec?Dekuji
            http://www.bike-eshop.cz/svetla-m-wave/predni...

            [ Zpět ]
            Datum: 22.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Vanek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              Je to bludička, takové obrysové světélko, rozhodně ne reflektor na svícení na cestu. Místo toho vem výkonnou blikačku za tři stovky, posvítí stejně a za šera nebo mlhy můžeš přepnout na blikání, být vidět víc a šetřit baterky.

              [ Zpět ]
              Datum: 23.07.2006
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              Chceš-li m-wave, kup si radši jejich ultraled. Tím si opravdu posvítíš ...

              [ Zpět ]
              Datum: 24.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (AV*)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Ahoj,uz som viac menej rozhodnuty pre tu Hellu a musim povedat ze aj vdaka tvojim radam :) Zajtra alebo pozajtra by som ju uz isiel aj kupit, len este jedna mala otazka,dneska sa mi dostala este jedna lampa na internete do cesty,Cateye HL-500 som uz teda odpisal,bol som rozhodnuty pre tu Hellu a dnes som dosiel k takemu testu lamp na dakom nemeckom serveri
            http://www.mountainbike-magazin.de/sigma...
            V teste je ah Hella a tato lampa Sigma Mirage Evo, ostatne su v inych cenovych kategoriach radovo okolo 600 euro a nemyslim, ze az o tolko su silnejsie ak vobec...Zasiel som na stranku firmy Sigma a pozrel som si tu lampu Mirage Evo,este som zistil, ze aj model Evo X, jeden ma 5W halogen,druhy10W halogen. V nemeckom teste co som uvadzal vyssie bola testovana ta 5 watova verzia a bola o daco lespia co sa tyka sily svietivosti ako ta Hella, pricom su cca v rovnakej cene, tak sa chcem opytat co to je zac a co skor kupit...popripade ci prihodit daku tisicku navrch a kupit 10 W halogen - Sigma Mirage Evo X...Co na to hovoris?Je to silnejsie ako ten Luxeon,respektive tie lampy su silnejsie?
            http://www.sigmasport.com/en/produkte...
            http://koloobchod.pasaz.cz/sigma/
            Co by si robil na mojom mieste?Sorry za otazky,ale svetlo za 2-3000 nekupujem kazdy den :))))))

            [ Zpět ]
            Datum: 23.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Pozri si www.lepidoptera.szm.sk

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Boris)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      CAT EL700RC má akumulátor 12 V, 2700 mAh, tj. energetická kapacita 12 V * 2,7 Ah = 32,4 Wh. Doba svícení 3 h, tj. výkonový odběr světla je 32,4 Wh / 3 h = 10,8 W. Ne, ne a ne, já si furt myslím, že tam jsou 3 x 3 W luxeony. Nespletl ses? Uvážil jsi 12 V akumulátor a spínaný měnič? 3 x 3 W luxeony budou svítit o dost více než 1 W luxeon a vyrovnají se 20 W halogenové žárovce. Ale skoro 10 000 Kč? To za to nedám.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Tak teď jsi mě dostal, uvažoval jsem tak, že proud z baterek = proud zdroji světla. Pokud je tam 12V akumulátor, tak ani nepotřebujou spínanej měnič (i když tam možná je), stačí dát ty Luxeony do série a k nim stabilizátor proudu. Pokud je odběr 10,8W tak toho 1,8W utratíš na tu regulaci a zbytek je na 3 x 3W Luxeon. A 9W z Luxeonů už se víc než vyrovná jednomu 20W halogenu, tím jsem si jistý.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Kamarad me poslal svetylko z Ameriky. Je to velky jako palec na ruce a vevnitr Luxeon 3W. Sviti to mnohem vic nez Luxeon 1W co jsem si postavil s tranzistorovym stabilizatorem. Zaznamenal jsem i vetsi respekt aut na krizovatkach. Ma to sice drazsi provoz na lithiovy baterky, ale ja se zrovna nevyzivam v nocnim jezdeni a na dojezdy to staci. Ma to jeste tu vyhodu, ze se da pouzivat jako kapesni baterka ;-)
    http://galerie.semania.com/displayimage.php...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lobo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    V Progress Cycle (Progress Cycle.cz) prodávají světla Blackburn: System X3 za 4900,-Kč a System X6 za 6900,-Kč.
    Značka je USA, najdete ji na www.blackburndesign.com.
    Vypadá to, že je to "dělo". Čau.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2006
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Akurát tich víc než 20 hodin svícení je zřejmě přehnaných, že?!

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Není, ale dostaneš 20 hodin na menší výkon nebo jen tři naplno (nebo dvě nebo pět, nevím, nezkoumal jsem tenhle typ). Oni rádi uvedou co nejvyšší čísla ale mívá to tenhle háček. Blackburny mají tuším přepínatelných několik výkonů, největší výdrž je samozřejmě na ten nejnižší.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Tedy systém Blancman, že ?

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (AV*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Jo myslím že je to velice podobný.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2006
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Asi si teda kupim tu Hellu-HL 2000 :) prehovorili ste ma fundovanymi odpovedami, dakujem :)
    Ja sa v tom vobec nevyznam, ale pokial chcem vykon, tak by som mal brat asi Luxeon, zrovnavali sme 2 asi najlepsie lampy na trhu v rozumnej cenovej hladine a teda podla vas vysla Hella HL 2000 vitazne v porovnani s Cateye HL EL500, takze radsej zoberiem HELLU, ak hovorite ze to je silnejsie a lepsie zoberiem HELLU :)
    Ten Cateye HL-EL700RC musi byt super, ale 10 000 nedam a neni som taky bohac aby som mohol dat iba za svetlo 10 000...som len vysokoskolak :)....

    Mne islo hlavne o silne svetlo za relativne normalnu cenu, iked si myslim, ze 2000 SK uz je dost za jedno svetlo...ale co uz,holt ked chcem mat vykon.
    Takze zoberem tu Hellu a potom sa tu s nou snad pochvalim :)

    Este raz vdaka!

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Tady je pár informací :), ikdyž je to staré...
    http://www.bajk.cz/web/data/clanek_nazor_all...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bubík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Pro informaci – v Německu se podle jejich předpisů pro provoz na komunikacích (StVZO) nesmějí již vůbec prodávat od řijna 2006 svítilny pro kola, které nemají více než 10 luxů!
    Ti si to prostě zařídili jednoduše tak, že kdokoliv koupí svítilnu v obchodě po tomto datu, má zaručenou způsobilost pro provoz a navíc velmi dobrou svítivost.
    U nás je údaj v luxech velká neznámá – bohužel.

    V testu Stiftung Warentest 3/2006 zvítězila svítilna B+M Busch+Müller Ixon Led Supravision za ca. 60€

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: česnek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Tak jsem si dnes koupil ten 20 W (12 V) halogen a odskoušel ho na 8 Ni-Cd článcích, které po posledním nabití leželi bez užitku několik měsíců. Docela mě ta svítovost sklamala. Není nabíjím ty Ni-Cd a jelikož mám slabou nabíječku, tak se nabijou až někdy po půlnoci :) , pak tu půjdu vyzkuošet. Pokud mě to uspokoují, zakoupím si k tomu nějaký větší Pb aku a bude :) Jako světlo na svicení při pouličním osvětlení chci použít 2 zelené nebo žluté super svitivé LED, snad to bude stačit.

    CHTĚL JSEM VÁS POŽÁDAT, zda někdo nemáte zkušenosti s těmito halogeny, kdyby mi i po nabití aku ta halogenka moc nesvítila, tak jakou bych měl použít. Ta co jsem si koupil je NARVA JC 12V/20W (9*30 mm), životnost 2000h a patice G 6,35

    Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bubík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Tak neviem sice o akom halogene pises a preco s s jeho svietivostou neni spokojny...prosim popis blizsie. Ja som si teraz kupil Set Sigma Mirage Evo+EvoX 5W+10W halogenove reflektory a som maximalne spokojny,takze vsetko bude asi o tom, do coho je ta halogenova ziarovka osadena,ak mas daco menej kvalitneho,tak ani 20W halogen ti nespravi to,co mne 10W halogen od Sigmy.Mam k tomu Pb akumulator takze maximalna spokojnost.A vsetko to bezi na iba na 6V.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Přesně tak, není halogen jako halogen... Tu jeho neznám, ale ty lepší žárovičky stojí určitě přes 100,-. A myslím, že mají i nějaké označení, že jsou něco jako vysokosvítivé...

        Dneska jsem trochu študoval ta světla od Sigmy, ale je to síla. 2500,- a výše mi připadá už dost. Docela by se mi líbila samotná Evo X, stojí to něco mezi 800-900,- + si k tomu dodat vlastní napájení. Jen mi pořád nesedí ten externí zdroj, vůči tomu mám averzi.

