reklama

Jezdite po prechodech (pro chodce)?

Vedeli jste, ze se nesmi jezdit po prechodech pro chodce? Ja ne. Ridicak nemam, vyhlasky nectu a jezdil jsem az donedavna, kdy bylo v televizi, ze jako ee, a cyklisti bububu.

Jak je to, kdyz prechod pro chodce je soucasti stezky?

[ Zpět ]
Datum: 30.10.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (pafal)
  • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

         

    Pokud su široko daleko sám, jezdím si, kde se mi zachce. Jeda na kole si na přechodech přednost nikdy nevynucuji. Když se potřebuju dostat přes přechod v hustém provozu a nechce se mi čekat na mezeru v proudu vozidel, sesednu z kola, čímž se stávám chodcem (dle vyhlášky cyklista vedoucí kolo je chodec), a tím pádem mám na přechodu přednost.

    Kromě přechodu pro chodce ("zebra") existuje i přejezd pro cyklisty (bílé čtverce po stranách). Na nich ale, pokud vím, u nás taky cyklista nemá přednost. Třeba v Rakousku (pokud vím) má přednost v případě, že se pohybuje rychlostí do 10 km/h.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

         

    Přednost na přejezdech pro cyklisty neznám, asi proto, že je tu nemáme. Přechod pro chodce pokud vím nikdy není součástí stezky, protože všude je značka konec stezky ještě před křižovatkou, takže už ten kousek před přechodem jedeš nelegálně po chodníku.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

           

      Myslím, že v Brně pár takových přejezdů taky je, ale rozhodně ne tam, kde jsou nejvíc potřeba. ... Konec stezky znamená, že je konec stezky, ale nikde není napsáno, že pokračuje chodník. Když se vyjíždí z dálnice a je tam značka konec dálnice, taky tam není automaticky chodník. V Brně je navíc většinou značka Konec stezky pro chodce a cyklisty, pak by tam nemohli chodit legálně ani chodci (když jim končí stezka pro chodce). ... Když je přechod pro chodce ve směru trasy cyklostezky, řešení bych viděl nepřejíždět po něm, ale třeba metr vedle. Přecházet metr vedle se nesmí (když je přechod do 50 metrů, musí ho chodec použít), ale přejíždět na kole vozovku, to myslím zakázáno nikde není. Pokud tam končí cyklostezka, jedná se vlastně o úplně normální křižovatku (1 kde ale, jestli se dobře pamatuju, vozidlo vyjíždějící z cyklostezky (nebo parkoviště, pěší zóny atd.) NEMÁ přednost) (2 pokud to není upraveno dalšími nesmyslnými značkami, jako třeba "běžte pěšky po chodníku 200 m na přechod a pak zpět", jak známe z Brna).

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

             

        Tak až najdeš v Brně přejezd pro cyklisty, tak mě řekni kde, já o žádném nevím. Viděl jsem to jen v učebnici v autoškole a na fotce z Prostějova.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.10.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

               

          nema se ale jezdim. nekdy ale jdu pesky. Taky pocitam s tim ze to ridic nemusi stihnout,na to bacha.../na kole jedes rychleji nez chodec a tim zkracujes reakcni cas/
          jo a pokud chteji Brnaci videt prechody pro cyklisty dokonce i se semafory at navstivi Uherske Hradiste.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (cibi ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

                 

            Máš pravdu, tam jsem je viděl, z okna auta:-(.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.11.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

                 

            Semafory jsou v Brně taky (u Ronda). I když některé z nich jsou z jakéhosi důvodu už celkem dlouho zakryté. U nich ale myslím přejezd na vozovce vyznačen není.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.11.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

                   

              Přejezd pro cyklisty tam nikdy nebyl, na jednom konci semaforu dokonce nebyla ani stezka, ta začínala až za mostem od dvacet metrů vedle. Semafory brzo zakryli a teď tam snad už ani nejsou, nevím jistě.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.11.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

         

    Přes přechody se u nás na kole nesmí, ale já bych to ani nezkoušel. Když se stává, že tě na přechodu srazí řidič, i když jdeš pěšky, těžko bych tam vlítnul v 20ti km rychlosti. To by byla nejspíš sebevražda. Když nic nejede a je dobrý výhled, tak samozřejmě z kola neslézám.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

         

    Přes přechody jezdim běžně, pokud něco jede tak zastavim, ale z kola neslézám a většinou mi daj auta přednost i když vlastně nemusej. Jezdim i po chodníkách a zatim mi nikdo nic neřekl, ale to jsem asi měla štěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lupen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

         

    Tak ja jezdím do školy a mám to 14km po cyklotrasách a ztezkách je to přes celé město a přechodu přejedu asi 10-15, a jezdím přes ně, pořád slézat z kola to se mi zrovna nechce, a radši počkám až nic nepojede, někdy to dost trvá, ale jsem na druhé straně rychleji i když se to mesmí což jsem nevěděl. Už dost energie vydám tím že cyklotrasy jsou vedeny po bočních cestách kde co 200m dáváte přednost. Je to špatné řešení u křižovatky dát značku konec trasy, trasa má být jednotná a plynulá.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr O)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

           

      take mam zkusenosti s tim ze kdyz uz najedu na cyklostezku tak v mistech krizovatek nahle konci a pri tom by meli resit prave prejezdy hlavnimi silnicemi. jedinej prejez pro cyklisty jsem videl a prejel v bratislave u noveho mostu.
      pres prechody jezdim bezne,co jineho nam zbyva??

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jezdite po prechodech (pro chodce)?

             

        Naprostej souhlas, bez prechodu to dnes ve meste nelze...a kdo by chtel videt znacku prechod pro cyklisty bo jaxe jmenuje v Praze, tak jedna je kousek od Albertova smerem na Synkac a obcas mi tam i auta daji prednost :) a Nadrazi Vrsovice, tam se prechod pro chodce pouziva obzvlast hodne cyklisty...pac auta stojej a chodci maji zelenou...nesmyslne postelovany semafor :) !paradox! cyklsita-nez aby projel na cervenou, hura na chodnik a JEDE pres prechod kde je zelena...!!! ;-) no, ja radsi tu cervenou nez se obtezovat vyjizdet na chodnik a jezdit "zbytecne" po prechodu

        [ Zpět ]
        Datum: 24.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Honzi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024