reklama

Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situaci, kdy cyklistu předjede auto, aby krátce po předjetí zabočilo na výjezdu doprava, čímž ho - v lepším případě - donutí zabrdit či zabočit také? Jezdit více vnitřkem, středem?

[ Zpět ]
Datum: 03.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom7)
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    přesně tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    Jezdim normalne stredem...stejne tam i ta auta jezdi pomalu (nektera), takze si to obkrouzim s snima a nikdo me nepredjede...A kdyz jo, tak nadavam:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    U nás máme kruháče dost malých poloměrů, auta jsou na nich pomalá. Takže tam vlítnu těsně za auto co projelo přede mnou, dupnu na to a jedu středem pruhu. Když jsem aspoň skoro tak rychlý jako auto přede mnou, řidič za mnou se ani nevzteká protože mu nezavazím.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    ono totiž, když jedeš středem, taky jedeš kratší trasou, takže tam strávíš míň času (tvoje úhlová rychlost bude větší, a o tu jde na kruháčích především) - ostatním tolik nezavazíš a mají menší důvod tě předjíždět. Kruháče s průměrem > 200 m (které se občas vyskytují, i v Brně, Jiří, třeba Slovanské náměstí) jsou samozřejmě trochu jiná věc.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

           

      Slovaňák je obdélník, nemá průměr:-). Jezdím tama do školy, když to rozvfrčíš z kopce, udržíš po rovině, tak do kopce se ten kousek taky dá vydržet pětatřicet, pak odbočuju doprava. Opačně, se začátkem do kopce, je tam dost místa k předjíždění, ale stejně mě málokdy někdo chtěl předjíždět, nejedou tam moc rychle a nahoře odbočují na Královopolskou (většina), takže radší počkají. Pak mě napadá leda nám. Svobody, ale to je uvnitř pěší zóny, takže tam smí jezdit jen luxusní bavoráky. Další velkej kruháč mě teď nenapadá.
      Kdysi jsem se dívávál na Tour de France a tam mě fascinovaly právě ty obrovské kruhové objezdy, které zřejmě opravdu fungují jako bezpečná křižovatka, ale u nás jsem s výjimkou právě různých náměstí nikdy nic takového neviděl, když už někde udělají kruháč, je to ten případ že se tam kamiony nemůžou stočit.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

         

    Všude, kde je málo místa pro kolo i auto současně jezdím tak, aby se auto už vedle mě nevešlo. Mám zkušenost, že pokud nechám trochu místa, tak si mnozí řidiči "troufnout" se tam vejít a problém mám já :-( Takhle mají problém oni, musí počkat. Jsem stejnej účastník silničního provozu a platím stejné daně.
    Samozřejmě, že tam, kde je to možné, jezdím tak, abych zbytečně neblokoval provoz.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ďusi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    Na malem kruhaci jezdim stredem. Na velkem 2 proudem jako na normalni silnici tzn. kousek od kraje.
    Jinak me nedavno malem sestrelila pani, ktera me na malem kulataku nevidela (proste mi nedala prednost). Jen diky tomu, ze jsem sjela ke stredu jsem se vyhla srazce.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

           

      Přesně tak jak říká Wewerka jezdím i já. Někdy si dokonce najedu i víc k prostředku, abych si zkrátil trasu a byl rychlejší, to za předpokladu že za mnou nejede auto které by mi potom blokovalo sjezd díky tomu, že by mě začalo podjíždět. Na druhou stranu, zleva mě na kruháku už objíždět zkoušeli, ale zprava podjíždět ještě ne :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    Hlídat si auta za sebou, na silnici se jezdí vpravo. Ale v každým případě se nechat dobře pojistit. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

         

    Díky všem za odpověď. Mně se to stalo v Praze-Průhonicích (už podruhé), na větším ze dvou kruháčů mezi Průhonicemi a Pitkovicemi. On je dvouproudý, jak jsem si dnes ověřil, takže je to docela problém. Navíc auta jsou asi ještě rozjetá z dálnice či na ni natěšená, tak na toto pro cyklisty potenciálně nebezpečné místo aspoň tímto upozorňuji...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom7)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

         

    Letos někdy začátkem května mě takhle předjížděl kretén s mercedesem. Kopnul jsem mu do blatníku a potom ještě když zastavali, jako co si to dovoluju dostal jednu do huby.....