        Co kdybys o té své aparatuře něco napsal...? ;-) Dala by se ta Evo X použít samostatně ? Jaký to ma vyzařovací úhel, jak moc homogenní kužel to má, jaký jas atd...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          OK,neni problem,vsetko ti popisem,snad este dnes :)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Včera jsem tu halogenku po nabití aku zkoušel a nič moč. Je to energetické třída "E", což je na prd :( (stupnica od "A" do "G"), problém je taky v tom, že je na 12 V a já si připojil na 8 Ni-Cd, což je 9,6 V jmenovitého napětí. Dneska odpoledne jsem k této sadě eště dal do série 2 V Pb článek a svítivost se docela zlepšila. Dokonce i ve dne jsem měl mžitky před očima :) Asi koupim ten 12 V Pb aku a pak kdyžtak kdyby to svítilo na prd, tak k tomu ještě nakou epší žároffku...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Předtím jsem měl halogen 5,5V/1A (kolem 35 Kč) a bylo to daný do světla od authora, kde byla předtím halogenka A-H4G 4,8V-2,4W co stojí 139 Kč. Doufal jsem, že ta 20 W bude fakt síla...Na druhou stranu v noci zas tak moc nejezdím, takže bych možná koupil jel větší aku pro tu 5,5V/1A. Kdyby mi ta halogenka nestačila, tak bych třeba koupil tu 10 W Sigmu :)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Bubík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        20 W je síla, ale:
        1) Musíš to zkoušet venku, potmě a za jízdy. Ve dne v obýváku to nevypadá zdaleka tak impozantně.
        2) Velkou nevýhodou žárovek oproti luxeonu je, že když snížíš elektrický přikon, tak světelný výkon jde rychle do háje. 12 V halogence musíš skutečně dát 12 V. 9,6 V je málo. Pokud ti nevadí snížená životnost žárovky, můžeš zkusit 13,2 V.
        3) Jakou máš úhel vyzařování? Je to dáno parabolou a vyrábí se v řadě 10°, 24°, 38° a 60°, plus nějaké exoty. Mě vyhovuje 24°. Někteří bikeři preferují 38°, světlo je víc do šířky, ale ne tak do dálky. Někteří silničáři zase dávají přednost 10°. Co ti bude vyhovovat, musíš vyzkoušet.
        4) Vývoj žárovek oproti LEDkám se zdá být mrtvý, ale přece se něco objeví. Firma OSRAM vyrábí řadu halogenových žárovek označených příponou IRC (InfraRed Coating, nebo tak nějak). Na baňce je napařená tenká vrstva, která působí jako filtr, propouští viditelné světlo, ale zadržuje infračervené světlo-teplo. Žárovce pak stačí menší příkon, nebo ekvivalentně, více svítí. Viz. http://www.osram.cz/halostar.htm Já používám žárovku OSRAM DECOSTAR IRC 12V/20W/24° a jsem s ní spokojen. Stojí více, asi 100 Kč. Špatně se shání, musí se objednávat, i když v Hornbachu jsem ji viděl v regálu. Ale pokud buduješ 20W halogenový světelný systém, nic lepšího jsem nenašel.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Díky za info, moc mi to pomohlo:)

          Se zkoušením je trochu problém, bo ta původní halogenka má jinou patici, než nová 20 W. Když jsem to zkoušel v noci na dvoře, tak jsem prakticky téměř vůbec nepozoroval rozdím mezi halogenkou ( už nevím výrobce, byla koupena v OBI a balení od ní jsem vyhodil :( ) 5,5V/1A na 4 Ni-Cd(už trochu vybité) a 12V/20W NARVA zkoušenou v noci bez 2 V Pb přidaného do série, tedy pouze 8 Ni-Cd(téměř naplno nabité). Domnívám se, že díky vybití 4 Ni-Cd a uvážím-li, že halogen není na 4,8 V, ale na 5,5 V, tak si myslím, že oba halogeny měli zhruba stejný \"hendikep\" z hlediska napájení.

          Úhel vyzařování? Toť otázka :)
          Když změřim parabolu úhloměrem, tak mi ukáže 60°. V reálu se ale maximální rozptyl světla blíží 160°-180° (neměřeno), mimo hlavní zorný úhel jde už ale o velmi slabé světlo. Hlavní zorný úhel je 20° (měřeno). Tento úhel odpovídá na čelním skle svítilny kružnici bez zářezů na skle.

          Jinak do jaké svítilny máš vsazenou tu halogenku. A jaký používáš aku? U jednoho světla jsem viděl Pb aku ve tvaru láhve na pití. Co jsem se ale koukal na stránky výrobců Pb aku, tak jsem zatím žádný vhodný rozměr s dostatečnou kapacitou nenašel a ten aku přímo od výrobce světla bude asi dost drahý, ikdyž ten jsem taky na netu samostatně prodejný nenašel. Musím se eště lípe podívat. Jak rychle jde bezpečně s tvojí svítilnou asi jet?

          Díky

          [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2006
          Autor: Bubík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Ahoj, co sa tyka toho Pb akumulatora, tak ja mam Set Sigma Evo + Evo X s Pb akumulatorom, ktory je original spraveny pre košík na flašu, do ktorej nadherne sadne a dobre tam drží. Viac na www.sigmasoprt.com
            Podaktorym som slubil, ze ked otestujem svetlo, co to sem napisem, prosim strpenie, casu malo, ale ja sa polepsim :)))

            [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              preklep, malo to byt www.sigmasport.com

              [ Zpět ]
              Datum: 08.08.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: High-end predné svetlo

                     

                Hi! Dík! Takovéhej Pb by byl super...Tu mojí halogenku eště otestuju na skutečně 12 V. Měla by mít světelný tok 280 lm (předtím jsem psal 350, ale já blbec koupil s jinou sice taky od NARVY, ale s jinou paticí)

                http://www.progresscycle.cz/zamereni.asp?ID...
                BLACKBURN - světla (model 2006)
                System X3
                Tam píšou, že obě světla současně maj 170 lm, což mě zaráží, když ta moje by měla mít 280 lm. Navíc tam píšou jednou píšou u hodnot s lumenama, že jde o kapacitu a podruhé, že jde o výkon, přitom jde o světelný tok. Takže buhvý jak to s těmi jejich údaji je.

                Po odzkoušení na 12 V znovu napíšu.

                [ Zpět ]
                Datum: 08.08.2006
                Autor: Bubík
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: High-end predné svetlo

                       

                  íval jsem se na to jenom tak zběžně, ale zdá se, že Blackburn X3 je světelný systém s jedním Luxeonem III. Světelný tok 85 lumenů souhlasí s katalogovou hodnotou Luxeonu III. Příkon odhaduju na zhruba 3,5 až 4 W. S tím souhlasí 2,5 h výdrž NiMH baterie 6 V / 2,5 Ah. Blackburn X6 má dvě svídidla, takže 170 lm, 3,5 h výdrž NiMH baterie 6 V / 3,5 Ah, vše zhruba souhlasí, i když je to napsáno trošku zmateně. Kapacita, výkon, světelný tok jsou v podstatě synonyma. 8-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 08.08.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: High-end predné svetlo

                         

                    Sám to mám zmatené, takže oprava.
                    Blackburn X3: světelný tok 85 lumenů, > 4 h výdrž NiMH baterie 6 V / 2,5 Ah.
                    Blackburn X6: světelný tok 2x85 lumenů, > 3,5 h výdrž NiMH baterie 6 V / 3,6 Ah.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 08.08.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: High-end predné svetlo

                           

                      Hi! Kdybys svoje světlo porovnal s těmi co jsou na ty strance "lupine", tak jak asi zhruba to svítí?

                      No, je fakt, že kdybych do těch slabejch spíšků, co mám nyní na světla poslal skoro 2 A, tak by se jim to asi moc nelíbylo. Zkusim použít ten reflektor. Jinak máš ten reflektor uzavřený nebo otevřený? A jak máš vlastně vyřešený úchyt k řídítkům.

                      Aku nevim jaký zvolit. Furt přemýšlím, jestli nějak neupravit bržák na láhvy nebo tak. Taky bych tam mohl dát 2 držáky s dvěma Pb, jenže to zas vyjde na víc peněz, když koupim 2 menčí, nežli jednu větší :( Nebo jak říkáš ty to dát do nějakýho vaku.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 08.08.2006
                      Autor: Bubík
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: High-end predné svetlo

                             

                        Vem to takhle, systémy Lupine 25W Nightmare Pro, 25W Passubio XC a 25W X-BeaM jsou založeny na 20W halogenové žárovce, která je "přetaktovaná" napětím 13,2V. Liší se to jenom parabolou a tím, zda žárovka je čirá nebo matná. Kdyby sis ten jejich web řádně pročetl, tak by ses to taky dozvěděl. Pokud použiješ halogenovou žárovku s technologií IRC nebo podobnou, bude to svítit ještě trošku více. Já vím, že se ti líbí Edison, ale to jsou metalhalidové výbojky.

