reklama

Silnička nebo MTB?

Ahoj všichni, moc by mě zajímalo, zda jezdíte silnici nebo dáváte přednost terénu. Když jednou za čas vyjedu na kolo, tak volím terén, ale ráda bych zkusila i silnice (což samozřejmě znamená pořídit spoustu věcí). Proto bych uvítala někoho, kdo dává přednost silnici, zda by mi mohl do začátků trochu poradit. Díky

[ Zpět ]
Datum: 02.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Danna)
  • Re: Silnička nebo MTB?

         

    Co máš přesně na mysli?Chceš si koupit silničáka,nebo jakou spoustu věcí myslíš?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Silnička nebo MTB?

           

      Jo, přesně tak - chtěla bych si koupit silničku, abych to mohla kombinovat s MTB. Jenže vůbec nic o tom nevím - jaký kolo, jaký tretry - prostě amatér.... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Danna)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Silnička nebo MTB?

             

        No záleží na tom kolik peněz chceš investovat do silničky.Tretry si můžeš klidně nechet z mtb.Znám lidi kteří to tak mají,nebo potom investovat do kačáků.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Silnička nebo MTB?

               

          Na bajka i na silničku používám ty samé doplňky - dresy, boty, pedály... šetří to velkej balík peněz.
          Pedály vozím od Crank Brothers na všech svých kolech - pak stačí jen jedny tretry na léto a jedny na zimu, nemusí být spešl na bajka a spešl na silnici.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.07.2006
          Autor: ckp13
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Silnička nebo MTB?

                 

            No a vo vo tom to je :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 02.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Silnička nebo MTB?

         

    S ohledem na bezpečnost na silnicích preferuji jednoznačně terén, ale jezdím i na silnici. Ideální je mít několik kol. Do "houpacího" terénu mám fulla, na zimu a do "obyčejného" terénu mám HT a na silnici mám silničku. Pokud ale nechceš nebo nemůžeš mít několik kol, tak se to dá řešit i takto : na pevným bajkovi jezdím na tlustejch gumách téměř jakýkoliv terén. Když chci na silnici, přezuji na úzké slicky a jedu téměř jako na silničním kole (téměř = trochu jiný posed, místo převodníku 53 zubů pouze 46 zubů...). Takže : bajk s gumama do terénu a na silnici.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Silnička nebo MTB?

           

      Jaké pláště používáš na silnici (typ) a jak moc se to zhruba projevuje na ztrátě rychlosti -bay očko ?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2006
      Autor: Krtek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Silnička nebo MTB?

             

        Na silnici používám :
        - na silničce Schwalbe Blizzard
        - na bajkovi IRC Smoothie 1,2'

        Na IRC jezdím na trase Unhošť - Praha Zličín (cca 20 km, rovinaté) průměr lehce pod 40 km/h, maximálku na stejné trase mám kolem 70 km. Na silničce jsem to neměřil.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Silnička nebo MTB?

               

          Dík, na těch IRC asi něco bude, narazil jsem tady na fóru už na několik tipů na ně.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.07.2006
          Autor: Krtek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Silnička nebo MTB?

         

    já jezdím po silnici i v terénu na celoodpruženým lehokole s 2x 26" kolama. Vlastním i závodní silniční kolo i MTB. Jejich výhodou je pouze to, že na nich dá skákat a že do kopce jsou o něco lehčí. Na silničce jezdím jen na nákupy a na MTB si vyjedu tak jednou za rok 20 km, nijak mi to nechybí.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Silnička nebo MTB?

         

    No ja moc teren rada nemam, protoze jak na te sedacce zadek (a i předek :-) poskakuje, tak mam po 30km všechno rozbitý, odřený, popraskaný... na silnici se mi prdel za celou cestu skoro nehne a obcas si vyjedu i v elastakach bez vystelky a je to ok. Takže ja jednoznacne uprednostnuji silnici. Mam silnicni kolo od lonska a jsem spokojena...i kdyz z tech prevodu jsem byla zpocatku trochu rozcarovana.. na horským kole se dá vyjet vsechno, na silnicním mám hranici-stoupání víc jak 12% delší než 1km = tlačím. (stalo se mi to jednou v Italii a od te doby vím, kam nemam se silnickou jezdit :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ˇKarolina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Silnička nebo MTB?

           

      Tak zkus vyměnit dvojpřevodník za trojpřevodník. Např. Shimano Sora 3303 se dá koupit kolem 1200,- nebo Ultegra 6503 kolem 6000,- (podle toho, jakou řadu jezdíš). S převody 52x42x30 se dá vyjet bez problémů cokoliv. Taky můžeš dát dozadu horskou kazetu, kdysi jsem to používal - vozil jsem 39-30 a s tím vyjedeš i po zdi :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2006
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Silnička nebo MTB?

           

      Ono se také v terénu na kole nesedí jak pantáta. Musíš to spíš propružovat nohama, na sedle se ani moc nesedí... A předek se dá vyřešit pořádnou, seštelovanou odpruženou vidlicí...

      Jinak proti silničkám nic nemám, každému co ho baví, hlavně že jezdíme...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.07.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024