reklama

Pružit tvrději

Rád bych zjistil,zda nějakým šetrným způsobem zvýším tvrdost vidlice Manitou Six Sport.Díky předem všem,kteří poradí.

[ Zpět ]
Datum: 02.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (tom)
  • Re: Pružit tvrději

         

    no vědělbych.dělam v bikshopu mechoše.Six je klasicka perovka,poku se ti bude chtit jit komplikovaněji tak jsou dratovny,třeba bohumin,tam jsou schopni ti vytočit pružinu podle originalu o požadované tuhosti,nebo si mužeš nechat udělat více druhů,ale musíš si to vyřídit.Nebo se zeptej na dovozci,někdy dorazí várka náhradních per o různych delkách a tuhostech pro firemní tuningy,ale hodně závisí na dovozci!Myslím že Manitou Vozí Progress Cykle,Vše jde komunikovat samozřejmě přez Net.Nebo se zkus zeptat na případny tuning pomocí vzduchove patrony,Ono je totiž spousta vidlic upravitelných,Dovozci to nemají rádi,ale i oni včetně propagatoru značek(zavodníku)vozi jejich zboží,ktere uvnitř totálně překopou k obrazu svému.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pružit tvrději

           

      Petře, děkuji Ti za radu.Věřím, že to nějak vyřeším.Ono to není úplně akutní, jen ji manželka používá nastavenou na maximální nastavení předpětí,tudíž nemáme rezervu.Zkrátka nesmí ztloustnout.Do drátoven v Bohumíně bych jistě prostřednictvím někoho známého cestu našel.Vidím výměnu pružiny co by nejsnažší způsob,třeba se pokusím sehnat original,případně s někým vyměnit.
      Dík.Tom.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pružit tvrději

             

        Jelikož Progress Cycle je u nás ofic. dovozcem Manitou, tak by měli mít i všechny náhradní díly... Minulý týden jsem kupoval vidli Axel Elite a k té nové pružiny nejsou problém... Je možné, že je zrovna nebudou mít na skladě, ale dodávají je.

        Dělají se tři "tvrdosti" pružin, podle váhy jezdce.
        Měkká (modrá) - do 68 kg
        Normální - z výroby (červená) - 68-77 kg
        Tvrdá (žlutá) - 77kg a více

        [ Zpět ]
        Datum: 11.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pružit tvrději

             

        To, co jsem napsal k AXELovi, určitě platí i u SIXe. Nevím, jestli jsou teda stejné ty hmotnosti, ale náhradní pružiny se pro něj určitě dělaly... Alespoň tedy pro loňský model... Tím jsem si jist.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pružit tvrději

             

        Hmm, skleróza je hrozná věc... ;-)

        Tahle sranda by měla stát 500 - 600,- Kč s DPH.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pružit tvrději

               

          Chlapi, děkuji za odpověď.Pozeptám se prostřednictvím kolegy-obchodníka na ty originalní pružiny.T.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.11.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

551 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024