reklama

Já a moje kolo v zimě

Jezdíte rádi v zimě? Jak řešíte jízdu na zledovatělé vozovce? Víte něco o tom, že by existovaly nějaké speciální gumy se zvláštní směsí specielně pro zimní jizdu (např. jako u automoilů)???

[ Zpět ]
Datum: 10.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty ([email protected]))
  • Re: Já a moje kolo v zimě

         

    No delaji se s ocelovyma hrotama - treba Nokian to dela.Co se tyka smesi tak neco na cem by bylo specialne napsany ze je to smes na zimu jsem nevidel,ale plaste z gumy se silikou,ktera by nemela pri mrazu tak tvrdnout se delaji bezne.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Já a moje kolo v zimě

         

    no jsou opravdu stěmi hroty,ale vyloženě na led,či extremní feeride.Při troše grifu se dají koupit na zimu klasické gumy,samozřejmě zvolit dobrý vzorek, směs určitě jak bylo zminěno tak s měkči přísadou,ale jsou i opravdu speciály do zimy,ale zaplatíš je.Dneska to není problém,v pořádnem krámě ti doporučí.u nás nejsou podmíky jako ve Finsku,Zas takové ledové pláně nejsou...,akorát ti dám tip!jestli uvauješ o zimních gumách opravdu na aktivnější používání,tak se volí přední guma i širší než zadní,z důvodu že předek ma tendenci na sněhu ustřelovat tak kvůli větší styčné ploše a řidči vzorek,podobny jako do bláta kvůli samočištění od sněhu.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Já a moje kolo v zimě

         

    No ja jezdím rád,,ale v zimě moc ne, nemůžu si pomoct ale pořád mi to připadá spíše jako ,,boj o přežití" než požitek z jízdy, hlavně oblečení je problém když se obleču moc tak se spotím při jízdě do kopce, když málo tak je mi zima zase z kopce,, v zimě majít kompromis je problém,, a ještě něco, v létě není problém jet třeba 100km, ale v zimě sotva bych překonal 20..je to více vyčerpávající,, jestli někdo jezdíte v zimě pravidelně, napište jak to řešíte,,,no a ty gumy neřeším jak je náledí nebo pod 0°C už nejezdím a čekám na lepší časy.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peta)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Já a moje kolo v zimě

           

      Dobré je ještě před kopcem nahoru něco vyslíct a před kopcem dolů zase oblíct. Mnohdy stačí rukavice.

      Ve sněhu i na náledí se dá jezdit na jakýchkoliv gumách, i na silničních bezvzorkových pologaluskách (které na sněhu lépe drží směr, než široké "horské" pláště). Záleží na míře opatrnosti a správném odhadu brzdné dráhy i trajektorie. S hladkýma se samo každý kopec nevyjede (ale s hrubýma taky ne). Největší problém v zimě jsou sněhem zamrzlé ráfkové brzdy.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.12.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Já a moje kolo v zimě

             

        S tim naledim bych si dovolil oponovat,pokud je to fakt naledi jako hladky led (lidove "sklinka") tak se na tom bez hrebu fakt jet neda.I to ze uzky hladky plaste drzi lip nez siroky se vzorkem bych nevidel tak jednoznacne,zalezi na druhu snehu,jak je ujetej,zmrzlej,atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Já a moje kolo v zimě

               

          Jasně, s těma galuskama na sněhu trochu přeháním:-)
          No ale na náledí, pokud není ve svahu, se fakt dá jezdit na čemkoliv (tady zase širší pláště mají výhodu, že je větší pravděpodobnost, že se do něčeho zachytí). Jde jen o styl jízdy (tedy nebrzdit, nerozjíždět se a nezatáčet, a pokud to je nutné, tak velice opatrně, a hlavně opatrně přejíždět nebo přeskakovat nerovnosti). Největší problém fakt vidím v těch brzdách. Vyzkouším, že to brzdí, nechám se uchlácholit, projedu závějí a je s bržděním konec. Ale i na tohle se dá zvyknout.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Já a moje kolo v zimě

                 

            Mám kola dvě. Na léto treka a do sněhu horala s pořádnejma drapákama, líp drží stopu a jsem na něm jistější.
            S brzdama problém nemám, mažu čepy nízkotuhnoucím olejem.
            Na led se moc neodvážím, to je o ústa.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Já a moje kolo v zimě

                   

              nejde o čepy, ale o to, že se dostane sníh mezi špalek a ráfek a klouže to.
              btw.. nestačilo by přezout;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 18.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Já a moje kolo v zimě

         

    Kolo a zima mě nejdou moc dohromady. Možná, když je dost bílé nadílky a člověk si pěkně zařádí. Jinak to taky spšíš vidím na ten boj o přežití. Osobně se potřebuju na kole kochat okolím - ať už je to vonící posekaná louka, nebo pěkně se rýsující tanka náhodně předjeté cyklistky. To vše pak potřebuju zakončit s nohama v chladivém potoce nebo s hrdlem na sklenici chladivého moku. Přítomnost kolegů stejného zájmu mi dává jistotu, že za těmito krásami nás v jarním a letním období vyráží opravdu víc.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Otta)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Já a moje kolo v zimě

         

    Souhlasim s tim, ze na biku je to nejlepší na jaře a v létě. Už se těším, až mě jen oblečení a svlečení nebude trvat půl hodiny, ale jen chvilku - tedy navlíknutí dresu, kalhot, ponožek a treter. S tim bojem o přežití bych to ale až tak černě neviděl. Letošek je pro mě v zimním ježdění premiéra, protože mám konečně hadry, ale už vím o co jsem minulá léta přicházel....
    Jinak souhlasím s tím, že se holt nesmí na ledu jeydit zbkle - chce to cit.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (durman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024