reklama

Povinnost svítit i na kole???

Je pravda, že pro cyklisty platí stejná povinnost svítit přes den jako u aut? Já už se v těch vyhláškách nevyznám ?!?!

[ Zpět ]
Datum: 05.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (hrabě X)
  • Re: Povinnost svítit i na kole???

         

    Ještě nedávno to byla pravda, ale pak se konečně někomu podařilo vysvětlit policajtům a politikům, že na většině cyklistických blikaček není za slunečného dne ani v zimě poznat, zda jsou či nejsou zapnuté, tudíž nomohou nikoho upozornit na existenci cyklisty a jejich zapnutí je plýtvání bateriemi. V současné vyhlášce se tedy píše, že motorová vozidla svítí v zimě nepřetržitě, ale cyklisté jen za snížené viditelnosti. Je jasné, že ta je v zimě skoro furt, takže s výjimkou jasných dnů to zapínám aspoň vzadu taky. V takovém tom šeru nebo mlhavu to určitě neuškodí.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Povinnost svítit i na kole???

           

      Na Slovensku podla platnej vyhlasky tato povinnost plati aj pre cyklistov.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (dydano)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Povinnost svítit i na kole???

             

        Trochu lituji cyklisty na Slovensku, protože za to, co píše Jirka, se plně stavím i já a jsem rád, že u nás ohledně svícení v zimním období po tolika tahanicích, došlo konečně ke společné dohodě s policisty. Stejně ale sebou vozím kartičku vydanou časopisem Cykloturistika a Velo, kde se na tuto skutečnost pro jistotu poukazuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (K 64)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Povinnost svítit i na kole???

               

          A ještě bych dodal, že jsem zvědav, co budou dělat. až náhodou dojde k tomu, když se tam objeví podobné návrhy jako u nás - aby automobily (a potažmo tedy i cyklisti) svítili po celý rok.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.11.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (K 64)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Povinnost svítit i na kole???

             

        Upřímnou soustrast

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (StandaT)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Vyhláška

           

      Nemáte někdo odkaz na celé znění aktuální vyhlášky?

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hrabě X)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyhláška

             

        Vyhláška č. 341/2002 SB, příloha č 13 - Technické požadavky na jízdní kola (výňatek)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (K 64)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyhláška

               

          Soudruh patrně myslel odkaz na internet (ale nechci za něho mluvit...)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyhláška

               

          Díky

          [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (hrabě X)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Povinnost svítit i na kole???

         

    Souhlasím s Jirkou. Blikačku vzadu také zapínám tehdy, jak on píše. Někdy mám v provozu blikačky dvě (na kole a další na batohu). Myslím si, že je přímo NUTNÉ se pro lepší bezpečnost řídit heslem "BÝT VIDĚN". Jako řidička za volantem os. auta ze svého pohledu kritizuji neosvětlené cyklisty hlavně za tmy. Takže v pozici cyklistky se snažím, aby nikdo nemohl takto kritizovat mě. Svítím, což dělám přece především pro svoji bezpečnost!

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Linda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Povinnost svítit i na kole???

         

    Řídím se starými předpisy jak to bylo kdysi, a bylo to správně,,svítit jen za snížené viditelnosti,,,naši politici co o tom rozhodují si snad myslí že člověk nepozná že je tma či šero tak se snaží to nařídit šmahem celoročně,,ale v zájmu bezpečnosti svítím když je šero či pošmourné zimní dny,,,protože v takových dnech řidiči nevidí to co nesvítí...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

462 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024