reklama

Zážitky z letošní dovolené

Volně navazuji na téma, které tady otevřela (tuším) Radka. Vy, co jste již absolvovali svoji letošní dovolenou (či její část), podělte se, prosím, s ostatními o nějaké silné zážitky. Vaše informace mohou být inspirací pro někoho jiného.

[ Zpět ]
Datum: 07.07.2006
Autor: Burajda
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Tak jedná se o jednodenní výlet ale stál za to
    http://www.cyklobanda.com/index.php?page=vylety...
    rozhoně se podívejte i na fotogalerii.
    Pokud by to někoho zaujalo, tak tuto trasu by bylo lepší jet naopak (z kopce dolů) Podívat se po Zlatých Horách sjet do Třemešné, odtud parním vláčkem do Osoblahy a tam přespat v kempu.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zážitky z letošní dovolené

           

      nebo tento odkaz
      http://www.cyklistikakrnov.com/fotogalerie/06...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zážitky z letošní dovolené

             

        Moc pěkné fotky. A ještě hezčí krajina. Jeseníky jsou moc pěkné, byli jsme tam před dvěma lety. Ale na Biskupskou kupu jsme se nedostali. Tak snad někdy příště.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2006
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Uz cast dovolenky mam za sebou, ale zazitky zacnem spisovat az v zime, ked bude viacej casu, takze spracovane nemam vobec nic.
    Ale zazitkov samozrejem kopa.
    Presli sme prekrasny kraj od pramena Moravy az k Dunaju.
    navsteva hradu Bouzov, ci Sternberk stala z to, o Olomouci ani nehovoriac. skoro tu istu trasu som siel uz asi pred 5 rokmi a bol som dost prekvapeny,kolko novych cyklosteziek (teda vyhradenych cyklistickych cesticiek) na trase pribudlo (hlavne v useku Uherske Hradiste - Veseli nad Moravou).
    Druha vyprava bola na Novohradsko (na Slovensku mame oblast, ktorej sa hovori Novohrad) na pomedzi Slovenska a Madarska, tam ma zaujal hrad Somoska s prekrasnym cadicovym kamennym vodopadom a potom paleontologicky park v Ipolytarnoczy (to je uz v Madarsku hned za hranicou). Okrem ineho sme navstivili aj dedinku Praha, ktoru zalozili Jiskrove vojska uplne panu bohu za chrbtom. Ide sa tam do prudkeho kopca a za dedinou uz okrem husteho lesa nie je vobec nic. Ale ludia su tam taki mili ochotni. Predsednicka volebnej komisie (prave boli u nas volby) nam isla odomknut branu miestneho druzstva aby sme sa nemuseli plahocit v blate okolo druzstevneho plota. No a potom Cerovska vrchovina, to je zazitok sam o sebe, prekrasna krajina, mierne zvlnena, sem tam trci do neba zrucanina hradu postaveneho na vyhasnutej sopke. Jednoducho krasa (ale pekne je asi vsade). Tak zelam aj ostatnym pekne zazitky.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Letošní dovolené ještě přibudou, ale inspirace je tu víc než dost pro cesty doma i v zahraničí: http://www.cyklostranky.cz.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Vrátili jsme se v sobotu z Holandska z kol – byla jsem nadšená, roviny a roviny, ale vůbec žádná nuda jako třeba jízda podél Drávy. Zajímavá země. Vidět najednou zaparkovaných asi 5000 kol, to jsem ještě neviděla, kola jako z 1. republiky, rámy dámské, hluboce vykrojené směrem dolů, řemeslně pěkně vypracované, jezdí na nich i muži, babičky, bankéři, prostě všichni, jezdí se zásadně ve zcela vzpřímené poloze, žádné přilby a cyklohadry, obleky i kravaty, lodičky a sukýnky, pro chlapy pastva pro oči. Na kole se vozí všechno, od 3 dětí najednou až po motorový člun v závěsu. Výbava kola – to by se ti naši bikeři smáli, blatníky, několikero košíků na jednom kole, plastové zábrany proti zamotání sukní na zadních kolech, dřevěné za předním kolem umístěné bedny s lavičkami pro děti i bedny na psy. Někdy rezavé plečky, ale totéž v novém provedení s přehazovačkou v náboji, přesto kolo vypadá jak stoleté. Jako my (přilba, výhradně silniční kolo, dres) jezdí odhaduji tak 3-5% cyklistů. Horáky se téměř nevyskytují, není proč, vše se odbývá na cyklostezkách, které jsou všude a mají vlastní dopravní značení vč. svých semaforů, tedy 100% asfalt a jemná dlažba. Není přehnané, když na červeném cyklosemaforu stojí 30 kol, to se při zelené najednou rozjíždí, dva i tři cyklisti vedle sebe je normální, na cyklokřižovatkách kde nejsou semafory jede ten, kdo to první stihne, velkých rychlostí se pro velké množství cyklistů dosahovat nedá. Řekla bych džungle, zvlášť když mezi tím jezdí malé motocykly, které mohou cyklostezky používat a používají je. Mockrát jsem leknutím málem spadla, že ve městských uličkách jedeš mezi proti sobě jedoucími auty a máš z každé strany vůli 20 cm, to je normální. Zajímavé je, že jsem jedinkrát neviděla nikoho s kola spadnout. Kola ale zamčená obřími řetězy, prý se hodně krade. Jinak krávy, vodní ptactvo, všude a kanály a kanály (zajímavé, že s čistou vodou a bez jediného komára s hladinou třeba v úrovni 2. patra vedle stojícího paneláku), kanály široké s rekreačními jachtami, i úzké zarostlé vodními rostlinami, moře s velkými písčitými dunami zarostlými travou a protkanými opět cyklostezkami, přímořská letoviska velmi příjemná, větrné mlýny, téměř každý most přes kanály zvedací, úžasné sýry, ryby v různých úpravách, moc dobré oplatky plněné medem. Na venkově a v malých městech neskutečný klid a pohoda, krásné, ale malé zahrádky (pozemky jsou vzácné - nabídka 700 m stavební parcely na hlavní ulici malého města: 525.000,- Euro – nedivím se, že skupují tady celé části vesnic). Jedeme po cyklostezce, vlevo statek, tráva, strom, na cyklostezce asi 15 cyklistů stojí a kouká dolů. Přijdu blíž, sedlák se selkou pod stromem rodí krávu. Žádný problém, v pohodě, žádný veterinář, jako by dojili. Pak oznámili, že je to syn a cyklisté zatleskali a zase jeli dál. Úžasné. Ve větších městech nezvykle mnoho černochů, arabů, muslimek, velká tolerance k rasám i lehkým drogám, které se dají koupit. Amsterdam - ulice špinavější, ale architektura o to zajímavější. Haag – nic moc, Naarden dojme hrobem Komenského.
    Závěr: Holandsko i se svými rovinami rozhodně stojí za cyklodovolenou bez nudy.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zážitky z letošní dovolené

