reklama

Opěrka na hlavu

Přemýšlím o opěrce na hlavu, ketrou bych si chtěl namontovat na svý lehokolo Azub4. Nemáte někdo nějakou zkušenost nebo tip jak a z čeho ji zhotovit a jak ji na sedlo Optima připevnit?

[ Zpět ]
Datum: 17.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (kouba (kolo@softhome.net))
  • Re: Opěrka na hlavu

Kdysi jsem dokonce začal jednu vyrábět, pak z toho sešlo. V Opavě jsem se svezl na několika kolech s opěrkou a nijak mě to nenadchlo, tak že bych to hned musel mít. Ovšem špatné to taky není. Otci se to líbí podstatně víc, má v úmyslu vyrobit dlouhý mnohovrstvý pruh laminátu, který přišroubuje pod horní úchyt svého optimoidního sedla a na opačný konec přijde nějaká měkká poduška. Shodli jsme se totiž na tom, že opěrka musí dost pružit, aby člověk nedostával na českých silnicích do hlavy kladivem v každém výtluku. Počet vrstev laminátu určíme postupným přidáváním tak, aby to správně pružilo. Ještě jsme ani nezačli.

[ Zpět ]
    Datum: 17.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky jsem přemýšlel o opěrce, nakonec jsem to vyřešil postavením sedadla více na sedo. .... Kdysi jsem se o tom bavil s Alešem, říkal, že v případě potřeby by byl schopen ji vyrobit a zařadit do sortimentu, že to ale zatím nikdo nechtěl. .... Připevnění na sedadlo bych viděl nejjednoduššeji takto: Vyvrtat do sedla dirky a do nich to přišroubovat.

[ Zpět ]
    Datum: 19.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Původně jsem taky myslel přišroubovat nahoru k sedlu, ale pak jsme si řekli, že je lepší delší pružící rameno, takže to uděláme delší a přišroubejem to až k úchytu sedla.

[ Zpět ]
      Datum: 20.11.2004

Já jsem vyřešil opěrku z molitanu a potahu na opěrku do auta. Abych se tady nemusel vykecávat, tak jsem to nafotil a publikoval zde: http://dvur-kralove-nad-labem.cz/leho/home.htm
    Pro dlouhány to ale asi nebude.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)

To je super, to se mi líbí. Geniálně jednoduché - jednoduše geniální.

[ Zpět ]

Prototypy opěrky na hlavu právě testujeme - v brzkém jaru budou k dispozici. Materiál stejný jako sedlo (nebo dražší varianta carbon).

[ Zpět ]
        Datum: 22.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (AZUB)

Chtěl bych se zeptat....Jak to vypadá a pokročilo s tou opěrkou hlavy??? Kdy by mohla být k dispozici na trhu eventuelním zájemcům a v jaké cenové relaci????

[ Zpět ]
          Datum: 30.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty)

Udělej to jako HonzaK. Udělal jsem to podobně a funguje to dost dobře. Jsem s tím dost spokojenej

[ Zpět ]
            Datum: 03.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka As)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

122 cyklistů (5 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017