reklama

Šumava a dítě

Dobrý den, zajímali by mě tipy na decentní výlety s 5letým klukem na 16\" kole, občas si ho připnu do tandemu pomocí Trail gatoru. Budem ubytováni u obce Stachy. Jedná se mi o vylety tak do 20 km bez extrémních kopců. Samozřejmě se můžeme přesouvat na start autem. Díky za tipy.

[ Zpět ]
Datum: 29.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Fe´da ([email protected]))
  • Re: Šumava a dítě

         

    Tak s malejma dětma zkušenost ještě nemám, ale myslim, že by se dalo toto. Ze SRNÍ po silnici, mírnym stoupáním přes ANTÝGL na tkzv. RECHLE, to by možná šlo s tou tyčí a z RECHLÍ podel VCHYNICKO-TETOVSKÉHO PLAVEBNÍHO KANÁLU zpět do SRNÍ. To je rovinka, pro dítě řekl bych ideální.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šumava a dítě

           

      I ty brebto, ještě že Andrejka ještě neumí číst :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šumava a dítě

         

    Nebo z MODRAVY téměř po rovince na TŘÍJEZERNÍ SLAŤ, tam je jedno docela blbý stoupání u Rybárny, ale je to krátký (cca pár set metrů max.) tak to kdyžtak vytlačíte a potom od Tříjezerní slatě dolu kolem JAVOŘÍ PILY pořád z kopce zpět na MODRAVU.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šumava a dítě

         

    Nebo z MODRAVY na hájovnu BŘEZNÍK (nádherný místo). Je to sice takový ne moc prudký, ale docela táhlý stoupání (cca 7 - 8km), myslim že by to mohlo jít. Zpátky tou samou cestou je to samozřejmě pořád z kopce.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šumava a dítě

         

    Potom je taky takové docela jednoduché kolečko z HORSKÉ KVILDY na bývalou ZLATOU STUDNU, odtud kolem ZHŮŘSKÝCH SLATÍ na bývalé ZHŮŘÍ a zpět na HORSKOU KVILDU.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šumava a dítě

         

    Ještě si tam ty cesty zpětně promítnu a možná si vzpomenu na nějaké další.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šumava a dítě

         

    Zakarre, ty snad musíš pod stolem šlapat, jinak to není možný... :o)))
    Kdy si byl naposled na kole - mám pocit, že máš absťák jako prase :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šumava a dítě

           

      Proč?, nechápu. Si tak zpětně vybavuju všechno co sme projeli a snažim se z toho vyfiltrovat něco co neni až tak náročný. Je pravda že s 5ti letym dítětem nemám zkušenosti, takže můj pohled na ty trasy může bejt poněkud neobjektivní, ale to fakt já těžko odhadnu.Myslim, že to co sem napsal by nemělo bejt zase až tak náročný, ale klidně mi to vyvraťte.
      Ale absťák po Šumavě mám, to je svatá pravda. A pořádnej. Já jak tam nejsem alespoň 3 - 4x ročně tak trpim.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Šumava a dítě

             

        No právě že to píšeš tak nádherně zaujatě :o)))
        Ani nemusím na tý Šumavě být a vidím to všechno před sebou metr po metru :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Šumava a dítě

             

        Presne tyhle mista si projedu za par tydnu :))) Ze vseho nejvic se tesim na plesne jezirko a sjezd od te rozhledny ve tvaru houby :) Pak je taky lahudkovy sjezd od 3jezerni slate k VT kanalu.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Šumava a dítě

               

          Tak právě z Poledníku je sjezd zakázán :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Šumava a dítě

               

          Aůůůůů, já chci takýýýý :-)
          Tou rozhlednou ve tvaru houby myslíš Poledník? A tam je sjezd na kole zakázanej? Myslim teda po červený přez lyščí díry do Prášil. To by byla novinka, vloni to šlo. Pokud teda Radka myslí po zelený kolem bývalé roty PS a přes Frantův most, tak tam ano a taky je to tam pěknej mazec.
          Od Tříjezerní slatě ke kanálu, no to jo, to je lahůdka, tam to frčí teda dobře. Sem tam vloni litoval ty co to jeli opačně:-)
          A pokud sme u těch sjezdíků, od bývalé Nové studnice(cca 1,5 až 2 km východně od Prášilského jezera) na bývalý Nový Bor, hele tam to teda taky neni špatný. Taky dobrá střecha.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2006
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Šumava a dítě

                 

            Myslim, ze jsem jela po cerveny. Bylo to asi tyden po zakoupeni fulla a fakt jsem zirala, ze muzu jet 40 po sterku a pritom nehodim tlamicku :))
            Kazdopadne diky za tip ohledne zelene :)) Lisci diry jsem tak nejak minula ani nevim kde.
            3jezerni slat jsem si sjela za par minut (bylo mokro a brzdili me cyklisti) a nahoru jsem si to vyslapala za 15 minut, pze tam na me cekal doprovod, ktery dolu nechtel :))

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Šumava a dítě

                   

              a) Lyščí díry jsou rozcestí mezi Poledníkem a Prášilama kde červená odbočuje na Prášilský jezero, bývala tam Schwarzenberská hájovna, dneska je to jenom zarostlá hromada suti vlevo od cesty (při jízdě zezhora dolu takovej kopeček)
              b)chraň bůh, že bych tě chtěl podceňovat,to v žádnym případě, ale tu zelenou z rozcestí pod Poledníkem jsme šli pěšky a, ...no nic moc ani pěšky.Ale třeba by to mohlo jít, to by se vidělo až na místě.Přeci jenom, ze sedla to pak vypadá jinak, co si budem povídat.Takový vymletý koryto od vody po skále. Celkem triálek. Navíc je tam výslovnej zákaz pro cyklisty, tak ještě zvaž riziko.
              c) z tý Nový Studnice je to takovej asi 500m - 1 km dlouhej padáček pohraničářskou přibližovačkou od opony, takže jak když to nalajnuješ podle pravítka.Bez zatáčky, jenom zatnout zuby... jestli máš mapu, tak je to modrá značka s cyklostezkou 2118 na Nový Bor.
              d) od kanálu na tříjezerku je to bezpochyby humáč a to tak že velmi. Ale čeká mě to v tomhle směru taky :-(((

              [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2006
              Autor: Zakarr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Šumava a dítě

                   

              No a ještě jeden bonbónek. Pokud budeš mít cestu z Kvildy na Modravu přes Filipovu huť, tak ze silnice kus za Kvildou odboč doprava na žlutou a vem to do Filipovy hutě přes Březovou horu. Pozor, neni to cyklo, takže opatrně, ale garantuju ti, že si budeš chrochtat blahem. Fantastická cesta.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2006
              Autor: Zakarr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024