reklama

Nášlapy vs normální boty

Chtěl bych se zeptat zkušenějších zda se na trekingové kolo vyplatí koupit nášlapy jestli je velký rozdíl oproti normálním botám a jaký je rozdíl oproti speciálním cyklo botám s normálním šlapátkem oproti nášlapům. Já mám klasické botasky na kolo, ročně najedu kolem 4000 km a kamarádi mě přesvedčují že nášlapy jsou o něčem jiném než obyč boty. Tak jaký názor na to máte vy. Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 02.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mjank)
  • Re: Nášlapy vs normální boty

         

    Joo, o tomhle uz bylo receno fakt tolik, ze to snad nema cenu rozebirat dal, pouzij vyhledavani tady nahore na strance a zadej treba "SPD"...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy vs normální boty

         

    Rozdil mezi naslapem a normalni botou je vicemene ve dvou vecech
    1) naslap ti drzi nohu v "idealni" poloze na pedale - u 90% lidi, co jezdi bez naslapu vidim, jak maji nohu na slapce polozenou klenbou, coz je dost nepohodlne a omezuje to imho slapani - zaroven brani noze v samovolnem zklouznuti - hodi se pri sjezdech
    2) v naslapech mas lepsi moznost slapat v cele trase chodu nohy - tahnout slapku i nahoru - pro me osobne je to celkem orisek, kdyz se na to nesoustredim, tak stejne slapu jen nohou smerem dolu, ale kdyz si an to dam pozor, tak napr kopce se vyjedou mnohem lepe

    taky se rika, ze je mnohem lepsi prenos sily pri slapani, ale do toho moc nevidim. Fakt je ten ze mam naslapy asi rok a rozhodne bych nemenil zpet

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy vs normální boty

           

      Prenos sily pri slapani je lepsi predevsim proto, ze u treter je podrazka tvrda a navic zelezny "kufr"- ta placka na podrazce, ktera se pricvakne k pedalu s nim tvori vlastne jeden celek. Jsou tretry turisticke s mekci podrazkou, ale i zavodni, kde byva podrazka opravdu tuha (i z karbonu), ale uz i s tou mekci prece musi byt poznat rozdil pri akceleraci- okamzita odezva kola u zaberu do pedalu.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy vs normální boty

         

    Ne fakt, ten kdo nevyzkouší SPD na vlastní kůži, může tvrdit, že ví o čm je řeč, ale neví!!!! Vyzkoušej a uvidíš.
    PS: kdo jednou zkusí, už nikdy nechce jinak :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: deyv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy vs normální boty

         

    mají pravdu. Už se to tady ale probíralo mockrát.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy vs normální boty

         

    Když tě všichni kamarádi přesvědčují a ty tomu moc něvěříš tak ať ti je nějaký kamarád půjčí na vyzkoušení.Pak budeš mít jasno a svůj názor na věc.Jinak já myslím že se to určitě vyplatí.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy vs normální boty

           

      Několik let jsem jezdil na trekingu jen s klipsama na pedálech, spokojenost. Ale fakt to chce asi zkusit. Já jsem si nikdy nášlapy nepůjčil, asi proto, že bych je pak taky asi chtěl :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ďusi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nášlapy vs normální boty

         

    Je to obrovský rozdíl. Nikdy už bych bez nášlapů nechtěl jezdit. Kdo nevyzkoušel, neuvěří.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nášlapy vs normální boty

           

      Jezdím s nášlapy i bez, podle situace. Jedu-li na několik dní na tůru, nášlapy neberu.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (česnek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024