reklama

Opěrka na hlavu

Přemýšlím o opěrce na hlavu, ketrou bych si chtěl namontovat na svý lehokolo Azub4. Nemáte někdo nějakou zkušenost nebo tip jak a z čeho ji zhotovit a jak ji na sedlo Optima připevnit?

[ Zpět ]
Datum: 17.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (kouba ([email protected]))
  • Re: Opěrka na hlavu

         

    Kdysi jsem dokonce začal jednu vyrábět, pak z toho sešlo. V Opavě jsem se svezl na několika kolech s opěrkou a nijak mě to nenadchlo, tak že bych to hned musel mít. Ovšem špatné to taky není. Otci se to líbí podstatně víc, má v úmyslu vyrobit dlouhý mnohovrstvý pruh laminátu, který přišroubuje pod horní úchyt svého optimoidního sedla a na opačný konec přijde nějaká měkká poduška. Shodli jsme se totiž na tom, že opěrka musí dost pružit, aby člověk nedostával na českých silnicích do hlavy kladivem v každém výtluku. Počet vrstev laminátu určíme postupným přidáváním tak, aby to správně pružilo. Ještě jsme ani nezačli.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Opěrka na hlavu

         

    Taky jsem přemýšlel o opěrce, nakonec jsem to vyřešil postavením sedadla více na sedo. .... Kdysi jsem se o tom bavil s Alešem, říkal, že v případě potřeby by byl schopen ji vyrobit a zařadit do sortimentu, že to ale zatím nikdo nechtěl. .... Připevnění na sedadlo bych viděl nejjednoduššeji takto: Vyvrtat do sedla dirky a do nich to přišroubovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Opěrka na hlavu

           

      Původně jsem taky myslel přišroubovat nahoru k sedlu, ale pak jsme si řekli, že je lepší delší pružící rameno, takže to uděláme delší a přišroubejem to až k úchytu sedla.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Opěrka na hlavu

         

    Já jsem vyřešil opěrku z molitanu a potahu na opěrku do auta. Abych se tady nemusel vykecávat, tak jsem to nafotil a publikoval zde: http://dvur-kralove-nad-labem.cz/leho/home.htm
    Pro dlouhány to ale asi nebude.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Opěrka na hlavu

           

      To je super, to se mi líbí. Geniálně jednoduché - jednoduše geniální.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Opěrka na hlavu

             

        Prototypy opěrky na hlavu právě testujeme - v brzkém jaru budou k dispozici. Materiál stejný jako sedlo (nebo dražší varianta carbon).

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (AZUB)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Opěrka na hlavu

               

          Chtěl bych se zeptat....Jak to vypadá a pokročilo s tou opěrkou hlavy??? Kdy by mohla být k dispozici na trhu eventuelním zájemcům a v jaké cenové relaci????

          [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Opěrka na hlavu

                 

            Udělej to jako HonzaK. Udělal jsem to podobně a funguje to dost dobře. Jsem s tím dost spokojenej

            [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka As)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

326 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024