reklama

Domácí trénink

Vím, že jsem poslední dobou založil asi 2 thready, ale nemám v okolí nikoho, kdo by mi s tím pomohl. Takže tentokrát by jsem chtěl prodiskutovat jak trénovat doma, když je venku škaredě, popř. v zimě bez zimáka. Mám vyhrazený asi 1500, ale za to si nekoupím ani rotoped (sice jsem nějaký v bazaru viděl, ale jsou na mojich 190 malý), cyklotrenažér, tam mám zase strach, že odrovnám zadní kolo, navíc jsem to slyšel a je to pěkně hlučný (ještě k tomu mám hrubý vzorek a bydlím v paneláku). No a na válce s MTB moc nemůžu. V obou případech se stejně bude natahovat řetěz, takže to zase ekonomicky moc pozitivní není. Takže by mě zajímalo, jak toto řešit? Chtěl bych jsem efektivně trénovat, ale ne vždy to jde venku a když několikrát vynechám, tak mi to všechno bude víceméně na prd. Jak to řešíte vy? Uvítám každou radu.

[ Zpět ]
Datum: 01.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
  • Re: Domácí trénink

         

    Já to řeším tak, že netrénuju. Ty jezdíš závody nebo co, že chceš trénovat?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Domácí trénink

         

    Je fakt, ze kdyz to beres minimalne uz jako sport, tak ten pohyb pochopitelne pres zimu schazi. Proc si honit fyzicku a potom vsechno ztratit a zacinat kazdy rok od nuly...
    Na valcich muzes i s bikem, ale s jinymi plasti, tak jako u silnice, jinak je to vazne hukot :). Jasne ze se bude cele kolo, nejenom retez opotrebovavat, ale rozhodne mensi merou, nez venku (rovnomerne tempo, prakticky nemusis radit, jedes v cistote a v suchu). Ale fakt by te valce bavily?
    I v zime se da jezdit, ale je to spis o kurazi a casu stravenem pri cisteni. Super je brusleni, bezkovani ( i takova K. Neumannova dokaze zajet perfektni umisteni v zavodech MTB!, kdysi byla i jakasi spickova rychlobruslarka, co delala v lete spickovou cyklistiku apod.). Fura cyklistu beha, to se da i ve spatnem pocasi. Posilovna- konecne je v zime cas na procviceni a zpevneni tech partii, na ktere v sezone neni cas. Dal treba spinning. Vubec si ale v zime muzes trochu od kola oddechnout, delat neco jineho a o to vic do toho skocit na jare :)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Domácí trénink

         

    Moje doporučení:
    a) Prostě našetřit na ten rotoped. Dá se při tom číst, koukat na film, poslouchat hudba ... prostě místo sezení na gauči.

    b) Spinning nebo ještě lepší věc co jsem viděl je water spinning. To jsou rotopedy posazené do bazénu, a šlapeš vlastně ve vodě a to hodně rychlým tempem jako při klasickém spinningu. Je to super záležitost, behěm hoďky dáš tělu zabrat jako při celodenním výletu a ještě si umyješ nohy :o))))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Domácí trénink

           

      Spinning bych uvítal nejvíce, ale problém je, že bydlím relativně v malém městě (Jeseník), takže to tady vůbec nevedeou. A s rotopedem je problém, už jsem obhlédl pár inzerátů, ale měřím 190 cm a ty sedačky se vě většině případů nejdou tak vytáhnout.

      A ještě, tahle akce má sloužit jako příprava na závody kvůli příštímu roku, tenhle rok už to nějak odflákám. To jenom pro doplnění.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Domácí trénink

           

      To Matyx: ty víš, kde se v Praze provozuje watter spinning?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Domácí trénink

             

        Hmm, to je pravda, nevím ;o(( Zkoušel jsem to před pár lety na hotelu v Londýně a potom i ve Švýcarsku a je to super a tak jsem nějak předpokládal že to bude i v naší pokrokové zemičce.
        Takže se omlouvám za zavádějící informaci, asi jsem si měl napřed ověřit dostupnost.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Domácí trénink

           

      Co na to rikaji tretry? To je machas v bazenu? Co ta voda potom? ;-) Nebo se to jezdi naboso? S tim bacha, ztratis navyky spravnyho slapani, kdyz budes smrdlat pedaly v nejakych zabkach.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2006
      Autor: Stana
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Domácí trénink

         

    Taky jsem myslela na zimni dny a ke konci zimy jsem si koupila trenazer. Stal tusim 3500,- a trosku slyset je (ale neni to tak hrozne). Musela jsem si samozrejme koupit slick, na normalnim plasti to prokluzuje a vydava hrozne zvuky.
    Nicmene, sedla jsem na tu vec asi 5x a vubec me to nebavilo. Radsi se projedu ve snehu (tady v Praze ho pres zimu stejne moc neni) nez slapat na trenazeru. Byla to vcelku zbytecna investice...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Domácí trénink

           

      Nevím, jestli je zrovna ekonomické chodit na spinning, pokud nechceš přes zimu ztratit kondici. Určitě se vyplatí koupit trenažér(což určitě není levná záležitost), ale za pár let se ta investice vrátí! Lepší než platit 60-80,-kč za tričtvrtěhodinovou vyjížďku na spinningu v nevětrané místnosti, kde se potí dalších 20 lidí. A hlavně v zimě, pokud odtamtud vyjdeš, tak to je nejlepší způsob jak chytnout virozu - s rozehřátým organismem do mrazu. Takhle si doma zajezdíš jak dlouho chceš, dáš si koupel a natáhneš se k tv. Jako nejideálnější doplňk. sport k cyklistice jsou doporučována běžky a plavání. Samozr. je v zimě i čas na posilovnu - já vždycky přes léto na kole zhubnu a v zimě zas naberu nějaké svaly, i když při mých 70kg a výšce 181cm je to silné slovo.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2006
      Autor: Hermida
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024