           

      Teda ty sis to užila ! A dobře si to popsala. Já tam byl jednou z donucení a tak mne to až tak nenadchlo. Hlavně jsem musel furt šlapat. Děsný bylo jak tam mají všechno upravený. U rybníka jakoby volně rostoucí rákos a dvě kachničky plavou na vodě. Na břehu naučná cedule, rákos je na ní přesně stejně jako v realitě a i ty kachničky jsou na stejném místě mna obrázku jako v realitě:o))).Jednou bylo "stoupání" - vyznačeno v metrech bílými čárami.
      Málem jsem zahynul žízní, protože jsme vydržel celý den protestovat nekonzumací proti tehdy nesnesitelné ceně piva. Pak jsem si jich večer dal snad šest.Dobrý pocit z toho, že jsou takový svobodní, nejako němci, to se mi líbilo. Příjemný pocit, že člověk může to co doma nesmí....večer něco jako reagge, obrovský průvod hudebníků. Tak to si mi tak evokovala.
      Teď jsem rád kdykoliv se holanďani u nás ve vidlákově a okolí objeví, protože přinášejí jinou (trochu) kulturu než je germánská, třeba Marinu na Lipno. Strašně se mi líbí jak cestují a jak dovedou "žrát" maličkosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Ač se to nezdá, je letošní sezóna dovolených za svým vrcholem (vlastně jak pro koho). Proto znova vytahuji toto téma, do kterého můžete dávat odkazy na vaše webky (asi nejen já si ráda přidám do oblíbených nějaké pěkné) ale i informace o místech, která stojí zato vidět.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Jednoznačně buřty na pivu, jak je uvařila cami v kempu u Stráže - doslova symfonická báseň :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zážitky z letošní dovolené

