reklama

vidle vzduch - olej x pruzina - olej/vazelina

Zdar bajkeri, muzete mi prosim rict vas nazor na systemy pruzeni a tlumeni ve vidlicich. Nekdo rika, ze nejspolehlivejsi je pruzina / olej. Nekdo rika, ze to uz je minulost, ted je v akci vzduch / olej. Ja fakt nevim, ted vybiram novyho bajka, max. cena pro me je tak 30.000, ale kdyz se podivam, co maji ty bajky za vidle, to je samy Axel nebo Splice nebo Judyna J3. Zda se mi, ze na tak drahyho bajka jsou to docela zakladni modely vidli a kdyz uz do toho chci dat prachy, tak bych chtel hlavne poradnou vidli.Taky jsem zjistil, ze Manitou pouziva u vidli Axel a Splice dokonce vazelinu, to jako nema zadne tlumeni olejem v jedne noze ??? Snad jedine Black ma v jedne noze semi-bath. Pak je nastupce Scareba R Sedmicka, ale to je pry nejproblematictejsi vidle roku...ach jo, tak co vy na to ?? Diky za radu, Jendys

[ Zpět ]
Datum: 10.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jendys)
  • Re: vidle vzduch - olej x pruzina - olej/vazelina

         

    Z toho si nic nedělej, už jsem viděl kolo i za 40000,- a mělo jen Axela... Taky mně to štve, protože pokud chci mít vyváženou výbavu, tak ta vidle musí okamžitě pryč... K čemu je mi osazení komplet LX, když jízdní vlastnosti kola zazdím takovouhle základní vidlicí...? Ale dělá to takhle skoro každý výrobce, takže asi standard ;-(

    Jinak Axela mám a je to pružina s vazelínou v levé noze a olejový stavitelný tlumič v pravé... Toho se neboj... Ale na kolo za 30000,- bych to fakt asi už nedávl...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vidle vzduch - olej x pruzina - olej/vazelina

         

    Dá se koupit i dobrý kolo, dobře vybavený a za rozumný prachy. Chce to ale stále hledat na webu a pak to risknout a hned koupit. Nedávno jsem takhle pro kámoše koupil dvě kola (už nejsou). Pokud máš ale požadavky na kvalitní rám, určitou vidli a konkrétní sadu, je nejlepší si kolo postavit sám. Já to takto dělám odjakživa. Je to drahé, ale mám na kole přesně to co chci. Nebo si kup kolo s kvalitním rámem, "levnou" vidli tři roky odjezdi (víc stejně nevydrží) a pak si kup vidli pořádnou. Taky si dost často můžeš přímo v obchodě při nákupu nechat vyměnit levnější vidli za dražší s doplatkem. Možnosti jsou - stačí jednu z nich zvolit.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vidle vzduch - olej x pruzina - olej/vazelina

           

      Az budes zase nejake kupovat, ozvi se :)) Me osobne staci jen jedno :))

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vidle vzduch - olej x pruzina - olej/vazelina

             

        Právě jsem objevil obrovskou slevu na karbonovou vidli Pace. Musím to řádně prověřit a asi ji koupím na novej rám GT Zaskar Pro (koupil jsem asi před měsícem). Taky vždycky jedu jen na jednom kole, ale když uvidím něco pěknýho, tak prostě nemůžu odolat... :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vidle vzduch - olej x pruzina - olej/vazelina

         

    Mne je v tomhle simpatickej Marin Nail Trail (http://www.marinbikes.cz/nail_trail.htm), ktery za cenu pod 30kkc nabizi Blacka a hydrauliky HFX9 a setri jinde, ale urcite se najdou i jine podobne modely nebo treba neco ve sleve.
    Osobne jsem podobny problem vyresil koupenim kola za 12, vyhozenim vidlice a zakoupenim kvalitni bazarove :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024