                        Upevnění žárovky na řídítka jsem vyřešil tím, že kámošovi zbyl reflektůrek do bazénku.

                        http://www.brilux.pl/produkty.asp?act=p_k&...

                        Typ BRILUX W-68, ale bacha, je to poměrně těžký hliníkový odlitek.

                        Jinak každý bastlí podle toho, co mu zbude. Celkem dostupná varianta je uříznout hliníkovou plechovou nádobku od spraye a použít spoustu lepicí pásky. Je to dost velký bastl, ale na první zkoušky to stačí. Zkus se podívat na www.solarc.net, je to sice o metalhalidových výbojkách, ale je tam seznam výrobců, kteří vyrábějí i jiné systémy. V jejich fotogaleriích bývají i záběry z různých exhibicích, kde se vyskytují i různé samo-domo výrobky. Možná tě to bude inspirovat.

                        Co se týká akumulátorů, moc to neřeš a nějak to nabastli. To se časem vytříbí. Cožpak už víš, jaká kapacita ti bude stačit? Já jsem taky postupem času vozil 7Ah, 5Ah, 7Ah, 12Ah, 7Ah, než jsem zjistil, že pro mě je 5Ah málo, 12Ah moc. Říkal jsi přece, že v noci jezdíš jen občas. No, uvidíme. 8-)

                        PS: Z technického hlediska je lepší mít jeden velký akumulátor než dva poloviční.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 09.08.2006
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: High-end predné svetlo

                         

                    Skutočný príkon 1Watového Luxeonu je 1,2W a 3Watového je 2,6W.Mám to zmerané a odskúšané.Pozri si moju stránku www.lepidoptera.szm.sk

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.08.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Boris)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Musíš to skutečně zkoušet venku, potmě a za jízdy. Tma je někde v lese mimo dosah pouličního osvětlení. Svit 20 W halogenového systému nevypadá na osvětlené ulici nikterak impozantně. Uvědom si, že není třeba aby 20 W reflektor měl větší jas než 5 W reflektor a ani nemusí svítit o mnoho dále. Důležité je také rovnoměrné osvětlení scény v dostatečné šířce. Při první projížďce se to těžko pozná, protože jezdit v noci je těžké. Všude tma, jenom osvětlená cesta a blízké okolí. Zpočátku je to dost deprimující, ale dá se na to zvyknout. Když jedeš ve dne v lese, tak je to dobré, protože vidíš daleko mezi stromy. Když jedeš v noci bez světla v lese, tak je to vlastně taky dobré, protože oči se rozkoukají a vidíš v podstatě taky daleko mezi stromy, akorát na tu cestu moc nevidíš. V noci v lese s 20 W reflektorem vidíš výtečně cestu, ale jseš zvyklý na silné světlo, takže kromě cesty vidíš jenom dvě řady bledých stromů a za nimi už jen neproniknutelná tma. Já nevím jak ty, ale já jsem si v takovéto situaci zakázal vzpomínat si na Záhadu Blair Witch.
            Asi rok mi trvalo, než jsem si zvyknul na tříhodinové projížďky v noci s 20 W reflektorem. Pak změnu 20 W žárovky na 5 W žárovku poznám hned. Ale poprvé jsem byl ze změny z 5 W na 20 W akorát tak zblblej.

            Úhel vyzařování je hodně důležitý, protože na něm záleží celkový dojem z osvětlené cesty. Příliš úzký svazek světla ti vytvoří na cestě intenzivně svítící prasátko, které oslňuje a kromě něho nevidíš nic. Příliš široký svazek světla není velká chyba, ale zbytečně se plýtvá světlem. Z toho důvodu je lepší začít se širším svazkem. Já používám halogenovou žárovku s reflektorem, takže jsem limitován výběrem na trhu. Vždy se jedná o kruhové svazky, eliptické, jako jsou nekteré optiky k luxeonům, nejsou dostupné, šišaté automobilové už vůbec ne. Problém kruhového svazku je, že při dostatečné šířce osvětlení zbytečně osvětluješ i do výšky, což se relativizuje v lese, kde je výhoda, že vidíš i větvičky ve výšce očí. Ty používáš samostatnou baňku žárovky a bastlíš to do nějakého svídidla. Tož to nevím jak to dopadne. Ale aby se ti to nerozteklo. 8-) Mimochodem, zkus se podívat na http://www.lupine.de/en/lighttest/lighttest.html

            Co se týká akumulátoru, záleží jak dlouho při jakém výkonu chceš svítit. Plných 20 W po dobu 2,5 hodiny vydrží svítit Pb akumulátor 12 V / 5 Ah, pro první pokusy to stačí. Do bidonu to nedostaneš. Flaškové Pb akumulátory mají buď nižší kapacitu, nebo tam jsou Li-ion, které jsou podstatně dražší. Rozhodně doporučuju začít s Pb akumulátorem, protože je levný. Koupit Li-ion a pak zjistit, že mě jízda v noci nebaví, je podle mě trošku drahý špás. Akumulátor je optimální vozit na nosiči, což u tebe na silničce asi neprojde. Můžeš zkusit tašku do rámu, ale pak akumulátor obal molitanem a pečlivě všechna místa styku s rámem chraň ochrannou fólií. Dvě kila olova jsou dvě kila olova a spolu s vibracemi ti po mnoha kilometrech ošmirglují lak až na kov. Nic pro estéty, ale nedá se svítit. Bastlíři (leho)kol jsou ve výhodě, můžou si tam na akumulátor navařit pacičky. 8-)

            Při jízdě v noci po rovině jsou limitujícím faktorem mé nohy, ne viditelnost. 30 km/h jsou v pohodě, pro světlo, ne pro nohy. Někomu stačí pro tuto rychlost slabší světlo. To jistě stačí, ale pro mě už není cesty zpátky, tomu se propadá...

            PS: Mít tavnou pojistku hned na vývodu akumulátoru je dobrá věc.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              Ahoj NočníMyšáku, objevuješ se tu dost zřídka. Docela bych chtěl vidět, jak takový lepší halogen svítí. Jezdívám v noci sice většinou na západ od Prostějova, ale občas i kolem Olomouce a nikdy jsem nic podobného na kole neviděl. Třeba se někdy potkáme. Nepojedeš náhodou do Stráže?
              Jedna zajímavost, sice to není pro cyklisty, ale kdo ví. V Penny-Marketu jsem nedávno objevil halogenový reflektor za 250Kč. Za tu cenu mi připadalo, jako bych to našel. Je to takové monstrum z Alu profilu, uvnitř je akumulátor 12V 2,8Ah, žárovka H3 12V 55W v parabole z opravdového plechu a pulsní regulace. K tomu je kabel pro připojení do auta a síťový adaptér. Svítí to naplno nejvýš 20 minut, což by vzhledem k tomu proudu bylo normální. Ale jak jsem zjistil, ta žárovka, na které je vyraženo 12V 55W, má přesně 30W. Takže to vypadá, že ani ten akumulátor nebude mít 2,8Ah, zvlášť když je stejně velký, jako ten můj 6V 4Ah. Akumulátor jde spolehlivě zničit hned dvěma způsoby - 1) nemá to žádnou ochranu proti hlubokému vybití a 2) ta síťová nabíječka není nic než měkké trafo s 18V naprázdno. V návodu varují před nabíjením delším než 24 hodin. Asi vědí proč, ale zničit se to dá i dřív. No co, po troše úprav se to bude na chatě hodit.
              Viděl jsem podobná (dražší) svítidla s žárovkou 6V 55W a aku 6V 4Ah. To se zdá dost nereálné, ale stačí se podívat na tloušťku vlákna té žárovky a zjevně to nebude víc než 15W, i když je na ní taky vyražených 55W. To jen tak pro pobavení, ale stejně doporučuju změřit si žárovky, kolik opravdu mají.
              Co se týká ježdění v noci, pro prodloužení doby svitu doporučuju nábojové dynamo. Při 12V přidá až 6W. Já mám 6V, to by byly jenom 3W, tak tam mám ten měnič na 10W, o kterém jsem kdysi psal. Teď při dlouhodobém ježdění v dešti mi to přestalo dobíjet, nevím proč. Přepl jsem na nouzový režim (přmo do baterie), ten šel. Vzhledem k tomu, že z dynama jde 20 až 60V, čekal jsem někde svod při vyšším napětí. Tak jsem rozdělal světlo - a nikde ani kapka! To mě sice potěšilo, ale taky to vypadalo na konec dynama. Přeměřil jsem ho, a taky nic. Tak jsem to znovu zapojil a jak už to u závad bývá, už to funguje (znám to z práce). Takže nevím, ale dynamo má za sebou už přes 15000km při předpokládané životnosti 5000km, tak to není tak špatné.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.08.2006
              Autor: Radek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: High-end predné svetlo

                     

                Pulsní regulace? Jak to prosimtě vypadá. Díky! Chci si udělat nějaké světlo a pořád se rozhodzju, jestli použiju 35W samostatně nebo v kombinaci s něčím slabším, třeba 10 nebo 20W. Kdyby to šlo vyřešit jedním regulovatelným světlometem, tak by to bylo dobrý. Ale spíš asi ne, kdybych měl světlo při plném výkonu namířené hodně dopředu, tak potom při malém výkonu bych asi moc neviděl.