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

           

      Něco podobného, i když ne na kruhovém objezdu, jsme zažili dnes. Na okresce mezi Radotínem a Černošicemi nás začalo předjíždět auto. Ne jako ostatní, kteří počkali až bude v protisměru volno (ona ta okreska je dost úzká), ale prostě jelo dál jako bychom tam nebyli. Cca. 10 cm od řidítek a to jsme jeli na úplném kraji silnice. Řídila ho nějaká blonďatá slečna, odhadem tak 90kg, s mopsíkem na místě spolujezdce.
      Reagoval jsem instinktivně ve vzteku a praštil vší silou do sloupku za zadními dveřmi. Asi se lekla, protože auto zakličkovalo a zatraceně se od nás vzdálilo ke středu silnice, až začaly protijedoucí vozidla troubit.
      Od toho momentu jsem začal praktikovat něco jiného.
      1) Za ženou jsem jel spíš na prostředku pruhu.
      2) Pravidelně se ohlížel, jestli něco nejede.
      3) Když něco jelo, tak jsem uhnul víc ke straně, ale pouze pokud v protisměru nic nejelo.
      4) Pokud v protisměru něco zrovna jelo, tak jsem tvrdě blokoval pruh.

      Výsledek byl takový, že na mě nikdo netroubil, nenajížděl, vše OK a jeli jsme si jako v bavlnce, předjížděli nás jen když to bylo bezpečné. Pro ženu asi velmi příjemné, ovšem mě z toho věčného pozorování provozu a otáčení se celkem bolela hlava, takže nic moc.

      Jak to řešíte vy ?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

             

        Mám dvě zpětná zrcadla.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

               

          To není tak úplně špatný nápad. Díky za tip, kdybych jel někdy delší štreku po silnici kde se dá očekávat provoz, tak by možná levé zpětné zrcátko nebylo na škodu. Jen se pak připravit na ty posměšné pohledy bikerů, co bych potkával, na mém mtb by to vypadalo doooost drsně ;o))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

                 

            Existuje zrcatko na bryle/helmu nebo taky male kulate zrcatko pripevnitelne kamkoliv. Treba Airline ho vozi na vidlici.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.07.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

                   

              Jj, Airline má, myslím, Zefal Spy. Stojí to snad něco kolem 300,-

              [ Zpět ]
              Datum: 07.07.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

                 

            Také ho mám, z Kauflandu za 79,- sice trochu vibruje na hrbolech ale auto uvidíš i tak.
            Kupoval jsem ho hlavně kvůli dětskému vozíku na výlety, ale ve městě k nezaplacení.

            [ Zpět ]
            Datum: 31.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (TomášT)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

                 

            Jednu dobu jsem jezdil se zrcátkem, bikeři se mi nesmáli, jen nějací výrostci :) Že prej to zrcátko měl Armstrong... Nejspíš mysleli Neila Armstronga.

            [ Zpět ]
            Datum: 31.08.2006
            Autor: Bubík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

               

          JA mel take jedno. Davalo se jako zaslepka do riditek, bylo male vypoukle na tycce s kloubem. Vydrzelo asi mesic, pak se to urvalo.
          Ale do Prahy je to opravdu super vec. Doporucuju vsem.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.07.2006
          Autor: Jivo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

                 

            Takových jsem na krosu měnil asi pět, stačilo někde škrtnout, a bylo pryč. Teď mám zrcádka motocyklová, a vydržela i pád kola ze střechy auta. Za jízdy to vypadá takto:
            http://dvur-kralove-nad-labem.cz/leho/original...

            [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

             

        Vcera, kdyz jsem jela do Lounovic pod Blanikem, brala jsem to pres starou benesovskou a zpet pres Jilove. Obe tyhle silnice jsou dost frekventovane a za celou dobu jsem mela jen 1 problem. Autobus me slusne liznul zrovna v momente, kdy jsem mela slabou chvilku a jela jsem na bile krajnici. Jezdim a budu jezdit minimalne metr az dva od kraje, protoze ridici pak reaguji jinak a ja mam navic rezervu na uhnuti.
        Jinak musim rict, ze 90% ridicu pri predjizdeni nedava blinkr. A to jsem tech aut potkala opravdu dost. Na druhou stranu jezdi vetsina velice slusne a dodrzuji rychlost.
        Jinak proc jste jeli po silnici? Je tam krasna cyklostezka podel vody.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

               

          Ad Jarda -> na toho Zefala mrknu.
          Jinak to je presne to o cem mluvim, jenze jet 1-2 metry od kraje konstantne muze take iritovat, kdyz to nema duvod. Ohledne ridicu souhlas, dodrzuji rychlost vic nez driv a az na vyjimky predjizdeji cyklisty velmi slusne, mozna proto ze tolik nespechaji :)
          A tu cyklostezku jsme po druhe porade s mapou dali na ceste zpatky, je fakt hezka, presne jak rikas, jen jedna nevyhoda ... mouchy, musky, komari ... bylo uz celkem dusno a okolo osme a ja jsem ten hmyz zacal delit na dva druhy ->> ten ktery spolknu, a ten ktery je uz tak velky, ze ho jen prezvyknu a vyplivnu... do Branika jsem prijel slusne syty, hlady jsem rozhodne netrpel :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 08.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

