reklama

Vidlice

Chci se zeptat jaký jaké druhy vidlic jsou. Nejsem si jistá jestli dobře chápu, že jsou vidlice pružinové a vzduchové. Jestli ano tak jak se na pohled rozeznám.

[ Zpět ]
Datum: 27.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
  • Re: Vidlice

         

    Vidlice jsou vzduchové i pružinové nebo kombinované. Starší vidlice byly elastomerové. Na první pohled je nepoznáš. Musíš buď znát, jaký typ vidlice má jaké pružení, nebo si to někde přečíst. Prohlédni si různé vidlice a něco si přečti (obrázky a krátký popis) třeba tady
    http://www.velotrade.cz/index.php?sekce=5&...
    Asi máš na srdci i nějaký další dotaz (třeba chceš vidli koupit), tak sem s ním :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice

           

      Syn má RST Capa T4, mohl bys mi prosím napsat jak se rozebírá. Chtěl bych jí vyčistit a promazat. Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2006
      Autor: Biker65
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice

             

        Pruzina- elastomer? Taky jsem mel kdysi nejake podobne RSTcko, Omegu. Na rozebrani snad nebylo nic jednodussiho. Bylo tam nejake sroubovani shora a zespod, proste jsem to rozebral, vycistil, promazal a stejnym, jen presne opacnym postupem to dal zase dohromady. S trochou technicke zrucnosti je to hracka. Mit svou dnesni vidli a moct ji rozebirat a servisovat jako tehdy tamtu... :(

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice

               

          Přesně jak píšeš. Dole je imbus. Tak to tedy o víkend zkusím. Ještě musím koupit bílou vazelinu a taky musím stihnout kafe s Radkou v Šárce a zajet na zahradu. Potřeboval bych se nechat naklonovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2006
          Autor: Biker65
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vidlice

                 

            Taky jsem rozebírali vzduchovou vidlici s elastomerem. Stalo se, že málo pružila. Vyndali jsme elastomer a nechali ho pořádně vysušit, nevít jak mohl natáhnou vlhkost, ale povedlo se. Jo ten nápad vysušit elastomer nebyl z naší hlavy, ale fakt pomohl.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ane.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vidlice

                   

              Ja vim, ze ses jen prepsal(a), ale at se to nekomu neplete, asi myslis pruzina- elastomer, ne vzduch- elastomer?

              [ Zpět ]
              Datum: 28.06.2006
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vidlice

                     

                Nejsem tedy žádný odborník, hlavně co se vidlic týká. Ale tuto vidlici má syn na kole 4ever hazard z roku 2003 . Fakt ji fouká vzduchem. Vždyť jsem mu kupovala pumpičku a ten elastomer jsme opatrně sušili horkovzdušnou pistolí. Mám takový pocit, že tam byla i pružina. Moc si to , ale napamatuji. Ale, že elastomer natáhne vlhkost a pak vidlice nepruží jak by měla je fakt.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.06.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Ane.)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vidlice

                       

                  Jen tak ze zvedavosti, nemohla bys, prosim, opsat vyrobce a typ te vidlice? Diky.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 30.06.2006
                  Autor: vasek
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vidlice

                         

                    Omlouvám se, že píši až dnes. Včera jsme byli fandit na Xterrě a dne jsme zase vezli syna na Zadov.
                    Je to RST GILA AET .

                    [ Zpět ]
                    Datum: 02.07.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ane.)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Vidlice

                           

                      Jasne, nic se nedeje. Naopak, jsem zas o neco chytrejsi :) . Nasel jsem ji, ne v katalogu, ale kdesi na webu, delala se, ale bohuzel k ni nepisou nic blizsiho. Pruzina, vzduch, elastomer.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 02.07.2006
                      Autor: vasek
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice

           

      Potřebovala bych přesně vědět jaký druh vidlice je manitou platinium air 80. Mám možnost sehnat ji za dobrou cenu, jen bych ráda předem věděla do čeho jdu, jestli se jedná o vidlici pružinovou nebo vzduchovou a jaký je mezi tím rozdíl. Mám zatím jen minimální infomace. Určitě zabrousím na stránky co jsi mi poslal a vyzjistím situaci. Díky moc

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice

             

        Manitou dělá jako Platinum ve vzduchové verzi se zdvihem 80 mm :
        - Black Platinum ClickIt Lockout - 12000 Kč
        - Black Platinum Lockout - 9000 Kč
        - R7 Platinum - 14000 Kč
        První dvě jsou pro XC a All-mountain, ta R7 je vyloženě závodní vidle.
        Ceny se samozřejmě můžou lišit, ale orientačně jsem nějaké uvedl.

        Jak se přesně liší tady můžu napsat, ale nejlepší jsou stránky výrobce :
        http://www.answerproducts.com/depts.asp...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice

             

        Ještě ste zapomněli na Manitou Axel Platinum,
        dělá sem pružina - 4000,-
        vzduch - 5000,-
        pružina s nastavením zdvihu - 6000,-
        já mám tu pružinu,vážím 73 a je dost tvrdá,přemýšlím o reklamaci,občas mám pocit že zatuhává,možná špatné mazání

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Egon)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024