reklama

vymena retezu a brzdovych spaliku

Zdravim tady vsechny bikery! Mohl by mi nekdo poradit co koupit na vymenu, nejsem zadny odbornik... Takze potrebuji vymenit retez ted mam SHINAMO IG urcite chci zase SHIMANACKY a sice mam vzdadu 8 kolco Alivio v predu Trojtalir 48-38-28.. Bral bych jeste nejaky lepsi retez ale fakt nevim jestli jiny bude kompatibilni.... No a dal potrebuji vymenit brzdove spalky mam V- brzdy TEKTRO oznaceni fakt nevim nejake noname proste ty co tam Author montuje na ty levnejsi crossy cim me dost stve SHIMANACKE by byli lepsi ale celou brzdovou soustavu menit nechci. Rafky mam Alexrims DH 19, maji jen jednu malou drazku uprostred. DIKY ZA NAVRHY...

[ Zpět ]
Datum: 10.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal Neprihlaseny II)
  • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

         

    Nevim nejspis je to zalelezitost komplet rafek - spalek, ale shimano spalky jsm vyhodil hodne brzo, strasne zraly rafek a moc nebrzdily, do te gumy se pokazd zazrala hlinikova spona a delalo to prisernou paseku. Dal jsm tribarevny author a o dost lepsi, zadny spony, rafek v pohode, jen se dost brzo ojely a pak zacaly piskat za mokra, ted tribarevny BBB a pohodicka, ani celkem blativej Drasal se na nich moc nepodepsal a brzdily obstojne az do konce.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2006
    Autor: Stana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

         

    S kompatibilitou u 8 by problem byt nemel. Muzes pouzivat i retezy na 9 (pokud ti nevadi, vetsinou horsi pomer cena/vykon).
    Jinak ja pouzivam IG 51 coz by melo odpovidat sade Alivio (vyhoda - niklovane vnejsi clanky) a pak SRAMacky PC 48/38 (vyhoda - rychlospojka v cene (alespon nekdy)). Oba se daji sehnat kolem 200 Kc (kdyz se zadari) coz je pro mne momentalne rozumna castka za tuhle komponentu. Tedy pokud nehledas nejakej mega-retez na dalekou cestu.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

         

    No tak Nakolari! To mi nikdo neporadi? TO neexistuji jine kompatibilni spalky nez Author a BBB? Ty Shimanacke jake oznaceni? a daji se vubec nekde poridit samostatne? NA bikestore.cz treba zadne nejsou! No a ten retez jaky je rozdil mezi IG a HG? mohl by na tu moji sestavu sednout Řetěz CN-IG70 ? Diky za odpoved

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal Neprihlaseny II)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

           

      BBB a IG50...!

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

           

      Já nemám vůbec nic proti Shimanu, spíš naopak, ale u těch brzdových špalíků je fakt asi lepší poohlídnout se po jiné značce...z vlastní zkušenosti. K těm co tu byly jmenované jsou kvalitní ještě Kool-Stop.
      Rozdíl mezi IG a HG nevím jistě, ale myslím, že HG je na 9kolo, proto je užší. Ale fungovat ti bude, otázka, jestli to má pro tebe smysl.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honzaaa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

             

        HG system - hyperglide - systém tvarových úprav boků skupin zubů pastorku a náběhových hran řetězu. Tato úprava se projeví přesunem řetězu z pastorku na pastorek na kratší dráze i tím pomůže i zrychlení a zpřesnění řazení.

        IG system - zdokonalený princip pohonu HG, zkrácení dráhy přesunu řetězu na větší pastorek, a úprava ozubení na převodnících, zlepšení řazení na menší převodník.

        Ale to se tu uz probiralo.
        Nevidim duvod, proc tam davat jinej retez (hlavne drazsi), kdyz tam ma Alivko a osmicku...bohate staci IG 51 (v predchozim prispevku jsem se upsal na IG 50). IG70 je snad na starsi LX s osmou, ale nejsem si uplne jistej. Jeho cena je o 1/3 vetsi nez 51.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

         

    Používám ke spokojenosti IG51. Za tu cenu vydrží dlouho. Se špalkama experimentuju, zatím jsem nenašel nic, co by mě uspokojilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rigby)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

         

    K tem spalkum, mel bys mozna uvest, zda se jedna o spalky vymenne do botek nebo ty co jsou i s botkou jako jeden kus. Nicmene od obojiho mohu jen doporucit kterekoliv od kool-stop. Brzdi podstatne lepe nez kterekoliv spalky od SH a v neposledni rade je zajimava take jejich zivotnost. Zatim nemam presnejsi udaj (bo vydrzi fakt dost), ale zatim to vypada, ze vydrzi i dvakrat tolik co SH. Cena mezi 200 a 250 Kc za par a vyplati se to.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

           

      Souhlas. Jen jsem už někde slyšel, že Shitmana sice brzdí dobře, ale hodně "žerou" ráfky...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

           

      jj diky za radu asi do nich pujdu! BTW: jedna se kazdopadne o jeden kus i s botkou... do techto levnych brzd snad Author ani jine nemontuje...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal Neprihlaseny II)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

             

        Ony ty SH vylozene spatne nebrzdi, to se rici neda, ale ze zerou rafky, to je pravda. Mam docela kvalitni rafky a spalky SH byly neustale plne hlinikovych spon z rafku. Mozna bych ti doporucil zakoupit nejdrive pomerne levne spalky s botkama od BBB. Ty jsou vymenitelne a pak az ojedes puvodni spalky od BBB (pry vubec nejsou spatne) muzes uz koupit jen "novou napln". Ma to tu vyhodu, ze odpada serizovani polohy spalku vuci rafku.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

               

          koupil jsem si nové kolo a mám tam špalky Shimano, je lepší si koupit nové špalky, které nežerou ráfky nebo počkat až dojedu SH a potom si koupit nové (BBB,...)?
          Žerou SH ráfek nějak drasticky nebo jedny SH špalky na tom ráfku nějak extra nepoznám?
          dík

          [ Zpět ]
          Datum: 14.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (danis)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

                 

            Řek bych, že s tím "žraním" to nebude tak horký, když špalky občas zkontroluješ, vypícháš z nich jehlou špony a kamínky a přejedeš je na šmirglu. Původní špalky mi vydržely nejdýl a brzdily nejlíp. Je pravda, že jsem pro svou lakotu potom kupoval ty levný.:-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 14.07.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: vymena retezu a brzdovych spaliku

                   

              JJ, jedny spalky ten rafek urcite neznici, alespon budes dobre vedet jak brzdily v ruznych podminkach a pak si ty lepsi vychutnas. Ale aby to nevypadalo, ze jsou SH spalky uplnne spatne - slysel jsem dost lidi tvrdit, ze ty drazsi jsou udajne docala OK. ale ja od te doby co jsem vyzkousel ty Koolstopy uz nemam potrebu hledat nejake jine.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

275 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024