                 

            Musis se za jizdy usmivat :))) Pak k tomu potrebujes jen paratko :))

            [ Zpět ]
            Datum: 08.07.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

                   

              ROFL !!! Zkusim :)))

              [ Zpět ]
              Datum: 08.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

         

    Středem jsem si to už vyzkoušel a nedoporučuju. Budou vás předjíždět zprava a nepustí vás ven :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    Na kruháčích jezdím uprostřed. Nikdo se mě nepokouší předjet, nikoho nezdržuju, naopak, jedu rychleji než auta.
    Jízdu uprostřed jsem zavedla po pár zkušenostech s řidiči, kteží mě předjeli a abočili těsně přede mnou na výjezd, přesně jak píšeš.

    Řidiči to berou v klidu.
    Potkala jse jen jednoho ..., a to před dvěma měsíci. Před kruháčem jsem se ohlídla, daleko za sebou vidím auto, signalizuju, že se řadím doprostřed. Čekám před vjezdem na kruháč, auto mě dojíždí.

    Spolujezdec, týpek "robustní tělo, krk býka, holá (?)hlava", stahuje okýnko a řve z plných plic (muselo to být slyšet několik set metrů):"Ty DEBILE, nemáš bejt na krajnici?"

    Ohlížím se, nijak nekomentuju. Vjíždím na kruháč, auto za mnou, najíždí na mě. Řadím se vpravo vedle auta přede mnou, naštěstí je už "můj" výjezd.
    Spolujezdec furt křičí, dělám zásadní chybu a ukazuju mu cosii neslušnýho. Ode mě jasná provokace, věděla jsem, že to může mít pro mě špantý následky, ale udělala bych to asi zase.

    Spolujezde zařval na řidiče:"Běž za ní."
    Já rychle na chodník, řidič naštěstí jede dál.
    Potkáváme se ale znovu v kopci za dalších deset minut. Udělal si kolečko městem, aby mě mohl ještě jednou s asi desetivteřinovým trouběním a řvaním spolujezdce předjet. Už na mě ale nenajížděl, možná jen kvůli tomu, že za ním jelo další auto.

    Dalších deset kilometrů jsem tepala i na rovině při pomalý jízdě přes 175...

    naštěstí mnohem častěji potkávám normální a velmi slušný řidiče. Zrovna dneska na uzoulinký silničce jen pro jedno auto jeden starší řidič jedoucí z prudšího kopce zajel ke krajnici a počkal, a se kolem něj pomalinku vydrápnu. Na moje děkovné zvednutí ruky odpověděl pozdravem. Takové slušňáky potkávám už skoro při každý mý vyjížďce po silnici.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout

           

      Teda, potkat takového šílence je pro mě "tepový zážitek" i v autě, kdy mám okolo sebe plechy. Stát se mi to na kole, tak bych to asi parknul na chodníku a chvíli to rozdýchával. Zato jeden můj kamarád se v podobných situacích vyžívá a většinou i vyhrává. Prostě pokud mu někdo něco podobného udělá, tak se rozjede na max. a pak (chce to odhad) zaflekuje uprostřed silnice. Ten řidič, který ho předtím takto inzultoval, je pak po dobrždění na pokraji infarktu, ono něco jiného je ťuklý nárazník a něco jiného představa přejetého cyklisty. Už se mu takhle dokonce podařilo "vytlačit" jednoho neuvěřitelně agresivního řidiče dodávky mimo silnici. Zatím se mu nikdy nic nestalo, ale stejně ho nechápu. Ono kdo s čím zachází, tím také schází.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    Tome, můžeš mít vypracován ten nejlepší způsob průjezdu kruháčem, ale když potkáš takového vola jako dnes já tak je ti to k ničemu. Jela jsem z Okoře a mezi Tuchoměřicema a Přední Kopaninou je malý kruháč. Pokaždé když tam jedu tak tam jsou lidi kterí koukají buď jak letadla přistávají nebo startují. Dnes zrovna tak. A jak jsem se otáčela za letadlem které mně přelítlo tak jsem zaregistrovala dvě přijíždějící auta. To první objelo kruháč a to co jelo za ním tak to střihnulo do protisměru . Všidhni co jsme tam byli jsme nevěřili svým očím.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se na kruhových objezdech nejlépe vyhnout situ

         

    I kruhace jezdim po kraji, od te doby, co u kazdeho nepouziteho vyjezdu davam levou rukou znameni, ze pokracuju v krouzeni, tak vcelku pohoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024