reklama

Kolize přední V-brzdy s řetězem

Na svém prvním lehokole, které jsem postavil, mám jeden problém, který má možná více stavitelů lehokol. Přední V-brzda má přívod lanka z pravé strany a lanko s bovdenem překáží řetězu. Při větším vychýlení předního kola (hlavně doleva) lanko ohýbá řetěz a nedělá to dobrotu. Řešením by bylo přivést lanko k přední brzdě z levé strany, kde není řetěz. Bohužel V-brzdy s přívodem lanka z levé strany jsou prý jen od formy Avid. Ty brzdy jsou udělané tak, že se dá prohodit úchyt lanka s opěrkou trubičky pro vedení lanka. Bohužel jsou prý hiodně (ale hodně) drahé a nikde jsem je neviděl prodávat.
Dnes jsem ale měl štestí. Podařilo se mi koupit levné V-brzdy s přívodem lanka z levé strany. Jedna V-brzda vyšla na 100 Kč. Zítra ji zkusím namontovat. Jsou to brzdy Point. Pokud by měl někdo zájem, mám jich více. Případně je můžu ještě sehnat.

[ Zpět ]
Datum: 04.07.2006
Autor: Jihra
  • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

         

    No tohle mě ještě netrápilo, ale kdybys náhodou někde narazil na silniční čelisťovku montovanou na vršek vidle jediným šroubem co by měla možnost přivést bowden ze spodu, tak se ozvi. Sice mám na lowraceru řetěz vedle předního kola (má to přece jezdit rychle, ne zátáčet :-) ), takže obvykle se bowden do kontaktu s rámem nedostane, ale při pádu nebo nějaké jiné nouzovce může pneumatika odtlačit řetěz tak daleko stranou, že se zničí nastavovací šroubek do kterého bowden vede (stalo se, naštěstí jsem měl doma náradné, bez něj by to ale fungovalo blbě). Trochu tu situaci možná uvidíš na fotce druhé fotce zleva v nejnovější části http://lehobrno.borec.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

           

      Ale stejně budu měnit řídítka (abych se pod ně líp vešel a taky chci trochu sportovnější - lokty před tělo) a vidlici. Plánuju tam kotoučovku, protože jednak je to rychlý kolo, a jednak už mi jednou vybuchla duše od přehřátí (bylo vedro, natlakoval jsem to naplno a pak zabrzdil ze 45km/h jen přední brzdou).

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

             

        Kolo vypadá dost dobře !!! Pojedeš na sraz na něm nebo na Azubu?

        [ Zpět ]
        Datum: 05.07.2006
        Autor: Jirka-As
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

               

          Možná tam budu mít s sebou i Azub, ale lowracer vemu každopádně a chci tam na něm přijet.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

                 

            Tak to se těším, že ho uvidím na vlastní bulvy.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.07.2006
            Autor: Jirka-As
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

           

      Jestli jsem to dobře pochopil, tak těch se mi doma válí několik. Jsou to staré čelisťové brzdy z duralu, které se kdysi montovaly na Favority a Esky. U nich se dá šroubek pro uchycení lanka prohodit s opěrkou pro konec bovdenu. U dámských Favoritů a Esek byl právě u zadní brzdy bovden přiváděn zespodu. Ty brzdy ale mají jednu chybu - materiál, že kterého jsou vyrobeny, je "bláto" a dost "pruží", takže část síly, kterou vyvineš při brždění, se ztrácí v deformaci brzdy. Jestli budeš mít zájem, tak jsou k dispozici.
      Ale nevím, jestli je to to, co chceš.
      Když tak ti pošlu fotku. Napiš na email [email protected].

      [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

             

        Pokud je to ta samá brzda z Favoritu kterou jsem už zkoušel (taky nějaké mám doma v šuplíku) tak s tou je to na lowraceru o zabití. Moje kolo má 55% hmotnosti na předním kole, a i když je těžiště hodně nízko, takže při brždění se zadek tolik neodlehčuje, stejně je přední brzda potřeba výkoná, ta z Favoritu skoro nebrzdila.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

             

        Ještě dodám, že z mírného kopce z Rebešovic do Rajhradic kde je za bezvětří těžké jet na Azubu přes 50 km/h (rekord jsem tam měl 62 s větrem v zádech) jsem včera večer jel s tím lowracerem 66,5 km/h taky za bezvětří (možná byl mírný protivítr, ale slabounký). Takže dobré brzdy takové kolo skutečně potřebuje. Někdo se diví, když vidí na Fujinech a Baronech silniční gumy a hydraulický kotoučovky spolu, ale já ne.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolize přední V-brzdy s řetězem

               

          Jo ty favoriťácké brzdy prd brzdí. Asi by to chtělo fakt kotoučovky.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2006
          Autor: Jihra
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

275 cyklistů (20 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024