                [ Zpět ]
                Datum: 19.09.2006
                Autor: Bubík
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: High-end predné svetlo

                       

                  Pulsní regulace má výhodu, že se neztrácí žádný výkon na nějakém stabilizátoru. Regulovat jakkoliv výkon halogenu vůbec není dobré. I při malém poklesu napětí prudce klesá svítivost a halogen 20W nažhavený na 10W by svítil dost mizerně. Určitě jsou lepší 2 samostatná světla. Pulsní regulace pro halogen je dobrá na to, že se vezme žárovka na nižší napětí, než má baterie a při vybíjení svítí potom pořád stejně. Měl jsem tak halogen 5,2V na aku 6V.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.09.2006
                  Autor: Radek
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: High-end predné svetlo

                         

                    Díky za radu.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.09.2006
                    Autor: Bubík
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Dneska jsem viděl v Mostě v Baumaxu halogenku od Philips. Také zabraňovala vyzařování uv (uv block). Měli tam jen 12/35W. Jiné buď už byli vyprodané, nebo je vůbec neměli. Tadyta stála 70,- a měla životnost 3000 hodin. Na netu jsem se jen podíval na stránky www.philips.cz a buď jsem špatně koukal nebo tam vůbec nebyla. Zkusím se ještě podívat na netu, abych zjistil, jaký má světelný tok. Když najdu, tak sem napíšu:)
          Jinak ještě jsem si žádné světlo nezačal stavět. Nějak nemám potřebu jezdit v noci venku, ale třeba tomu přijdu na chuť. Začínám uvažovat o nějaké 35 W halogence. Doba svícení by mi stačila kolem 2 hodin. (pro jistotu jen hodinové projíždky v noci) Stejně ani ve dne vetšinou víc jak na 2 hodiny nejezdim. ( Pb akumulátor,těsný 12V/7.2Ah PANASONIC 150x65x94mm 2,47kg ) Ale pořád nevím, kam s aku:( Do držáku na lahev moc nechci, bo tento by se tam stejně nevešel (bez úprav držáku) a taky kam bych si dal pití. Dneska jsem viděl takovou pěknou taštičku na řídítka, ale mám docela strach, že mi moc s 2,5 kg na říditkách nepude řídit. Zítra vyzkouším se závažím :)
          Kromě 35W bych mohl možná použít i 10W třeba za šera, nebo při pouličním osvětlením. Buhví jak to nakonec všechno dopadne, nechám tomu asi dost volný průběh. A taky 21. začne škola :((

          [ Zpět ]
          Datum: 09.09.2006
          Autor: Bubík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            2,5 kila na ridítkách nebyly úplně ideální, ale jet se s tím po silnici dalo. Prudce zatočil jsem radši nezkoušel.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.09.2006
            Autor: Bubík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              kam s akecem? Vozím ho v kejmlu, akorát se tam vejde. Druhá možnost na silničce do rámový brašny, ale tam možná bude štrejchat nohama. PS. 35W je už nesmysl. Bohatě stačí kombinace 10+20W kolem 20stp.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: High-end predné svetlo

                     

                Eště to uvážím, 35W je asi vážně hodně, ale zase bych vše bez problémů viděl.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.09.2006
                Autor: Bubík
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Tak já jenom bleskově přisadím, není to sice přímo k původnímu topicu, ale high-end přední světla tu stejně většina lidí nekupuje, tak blesková recenze vlastněných:

    Sigma Triled
    http://www.bike-eshop.cz/svetla-sigma/predni...

    ... za 340 Kč celkem dost muziky. Pěkně tvarovaný kužel světla, pro pomalou noční jízdu ideální. Na kvalitní cestě naprosto dostačující. Výhodou je částěčná vodotěsnost a také "jednoduchost" montáže, tzn. pouze se "nacvakne". Zároveň i nevýhoda, protože systém zaklapnutí nevzbuzuje moc důvěry a vypadá spíš jako ruční svítilna. Jinak ale nelze než doporučit

    ==================================

    BBB NightBeam
    http://eshop.skiservis.cz/BBB/Svetlo-BBB...

    Tohle už je trošku jiná třída, za 470 Kč. 5 diod, svítí jak prase (doslova :o), co jsem to měřil v noci z balkónu při pouličním osvětlení, tak prostřední kužel je zřetelně vidět i na 200 metrů, stále osvětluje. Lehké, kompaktní, pěkné, kvalitní uchycení. Brutálně výkonný, když jsem zapoměl sklopit, tak na mě řidiči protijedoucím vozidel blikali, že je oslňuji a to ve dne !!! Navíc má průhledný kroužek u objímky, takže svítí-bliká i do stran, což se kvůli viditelnosti hodí.
    Ale přes všechny tyto klady ZÁSADNĚ nedoporučuji, pokud ovšem nehledáte pouze výkonou blikačku. Kámen úrazu je totiž ve sladění diod. Ty svítí každá směrem od středu, takže v závěru cestu osvětluje pouze ta prostřední a to jen úzkým kuželem. Sice ty ostatní krásně svítí do stran, takže se člověk tolik "nebojí", ale na cestu prostě vidět není.

    Shrnuto... hledáte-li pěknou blikačku do 500 Kč, díky které vás nikdo nepřehlédne, pak vám BBB NightBeam poslouží. Pokud hledáte světlo do 400 Kč, díky kterému dojete v noci z občerstvovný zpátky do kempu a zároveň standardní přední blikačku pro horší viditelnost, kterou můžete během tří vteřin namontovat třeba na kolo z půjčovny, pak Sigma Triled také odvede svou práci.
    Pro noční putování viz. výše, aka High-end přední světlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Se zájmem sleduji celou diskusi, protože stojím také před rozhodnutím o koupi výkonné svítilny za přiměřenou cenu.
    Bohužel z hodnocení mám dojem, že se zde jedná o subjektivní dojmy.
    Jaké údaje o svítivosti jsou však důležité a objektivní? Existuje srovnání nebo objektivní testy?
    U Gateye udávají následující: ....mimořádná svítivost 1000Cad ....co to je za jednotka? Někdo tu psal, že v Německu zásadně udávají luxy.
    Jak získat srovnatelné údaje svítilen na porovnání, na co se informovat?

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tetac)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      světelný tok (fí), udává se v lm (lumen)
      svítivost (I), udává se v cd popřípadě cad, to je stejné (candela)
      intenzita osvětlení (E), udává se v lx(lux)

      Svítivost I zdroje může být v každém směru různá, proto se u svítidel udává tzv. čára svítivosti. Svítivost je podíl světelného toky (fí) a prostorového úhle ve steradianech

      Intenzita osvětlení E je podíl světelného toku a plochy osvětleného povrchu.
      Takže když se světlo namíří hodně do dálky a spočítá se intenzita, tak vyjde méně, nežli když se to samé světlo namíří pod nohy s spočítá se intenzita. Intenzita světla je tedy z hlediska porovnávání výkonosti jednotlivých světel dost zavádějící veličiny.

      Jde-li o světlo s kruhovým reflektorem, lze intenzitu spočítat takto: E= I/r na druhou, kde r je poloměr koule opsané na povrchu země. Tedy čím větší poloměr, tím menší intenzita.

