Silnička nebo MTB?

Ahoj všichni, moc by mě zajímalo, zda jezdíte silnici nebo dáváte přednost terénu. Když jednou za čas vyjedu na kolo, tak volím terén, ale ráda bych zkusila i silnice (což samozřejmě znamená pořídit spoustu věcí). Proto bych uvítala někoho, kdo dává přednost silnici, zda by mi mohl do začátků trochu poradit. Díky

[ Zpět ]
Datum: 02.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Danna)
  • Re: Silnička nebo MTB?

Co máš přesně na mysli?Chceš si koupit silničáka,nebo jakou spoustu věcí myslíš?

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo, přesně tak - chtěla bych si koupit silničku, abych to mohla kombinovat s MTB. Jenže vůbec nic o tom nevím - jaký kolo, jaký tretry - prostě amatér.... :-)

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Danna)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No záleží na tom kolik peněz chceš investovat do silničky.Tretry si můžeš klidně nechet z mtb.Znám lidi kteří to tak mají,nebo potom investovat do kačáků.

[ Zpět ]

Na bajka i na silničku používám ty samé doplňky - dresy, boty, pedály... šetří to velkej balík peněz.
          Pedály vozím od Crank Brothers na všech svých kolech - pak stačí jen jedny tretry na léto a jedny na zimu, nemusí být spešl na bajka a spešl na silnici.

[ Zpět ]
          Autor: ckp13

No a vo vo tom to je :-)))

[ Zpět ]

S ohledem na bezpečnost na silnicích preferuji jednoznačně terén, ale jezdím i na silnici. Ideální je mít několik kol. Do "houpacího" terénu mám fulla, na zimu a do "obyčejného" terénu mám HT a na silnici mám silničku. Pokud ale nechceš nebo nemůžeš mít několik kol, tak se to dá řešit i takto : na pevným bajkovi jezdím na tlustejch gumách téměř jakýkoliv terén. Když chci na silnici, přezuji na úzké slicky a jedu téměř jako na silničním kole (téměř = trochu jiný posed, místo převodníku 53 zubů pouze 46 zubů...). Takže : bajk s gumama do terénu a na silnici.

[ Zpět ]

Jaké pláště používáš na silnici (typ) a jak moc se to zhruba projevuje na ztrátě rychlosti -bay očko ?

[ Zpět ]
      Autor: Krtek

Na silnici používám :
        - na silničce Schwalbe Blizzard
        - na bajkovi IRC Smoothie 1,2'

Na IRC jezdím na trase Unhošť - Praha Zličín (cca 20 km, rovinaté) průměr lehce pod 40 km/h, maximálku na stejné trase mám kolem 70 km. Na silničce jsem to neměřil.

[ Zpět ]

Dík, na těch IRC asi něco bude, narazil jsem tady na fóru už na několik tipů na ně.

[ Zpět ]
          Autor: Krtek

já jezdím po silnici i v terénu na celoodpruženým lehokole s 2x 26" kolama. Vlastním i závodní silniční kolo i MTB. Jejich výhodou je pouze to, že na nich dá skákat a že do kopce jsou o něco lehčí. Na silničce jezdím jen na nákupy a na MTB si vyjedu tak jednou za rok 20 km, nijak mi to nechybí.

[ Zpět ]
    Datum: 03.07.2006
    Autor: PavelŠ

No ja moc teren rada nemam, protoze jak na te sedacce zadek (a i předek :-) poskakuje, tak mam po 30km všechno rozbitý, odřený, popraskaný... na silnici se mi prdel za celou cestu skoro nehne a obcas si vyjedu i v elastakach bez vystelky a je to ok. Takže ja jednoznacne uprednostnuji silnici. Mam silnicni kolo od lonska a jsem spokojena...i kdyz z tech prevodu jsem byla zpocatku trochu rozcarovana.. na horským kole se dá vyjet vsechno, na silnicním mám hranici-stoupání víc jak 12% delší než 1km = tlačím. (stalo se mi to jednou v Italii a od te doby vím, kam nemam se silnickou jezdit :-)

[ Zpět ]
    Datum: 04.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ˇKarolina)

Tak zkus vyměnit dvojpřevodník za trojpřevodník. Např. Shimano Sora 3303 se dá koupit kolem 1200,- nebo Ultegra 6503 kolem 6000,- (podle toho, jakou řadu jezdíš). S převody 52x42x30 se dá vyjet bez problémů cokoliv. Taky můžeš dát dozadu horskou kazetu, kdysi jsem to používal - vozil jsem 39-30 a s tím vyjedeš i po zdi :o)))

[ Zpět ]

Ono se také v terénu na kole nesedí jak pantáta. Musíš to spíš propružovat nohama, na sedle se ani moc nesedí... A předek se dá vyřešit pořádnou, seštelovanou odpruženou vidlicí...

Jinak proti silničkám nic nemám, každému co ho baví, hlavně že jezdíme...

[ Zpět ]
      Autor: Jarda
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

včera
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

155 cyklistů (25 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016