           

      V tom případě by měl následovat recept na toto "koncertní" jídlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zážitky z letošní dovolené

             

        recept není, to byla čistá improvizace a navíc ty finesy, které z jídla dělají symfonii si nechávám jako svoje malé tajemství :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (cami...)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zážitky z letošní dovolené

           

      i ty lichotníku ;-DDD
      šlo o variaci na klasické buřty na pivu, co podmínky a zásoby dovolily :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cami...)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zážitky z letošní dovolené

           

      nemůžu si nerýpnout :) zatímco teď moje buřtíky na pivu opěvuješ, nezapomenu na tvůj tragicky zoufalý výraz, když jsem do pokrmu lila pivo a otázku, zda to tam skutečně patří :-D kominík jistě potvrdí :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cam)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Já se tady s tím chlubím každou chvíli, ale shrnu to:

    1.Přejezd Středního a Vysokého ATLASU. Doporučuji včetně pořádající Adventury. Nečekaná exotika, ba skoro dobrodružnost.
    2. HECKMAIR ROUTE z Oberstdorfu na Gardu. Exceletní transalp. Každý den nové sedlo, nový obzor. Vhodné i jako začátek pro ty kdo dosud nealpencrossovali.Popis zde v rubrice"Do světa".
    3. Ty strašný etapový závody BIKECHALLENGE. Když to pojmete turisticky, tak se to dá a nikdo se tam na Vás proto nemračí.
    4. Jarní bikování sierrama ANDALUSIE. Koncem března, kdy u nás bylo plno sněhu. Tam vadily jen ty zralý pomeranče všude po cestách. Děsně to na nich klouže, ale jinak se to dalo vydržet:o))).

    Nerealizovaný zůstal velký transalp ke Středozemnímu moři, nejsou lidi, sám to nepojedu. To platí i o Kapverdách.
    Taky musím letos jak se to trochu uvolní na Šumavě udělat nějakou jedno, dvoudenní trasu tam. Mám deficit Šumavy. Konec října až tu bude hnusně, tak to psychicky nevydržím a bude Garda, a zase budou pomeranče...
    Nejsilnější zážitek byla marocká horská pustina. Taky úspěšný dojezd celé výpravy beze ztrát na Gardu, to byl pocit! Kola nad hlavu, jídla haldy, pivo teklo proudem, radost až do rána!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zážitky z letošní dovolené

           

      .."Konec října až tu bude hnusně"... Poslední dva roky jsme právě koncem října (28.10. státní svátek) kolili na Šumavě a bylo nádherně - podzimní prosluněné dny s ranní mlhou - krásná romantika.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zážitky z letošní dovolené

             

        Dobrá, dobrá, ale nekaž mi to. Já už se těším jak to pošmourno, sychravo, vlezlo, deštivo, zimno, kolouzavo, bahnito,zkracovatodno psychicky nevydržím a hurááá....o))))

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zážitky z letošní dovolené

               

          Já už mlčím a jen tiše závidím. 8-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 23.08.2006
          Autor: Burajda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Zatím jen týdenní přechod Nízkých Tater - naprostá nádhera a včera jsem se vrátila z cyklo po Javorníkách a také super (viz můj příspěvek v tématu Letní cyklodovolená).

    [ Zpět ]
    Datum: 27.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zážitky z letošní dovolené

         

    Ahoj,zážitky mám sice ne z letošní ale z loňské dovolené.Myslím že to ale nevadí protože místa se moc nemění.Projeli jsme se synem - je mu 18 -skoro celou Krétu.Bylo to skvělé i v těch vedrech.Byli sme tam celý srpen a kromě ježdění jsme si nádherně zapotápěli.Spaní na pláži téměř každý den jinde,domorodci výborní lidé,cesta tam i zpět letecky i s koly vyšla velmi levně.Ostrov je krásný i když poněkud hornatý, ale kolo a moře byla dokonalá kombinace.Vřele doporučuji!

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zden)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

570 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024