      Ale jak porovnot údaje nevím. Kdybych na něco přišel ,tak to sem někdy napíšu:)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2006
      Autor: Bubík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        světelný tok je výkon záření určitého zdroje zhodnocený normálním lidským zrakem

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2006
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Bubiku, který údaj je tedy podle tebe nejvíce přílížen k praxi, když chci koupit svítilnu, aby dobře svítila na cestu? Nějak se musím prodavače případně výrobce přes net zeptat na údaje o té které svítilně.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (tetac)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Dlouhou dobu platilo svítidlo CAT HL-EL300 Str (5 diod) za ca 1000 kč jako nonplusultra pro kola. Teď s konkurencí se snížila cena na 800 kč a přišlo stejné svítidlo jenže v elegantnějším provedení CAT HL-EL210. Navíc přišel nový ještě výkonnější model za 1400 kč bez a 1600 kč s vodotěsným provedením s jednou 1W Led diodou, o kterém píšou, že má mimořádnou svítivost 1000Cad ! a dobu svícení 30h na plný výkon.
            Kdo má již jednu z nich a jak je spokojen?

            [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (cical-ovac5)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              Počítej trochu, 1W po dobu 30h vyžaduje zásobu energie 30Wh. A akumulátor, do něhož by šlo uložit 30Wh, je čtyřikrát větší než ta svítilna. Takže buď to nesvítí 30h, nebo tam není 1W dioda nebo nejede na plnej výkon 1W. A i kdyby to Byla 1W dioda, nejsou všechny stejný. Některý ti z toho 1W prosvítí protopí dvakrát tolik co jiný, neboli mají diametrálně rozdílný účinnosti. Takže čistě podle toho, že příkon je 1W, nemůžeš ještě posoudit jak moc to svítí. A tahle svítilna je moc levná na to, aby v ní byla ta špičková dioda, bude tam čínská napodobenina s poloviční svítivostí. Takže to bude svítit stejně mizerně jako ta výše zmíněná pětidiodovka. Vím, že ji mnozí považují za silnou, ale z hlediska světel probíraných v téhle diskuzi (vesměs s Luxeony a 1W minimálně) je to pěkná bludička.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2006
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Abych řek pravdu, tak si nejsem moc jistej:( Řekl bych, že ten světelný tok.

            Intenzita osvětlení je podle mě zavádějící. Dvě svítilny můžou mít stejnou intenzitu, každé může dosvítit jinak daleko nebo jedna může osvítit úzkou pěšinu a ta druhá celou šíři silnice.

            Světelný tok, to co světlo vyzáří.

            Svítivost:světelný tok lomeno úhel, tedy máme nějakej tok světla a čím je úhel vyzařování menší, tím je větší svítivost.

            Nebo kdyžtak tutadyhle se jukni:)
            http://www.bajk.cz/web/data/clanek_nazor_all...

            Možná bude lepší, když s koupí světla ještě chvíli počkáš, zítra ti určitě poradí Noční Myšák.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2006
            Autor: Bubík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Bych to trochu ještě upřesnil...
        Candela je svítivost zdroje, který v daném směru vysílá monochromatické záření o kmitočtu 540x10^12 Hz, a jehož zářivost v tomto směru je 1/683 wattu na steradián...;-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Nebo i jnak:
          Lumen (lm) je definován jako světelný tok vyzařovaný do prostorového úhlu 1 steradiánu bodovým zdrojem, jehož svítivost je ve všech směrech 1 kandela...;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            kurňa, tolik teorie, až se hlava točí - a babka má co koupit?

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tetac)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              Co se týká teorie světelných zdrojů, můžete si přečíst

              1) Moje pindy na http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=731...
              2) Knížku Castaldi: Osvětlování zahrad, kterou vydalo nakladatelství BEN. Těm, kteří mají zmatek v lumenech, kandelách a luxech, doporučuju, uleví se vám, už jenom pohledem na fotografie nasvícených stromečků. 8-)
              3) Na internetu a v univerzitních knihovnách je toho hafo, akorát mnoho lidí, když vidí integrál, tak cukne.

              Pokud si připadáte jako ta babka na trhu, co neví co koupit, podávám jemný úvod. Pořád platí úměra, že čím víc to svítí, tím je to větší a těžší. Jak moc chcete svítit, záleží na tom, jak moc máte rádi noc a jak moc jste ochotni to vozit.

              Pokud se spokojíte s něčím slabým, něco řádově jednotky W elektrického příkonu a kolem sta lumenů světelného toku, myslím, že nejlepší volbou je svítidlo s LED (Luxeon = obchodní název výkonové LED s vynikajícími technickými parametry). Výhodou LED oproti žárovce je vyšší účinnost, lepší nárazuvzdornost a delší životnost. Metalhalidové výbojky v této výkonové oblasti netřeba uvažovat, ty svítí jenom v laboratořích, a LED už na ně vyplázly jazyk.

              Pokud požadujete silné osvětlení, řádově 20 W elektrického příkonu a kolem 500 lumenů světelného toku, moje doporučení už není tak jednoznačné. Nejlepší halogenové žárovky (s technologií IRC nebo podobnou) a nejlepší LED mají v této výkonové oblasti zhruba stejnou účinost, 25 lm/W. Ale výhody LED spočívají v tom, že LED svítí domodra (barva světla může ovlivňovat subjektivní vjem "síly světla"), dá se regulovat výkon bez ztráty účinnosti (LED můžete provozovat třeba na 30% výkonu, přičemž účinnost je stále dobrých 20 lm/W), a vyžadují elektronický regulační obvod, který přináší další výhody, např. ochranu proti hlubokému vybití baterie, stabilizaci svitu při snižování napětí baterie a tak podobně. V podstatě jde o to, zda preferujete eleganci konzervativní jednoduchosti baterka-drát-žárovka, nebo zda preferujete eleganci progresivního orloje, kterého vyrobil a vozí Radek. Systémy s metalhalidovými výbojkami se v této výkonové oblasti stále vyrábějí, jejich velkou výhodou je účinnost 50 až 75 lm/W, nevýhodou velké pořizovací a provozní náklady.

              Pokud chcete ještě něco výkonnějšího, pak se spíše používají metalhalidové výbojky pro svoji lepší účinnost. Existují i systémy s 2x35W halogenovou žárovkou. Fantazii se meze nekladou a můžete to skládat i z luxeonů do podoby mušího oka. Ale stejně by mě zajímalo, kým jste byli v minulém životě...

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Mohl by někdo shrnout, které svítilny z doporučených a diskutovaných tedy koupit v rozmezí 500-1000 kč?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tetac)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      To záleží na tom, co považuješ za High-end. Zda 1W luxeon, nebo 20W žárovku. 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Mě je úplně jedno, jestli High-end nebo Low-end. Hledám optimální doporučení - symbiosu svítivosti a účelu osvětlit účinně cestu v noci, ceny a výdrže baterií.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tetac)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Mluvíš jak politik, ale ještě jsi nic neřekl. Musíš se rozhodnout, zda zvolíš málo svítící, maličký, lehoučký a moderní systém s Li-Ion akumulátorem a luxeonem, nebo brutus ukrutus, velký, těžký a starý systém s olověným akumulátorem a žárovkou. Cenově je to zhruba stejné.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Volím hodně svíticí, běžné velikosti, běžné váhy a moderní systém.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tetac)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              V tom případě se bojím, že ta cena bude mimo Tvůj limit... Např. Hella, která svítí dost (pořád to ale není ono), stojí 1600,-. To samé Cateye HL-EL500...

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              Jarda ma pravdu, tie svetla co napisal su neni bohvieco, sam som sa o ne zaujimal, napokon som si povedal, ze chcem mat daco silne pri com mi tie 1W Luxeony nepomozu a system od Cateye 3x3W za 10 000 Kč je pridrahy. Vsadil som teda na halogen od Sigmy, stalo ma to sice trochu viac ale stale je to znesitelna suma okolo 2000 Kč a myslim, ze ten Set Sigma Evo + Evo X, ktory obsahuje 5W a 10 W reflektory pohodlne konkuruje tej lampe od Cateye za 10 000 Kč...v com je ta Cateye vyhodnejsia neviem, ale 10 000 je vela, mozno ma vyhodu toho co tu uz bolo pisane LED versus ziarovky, ale ja za daku odolnost nedam o 8000 viac, to si radsej sem tam kupim novu halogenovu ziarovku za 200, ale aj tak si myslim, ze ta moja Sigma nemeckej vyroby je spicka takze kvalitka pánové :)))

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: High-end predné svetlo

                     

                Tak nějak.

                P.S. Kdy sem konečně vyhodíš tu recenzi...? ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 09.08.2006
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: High-end predné svetlo

                       

                  joj jo,ja vy cesi vravite, uz brzy :))) ne fakt, neni moc casu ale slubujem ze uz skoro

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.08.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: High-end predné svetlo

                         

                    Tetacu, jak jsem už výše psal, v Německu se nejvíce prodává IXON lampa, zvítězila v jejicht testu v 03/2006. Zkus ji hledat v google:
                    B+M Busch+Müller Ixon Led Supravision .....za ca. 60€

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.08.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (nepř.česnek)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: High-end predné svetlo

                           

                      http://www.bike24.net/p13665.html

                      No podla toho co pisu tak za tie peniaze je 15 LUX-ov pekne predrazenych...cena privysoka v porovnani s vykonom

                      [ Zpět ]
                      Datum: 09.08.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Juro)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: High-end predné svetlo

                     

                toz nevim jak s Evo, ja mel Sigma Mirage (5+20W). Svitilo to suprove - 5W bohate stacilo na jizdu po lesni asfaltce, do terenu jsem zapinal oboji. Krom toho to ale moc nevydrzelo (par hodin), akumulator misto flasky nic moc a hlavne me desne zraly neprakticke spinace. Nakonec jsem jeste doplatil na gumickove uchyceni, kdy jsem to zapomnel na kole a tim obohatil sikovnejsi spoluobcany... Vyhodu tech Luxeonu (predrazene Cateye, apod.) vidim hlavne v pomeru vydrz/svitivost - viz 5W luxeon vs 5W halogen nebo 20W halogen. Co uz nezni uplne spatne je Topeac (3W samostatny svetlo + samostatna baterka s nabijeckou 5V/4,4Ah cele u Amazonu za $190) nebo u nas Blackburn SysX3 za 5000,- . Nejvyhodnejsi mi celkove prijde vzit 2000, vrazit je sikovnymu bastliri a nechat si udelat na 5W na nekolik AA akumulatoru. Bude to podle meho gusta, regulovatelnejsi nez halogen a s delsi vydrzi. Viz treba blancman (http://www.trsoft.info/index.php?section...

                [ Zpět ]
                Datum: 16.09.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (blackbird)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Už mě to nenechalo navázet (reagovat), takže to napíšu až na konec...

    Toš to Night Mare Pro svítí pěkně.

    Jinak chtěl jsem se zeptat, co je všechno potřeba k té metalhalidové výbojce. Jsou tam 2*lithiové články zapojeny do série. To ta výbojka jede jen na 7,2 V nebo je tam nějaký měnič či co? Nejede to na střívavý napětí?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Ta výbojka je podobná těm, co jsou v autech, kde se jim nesprávně říká xenony. Samozřejmě funguje na střídavé napětí a potřebuje měnič. Na zapálení potřebuje několik kilovolt, při svícení pak jen desítky V. Nedoporučuje se s ní moc blikat. Prostě zapnout a svítit až do konce. Výkon jde ale většinou přepínat v několika stupních. Moc by se mi to líbilo!

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Aha, takže asi nic laciného...

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2006
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Tak jsem asi zasvítil...
          Zrovna jsem přišel z venku. Byl jsem zkoušet tu mou 20W halogenku. Tentokrátu až na 10 článků. Když jsem to u garáže, kde je pouliční osvětlení rozsvítil, tak to nevipadalo špatně. Tak jsem vyrazil na polní cestu hned za barákem že to odzkouším. Začal jsem dolaďovat sklon světla. Jednu dobu se už zdálo dobře vyladěné. Délka dosvitu i intenzita světla se zdála větší, nežli u předchozího mnou používaného 5,5 W halogenu. Jenže najednou už světlo nesvítilo tak daleko, zato ale svítilo na té menší ploše logicky intenzivněji. Snažil jsem se světlo přizdvyhnout, aby svítilo více do délky, ale při větším přizdvižení to nemělo nikterak velký efekt. Nevadí říkám si, jeho ještě pár metrů a najednou i intenzita světla zeslabuje. Tak jsem zabrzdil a že se podívám, co že s tím jako je. Když jsem se naklonil a podíval na sklo od svítilny, tak se zdálo nažloutlé. Řekl jsem si, že to asi jsou vybité baterie. V první chvíli mě nic jiného nenpadlo. Pozoroval jsem snížení výkonu zdroje a při pohledu na svítilnu bylo viděl nažloutlé světlo. Po pár sekundách mě ale zarozilo, že se od světla line dým. Když jsem dal nos blíž, tak jsem byl doslova šokován. Ucítil jsem, jak se mi roztejká parabola (plastová). Okamžitě jsem světlo vypnul a těch 200 m došel domů pěšky. Po příchudu domů jsem světlo zozmontoval. V parabole je namísto díry přesně pro žárovku vypálen ještě navíc tak 2-3 mm štpáf na spodní straně kružnice (gravitace bylo v tomhle ohledu neúprosná). Lesklá vrstva na parabole naštěstí téměř neslezla. Je tam pár mikro ťopek. Na žárovce je tenonká vrstvička odpařeného plastu. Na čelním sklo rozněž. Světlo jěště použít půjde, třeba s původní 5,5 W halogenem. Ale s tím 20 W už nikdy více. Toto by měl být odstrašující příklad pro ostatní kutili, kteří mají slabší světlo a touží mít něco high-end. Plastová parabola 20 W halogenku nesnese! Stačila jedna minuta a bylo to v pytli.Navíc mi to říkal i Noční Myšák, že abych to prej neuvařil. No jo no, stalo se.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2006
          Autor: Bubík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Bože, to jsem tam udělal zas plno překlepů...

            [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2006
            Autor: Bubík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Nazdar, máte někdo zkušenosti s led Z-Power?Jednowatová ledka má světelný tok 52lm, to je více než luxeon a 2,5W má 80lm, mám možnost si je pořídit:http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/...
    a ještě optiku pro tři led:
    http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/...
    240lm při příkonu 7,5W což můžeme považovat za silné světlo s malou spotřebou, nebo se mýlím?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: Sinty
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      optika je v HighPower-LED Zubehör

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Sinty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Hmmmmmm, výrobce Seoul Semiconductor v katalogových listech uvádí účinnost min. 32, typ. 52 lm/W. Že by popojeli?

      PS: Akorát to jejich "Z-LED - A Company of Good People", mě, nevím proč, nějak irituje.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Mně jde hlavně o to jestli ta ledka je stejně kvalitní jako Luxeon a jestli se dá udávané vyšší účinnosti věřit.Původně jsem si chtěl postavit 3*3w s optikou zn. Fraen pro tři led, ale bohužel u Conrada nabízejí pouze široký vyzařovací úhel. Z-Led jsou levnější, a také nabízejí optiku pro tři ledky s úzkým vyzařovacím úhlem.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2006
        Autor: Sinty
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Na www.bateria.cz pod titulem e-shop najdeš produkty i pro cyklisty za "české ceny".

    [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo CAT EL710RC

         

    Já si koupil CAT EL710RC,a za ty peníze je to naprosto vyhovující. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vojta)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Dneska jsem zkoušel 20 W halogenku od Osrama tu IRC s 24 ° parabolou. Musím ale říct, že mě dost štve, že ta parabola není elipsovitá. Tolik světlo, co se zbytečně mrhá, co je fakt šílený :) Řešil jste to někdo? Co třeba část světla překrýt alobalem?
    PS: doufám, že to nechytne...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.02.2007
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Tim prece nic nezmenis, kdyz to zastinis. Nevim jak to resit, podle mne to u tohoto typu zarovek nepujde vubec, musel bys tvarovat parabolu.
      Jinak jsem sehnal Osram IRC 20W 10° a je to mnohem lepsi nez 36°. Nevim jak to bude v clenitejsim terenu, ale pri sviznejsi jizde rovne bez velkych zmen smeru je to super, vidis dostatecne daleko i pro rychlosti pres 30 km/h.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Myslel jsem, že se světlo od alobalu odrazí zpátky na parabolu a z paraboly už mimo alobal rovnou na silnici nebo že se bude tak dlouho udrážet, dokud se neodrazí na silnici, ale moc to nefunguje :( Spíš se i zeslabí světlo dopadající na silnici...

        přes 30 km/h? To bylo v terénu? Na pěkné silnici mě to přijde dost málo s takovouhle žárovkou. Ikdyž asi vycházím z toho, že jsem měl 5 W halogenku s pěkně tvarovanou parabolou akorát pro kolo. Ale byla bohužel plastová.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2007
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Jestliže žárovka svítí bodově a tento bod je v ose paraboly, pak paprsky jsou parabolou odráženy vodorovně s osou. Vlákno ale není bodové, proto je určitý rozptyl světla do stran.

          Jestli je parabola plastová nebo dřevěná, je úplně jedno, Důležitá je její tvarová přesnost a především kvalita odrazného materiálu.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2007
          Autor: Bin-Laďin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Jtj, ta parabola s 5 W halogenkou byla pěkně tvarovaná, světlo mělo jakš-takš rozptyl do stran a zbytečně nesvítilo do korun stromů. S tou plastovou jsem to myslel tak, že by nevydržela těch 20 W, to mám bohužel vyzkoušeno :(

            [ Zpět ]
            Datum: 09.02.2007
            Autor: Bubík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Jéje, špatně jsem si to přečetl, myslel jsem, že přes 30 je maximum, co s tou žárovkou jde jet, né že je je při té rychlosti ještě dostatečně vidět.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2007
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Ahoj, kde si sehnal Osram IRC 20W 10° ? Já ji sháním a stále nic :(

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2007
        Autor: Cody
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          V Praze, ale kde presne to nevim neb ji shanela moje zena - ma v teto oblasti vice znamych, zeptam se.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2007
          Autor: mgt
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Timhle trpím už od útlého dětství, že parabola není elipsovitá. Ale zatím se mi kuželosečkáře nepodařilo přemluvit aby s tím něco udělali. Snad bys to mohl ošálit tím, že použiješ dvě 10W a mírně je roz-osíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Díky za tip. Škoda, že se 10 W nebyrábí IRC :(

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2007
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Docela slušná pojednání o světýlkách... Třeba to někomu pomůže při bastlení.
    http://www.flashlightreviews.com/index1.html
    http://www.fotonmag.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Už aby to tu bylo... Ale za normální peníz...!!!
    http://www.fotonmag.cz/vyrobci-led/led-svetlo-o...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Pokud vím, koncová cena se pohybuje okolo 75USD ... to mi prijde jako velmi rozumné, pokud si tedy za rozumný peníz dokážeš zblastlit ten zbytek. Já tedy bohužel ne, nejsem slaboproudař.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Já si dovedu zbastlit jen tu "elektriku"... Veškeré mé pokusy vždy skončily na koncovém provedení, tzn. nějaké použitelné pouzdro, uchycení na řídítkách atd. ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.02.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Tohle je Hi-End světlo 500W http://www.schymik.de/Transalp/Lampen/Lampeta.htm

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (StandaT_offline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      To bych nenazval High-end. high-power urcite, ale tahat se s dvacetikilovym agregatem na voziku moc chytre reseni neni - a to je podle me kouzlo high-end zarizeni - velky vykon s pokud mozno minimalizovanymi 'naklady' (vahou, velikosti atd.) high end je v tom napadu, jak ty neslucitelne pozadavky aspon trosku kompromisne spojit... :]

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Samozrejme pokud to bereme takhle: 'Trainingseffekt: überdurchschnittlich hoch' - jakoze ta zatez je dobra pro zvyseni efektivity treninku, pak je to urcite fajn. :]
        Takovej typek, kdyz po pulrocnim nocnim treninku vyjede za svetla bez agregatu, tak musi trhat rekordy :]

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          No, nevím, nevím, přichytíš-li k zadnímu kolu vozejk s 20 kg nákladem musíš být sebevrah nebo dutá hlava, aby ses odhodlal ject rychle. Navíc v terénu, kde toho světla potřebuješ v noci opravdu hodně ...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Nooo, jak bych to... Prostě blbost... Tam kde je potřeba nejlepší osvětlení je především rozbitý terén. A s tím příšerným 20kg vozíkem se tam jaksi vydat nejde. Pokud tedy dotyčný není sebevrah ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Další Ultrahighpower "světýlko"
      http://www.candlepowerforums.com/vb/showpost...
      (pátrací 1kW Xenon světlomet k připevnění na tank, zakoupeno na eBay :)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (skoro_StandaT)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Tak to je neco, jak z Hvezdnych valek. Skoda ze tam neni jeste zaber, jak potom tim paprskem rozkrajel ty houpacky a prolizacky na maly kousky...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Andrejj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          pobavil :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (honza kadeřábek ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        S tím by se už možná daly i vysoušet sr...y na cestě před kolem ;-))) Člověk by i v tomto nečase jezdil domů čistý ;-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Tady je další homemade světýlko s 3xCREE LED (2x svítivější než Luxeon)
    http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=248012

    a srovnání s 3xLuxeon 3W
    http://myfwyc.org/Timberlake/CreeLEDLight?page=4

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (taky_StandaT)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      O Cree XR jsem už slyšel, ale mám jeden zásadní dotaz: jde to už sehnat u nás, a pokud jo, tak co to stojí?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        U nás se nedá sehnat ani LED CREE (85lm/W) ani optika. Uvažuju o koupení tady za $6.30 http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1302 , ale problém je sehnat optiku. Ani v Americe, kde se CREE vyskytujou už asi 6 měsiců a každej si tam s nimi hraje, není optika moc jednoduše k sehnání.
        O to lepší je situace s LED Seoul SSC P4, které mají 100lm/W a jsou totožných rozměrů jako Luxeon tzn. pasuje k nim optika vyrobená pro Luxeon. O těchto LED taky uvažuju.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (taky_StandaT)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Tak to je podruhé co o těch P4 slyším. A ta hodnota účinnosti je neuvěřitelná, to je snad čtyřnásobek luxeonu či co. Mrknu po nich.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.03.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Mam rovnez v pacu vyrobit poradne svetlo na bazi Z-Power P4 (fa SSC) + optika Ledil.
          Sehnat to u nas by nemel byt problem.
          viz www.official.cz
          PJ

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel_J ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          No LED Cree XR-E 7090 3W se u nás sehnat dá, tedy v kompletu jako svítilna - např. Fenix L2D CE na <a href=\\\"https://www.kronium.cz/index.php?act=viewCat...
          Šajní to tedy skutečně dostatečně. Akorát by se k tomu musel použít nějaký universální držák na kolo, todle je ručka.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (petr_f)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Hi-End světlo z oblasti LED diod:
    10xLED Cree (85lm/W) = cca 1500lm = cca Xenon v autě
    http://candlepowerforums.com/vb/showthread.php...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (asi_StandaT)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Super!
      A cena?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2007
      Autor: Bubík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Je to home-made, cenu odhaduju na něco kolem $200.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tady_StandaT)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          To už musí být opravdu síla, škoda, že chybí fotka s osvětlenou silnicí...
          Cena taky síla, už se těším, až budou LEDky s účinností 150 lm/W za lidovou cenu, těším se moc, moc, moc, mooooc.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.03.2007
          Autor: Bubík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Vyměnil jsem v Helle-2000 Luxeon za Seoul Z-led P4 a není to vůbec špatné :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2007
    Autor: niverin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Gde se dá to blikátko u nás koupit?
      ;-D

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2007
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Ahoj Juro, měla bych tip na osvědčené světlo na kolo - mrkni na http://cykl.cz/item/skutecny-svetlomet-na-kolo sama ho jezdím, takže můžu i poradit, bude-li třeba..
    mějte se.
    j.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (J. ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      tak teď jsi mě nalomila. Už jsem byl rozhodnutej, že budu stavět a už jsem měl vybráno, co z čeho a kde to pořídit. Myslel jsem, že udělám dvě světla s 3W luxeonama. Jedno do šířky a jedno do dálky. Jenže to má furt jen 80lm a navíc je to práce:o) Taky jsem přemejšlel o týhle svítilně http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b2c/...+aHR0cF9jb250ZW50X2NoYXJzZXQ9aXNvLTg4NTktMSZ+U3RhdGU9MjcwMjYxMzgzNg==?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_action=&glb_user_js=Y&shop=B2C&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~cookies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=luxeon+3w&p_searchstring_artnr=&p_search_category=alle&r3_matn=&insert_kz=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direkt_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindestbestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&kat_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=&regisseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&jahr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentselector=&aktiv=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20 je s 3W luxeonem a je tedy podstatně levnější než to, co navrhuješ. ALe zase je to těch 80lm. Ten tvůj tip má svítivost 148lm. Bejt to levnější, tak to objednám hned. Takhle si to budu chvíli rozmejšlet. Ale nalomenej jsem fest. Fakt to svítí tak skvěle? Skoro se mi nechce věřit:o)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.10.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Pokud pocitas kazdy lumen svetelneho toku, tak uvaz: 3 x LED P4 = 3 x 100 = 300 lm (realne o trochu mene skrze ztraty v optice), coz uz by mohlo stacit. K tomu potrebujes protlacit 1A skrze 3 diody v serii, celkovy ubytek napeti bude kolem 10..11 V. Na to staci baterky (nejlepe lithiove, protoze jsou lehke). Pokud se spokojime s trochou mensim svetelnym tokem, pak staci dynamo (v nabe, pochopitelne - neklepe SON), ktere pri rychlejsi jizde (35-40 km) doda proud kolem 0.9A (pri spravnem zapojeni).

        No a pokud bys chtel neco co opravdu sviti "jako prase", koukni na
        www.bumm.de
        Jiste Te to nadchne (alespon do doby, nez se kouknes taky na ceny).
        Pavel J.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.11.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel_J ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          ja som pouzivam 2 modely ultrafire z www.dealextreme.com a neviem si ich vynachvalit ... za 20$ kazdy to nema chybu ...

          [ Zpět ]
          Datum: 17.11.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Tsss 700 Euro, znám i dražší ;-)))
          http://www.lupine.de/

          [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            podobne svetlo by si mal byt schopny postavit za nasobne nizsiu cenu ... 1000lumen by ta vyslo tak 100eur ... jasne ze by to nevyzeralo tak elegantne ako lupine, ale v tme ti to moze byt uplne jedno ...

            [ Zpět ]
            Datum: 18.11.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      hm, co třeba tohle: https://www.kronium.cz/index.php?act=viewProd... parametry taky špička a cena o polovinu levnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.10.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      boze preco si neobjednate par kusov z www.dealextreme.com

      je to neuveritelne kolko by boli schopni niektori cyklisti vrazit do biku ... hrooooooza !!!!!!!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 16.10.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        napriklad tieto 2 modely zaujali mna ...

        www.dealextreme.com/details.dx/sku.4568
        a
        www.dealextreme.com/details.dx/sku.7938

        a este k tomu drziaky na bike

        o par tyzdnov podam hlasenie :-)))

        uz to opustilo predajcu a cestuje to ku mne ... dnes mi stiahli z uctu 1077sk ...

        som fakt zvedavy ako to bude svietit

        [ Zpět ]
        Datum: 16.10.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          Nechci vám do toho moc kecat, ale na kolo to použitelné asi moc nebude. Pokud ty ukázkové snímky nekecají, tak to má hrozně úzký úhel vyzařování. S tím se na kole akorát tak zabiješ, protože neuvidíš defakto nic, osvětlí to úzký prostor před kolem a v tom se moc jezdit nedá... Další věc je ta, že ty fotky jsou dělané tak, aby vynikla jasnost paprsku světla. Tady to mají nasvíceno hodně zblízka, což vůbec nevypovídá o tom jak bude kužel světla vypadat 3 a více metrů před kolem. Svítivost světelného zdroje je jedna věc, ale nevhodnou optikou se dá strašně moc zkazit. A tady se obávám, že je toho zmršeno opravdu dost...
          Ono je to ale vlastně v pořádku, tyhle přenosné svítilny jsou všechny dělané tak, aby to mělo spíše bodové nasvícení. Ale na kolo to asi nebude to pravé...

          [ Zpět ]
          Datum: 16.10.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            ale ja som zhanal presne bodovku ... mam na biku urobenu 3led (3x1W) s 30stupnovym uhlom a to svieti paradne siroko ... a bodovka je presne to co mi chyba, aby som neoslnoval protiiducich ked to nie je nutne ...

            a mozno si este jednu pripevnim na prilbu ako celovku ...

            [ Zpět ]
            Datum: 17.10.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              Pokud potřebuješ bodovku, tak už mlčím ;-)
              Měl jsem za to, že to bude jako jediné osvětlení na kole...

              [ Zpět ]
              Datum: 17.10.2007
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              To není zas tak jednoznačně, že bodové nebude oslˇovat, protože bodové předpokládám, že namíříš do dálky, bude přizvednuté a také bude oslňovat, zrovna tak, jako to s menším úhlem vyzařování naklopení víc k zemi, ale zase bude oslůňovat bližsí objekty a to i ze stran.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.10.2007
              Autor: Bubík
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: High-end predné svetlo

                   

              no som si isty ze to bude oslnovat vyrazne menej ako to s 30stupnovym uhlom ... samozrejme treba to namierit tak rozumne ...

              [ Zpět ]
              Datum: 17.10.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: High-end predné svetlo

                     

                Oukýdouký :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 17.10.2007
                Autor: Bubík
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      To je recenze nebo reklama? Jinak asi tu XR-E LED vyzkouším, ale určitě ne v tom předraženém provedení.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.10.2007
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      zajímalo by mne praktické srovnání třeba s Blackburn X3 (o kterém stále uvažuji) ...... takhle s jedné stránky a neověřené recenze těžko říct :-(((

      [ Zpět ]
      Datum: 16.10.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    I tohle svítí dobře, ale také to není nic levného:
    http://www.nordkapp-gibraltar.com/en/node/248

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2007
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    Ahoj, nevite jak sviti D-light/infini 109W nebo Trelock LS-730? Diky, a hodne bezpecnych km.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (johnicek ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      To opravdu nevím, nicméně rozhodně to není hi-end světlo, nebo alespoň to, co si já pod pojmen hi-end světlo představuji, to je světlo, co s velkou účinností osvítí silnici či nějaký druh terénu tak, aby bylo možno jet třeba ve sjezdu rychlostí bratru 60-70 km/h. Možná zkusit kontaktovat nějak výrobce, jestli by neposkytnul nějaké materiály, ale ty mohou být zkreslené, každá fotka jde opravit k obrazu svému...
      Nebo poprosit v nějaké prodejně o vyzkoušení světla. Někdo zde psal, že je v nějaké firmě možno vyzkoušet světlo a pak se teprv rozhodnout o jeho koupi. Přesné informace mi ale bohužel nejsou známi.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2008
      Autor: Bubík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: High-end predné svetlo

             

        Mám Blackburny X8 a není co řešit :) Cena není nejnižší ale vyplatí se. Pro sjezdy by šel zkombinovat s X4 na přilbě, to by neviděl pak už fakt jen slepej. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Mexner ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: High-end predné svetlo

               

          nechcem ti kazit iluzie, ale obavam sa, ze to je slabe ... ale ked uz si za to dal tie prachy (6tisic kacek ???) a nechces to hned vyhodit, tak aspon na prilbu by si to mohol doplnit s nejakym svetlom co ma SSC P7 ledku ... to tvoje ma 2x luxeon a obavam sa, ze dava asi tolko svetla ako miniaturny fenix (okolo 200lumen) ... svetlo s P7 by ti mohlo davat tak 600lumen, cim by si za tisicku zvysil svetelny vykon asi trojnasobne :-))))

          ale inak pekny marketingovy popis :-)))
          skoda len, ze to je uz zastarale a nijak extra vykonne svetlo, dalo by sa z toho dostat nasobne viac vykonu ...

          Detailní popis Světlo přední Blackburn System X8
          Luxeonové světelné zdroje jsou značně účinné a výkonnější. Jeden Luxeon® světelný zdroj s výkonem 8 W ve světlech System X™ je ekvivalentem 26 - 34 W halogenového zdroje. Spotřebovává však daleko méně energie, a proto se zdrojem stejné kapacity vydrží svítit mnohem déle a po celou dobu provozu produkuje bílé, výrazné světlo. Regulace dodávaného proudu: Integrovaný software reguluje proud pro maximální světelný výkon po celou dobu svícení. Výsledkem je světlo, které neztrácí na intenzitě stejně rychle jako ostatní vysoce výkonné konkurenční světelné LED systémy. Jedině světla Blackburn udržují stálý proud, a to včetně modelu Voyager 4.0®.Rychlý dobíječ baterie: Je zkonstruován tak, že v něm baterii lze nechávat trvale. Pokud baterii nepoužíváte, zapojíte ji do nabíječky, která ji udržuje vždy nabitou a připravenou pro použití. Po plném dobití baterie dobíječ vypne a baterii po určitých intervalech opětovně testuje, popřípadě dobíjí. Je tím zajištěna dlouhá životnost, ale i maximální výkon akumulátoru.Tepelná regulace: Všechna světla se zahřívají. Vysoce výkonné světelné zdroje Luxeon® potřebují k optimální funkci odpovídající teplotu. Pokud by se přehřály, mohlo by dojít ke snížení intenzity světla nebo k jejich zničení. Reflektory System X™ mají tělo odlité z lehkých slitin s žebrováním, které odvádí teplo a předchází jejich přehřátí. Kvalitní chlazení v kombinaci se stálým proudem zaručuje ideální funkci po celou dobu používání.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.09.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: High-end predné svetlo

                 

            Dal jsem za ně kousek přes 4tícky a za tu cenu jsou dobrý. Kompromis mezi svítivostí, hmotností a výdrží. Jediný co je na nich blbý je umístění nabíjecího konektoru na akumulátoru, to fakt vymysleli, no hlavou né.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.09.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Mexner)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: High-end predné svetlo

           

      Zkus Bike-Forum, tam se to už jistě řešilo ...
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    toto je lepsi

    http://aukro.cz/item434864679_prastare_svetlo...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka 77)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: High-end predné svetlo

         

    momentálně svítim loučí

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hnahna)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024