reklama

Jaký nosič na kola?

Prosím o radu - chtěla bych na fabii sedan převážet kola. Zahrádku nemám - je potřeba originální? Jaké je nejjednodušší a nejekonomičtější řešení? Viděla jsem dvě příčné "koleje" uchycené těsně nad dveřmi a na nich nosič...

[ Zpět ]
Datum: 24.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Janika ([email protected]))
  • Re: Jaký nosič na kola?

         

    Musí to být nutně na střeše? Máš na autě tažné zařízení? Dělají se i nosiče, který se připevní na kouli tažného zařízení, je to asi na 3 kola. Teď si nevzpomenu, kdo to vyrábí, mám to krátce a papíry od toho doma. V případě zájmu zjistím.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký nosič na kola?

           

      nosič na závěsné zařízení mohu jen doporučit. jednoduchá instalace jak nosiče, tak upevnění kola - pro ženskou úplně ideální a také jízda s tím nečiní žádné problémy - nemění se vůbec jízdní vlastnosti auta - se dvěma kolama normálně po dálnici 130 a je to pohoda.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vodnarka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký nosič na kola?

         

    A pokud je budeš chtít převážet na střeše, tak potřebuješ "zahrádku" neboli příčníky, originál být nemusí, vyráběj se v druhovýrobě - musej mít atest (napadá mě třeba Neumann nebo Hakr, případně dražší Thule), ty můžeš na střechu upnout a) do připravenejch úchytů ve střeše (pod lištou), nebo b) pod dveře pokud tam ty úchyty nemáš. Na tyhle příčníky potom nasadíš držák na kolo, na trhu je dnes velkej výběr v různých cenových kategoriích. Osobně bych ale doporučoval nakupovat u specializovaných prodejců, protože kolo na střeše je přecijenom už nebezpečná hračka a tady jdou kompromisy stranou. Takže máš dvě možnosti. Buďto ti někdo poradí a koupíš to třeba na inzerát. Nebo si na internetu najdeš nejbližšího prodejce střešních nosičů (nevim odkud si), budeš mít jistotu že tam tomu rozuměj, poraděj ti, pomůžou vybrat nejoptimálnější variantu (třeba i tu na zadek auta) a hlavně ti to namontujou a předvedou jak se to dělá, což někdy neni žádná sranda. Nevim jak u fobie, ale u Megana teda rozhodně ne.
    No a potom vyrazíš na cesty. Doporučuju před KAŽDOU! jízdou zkontrolovat upevnění jak zahrádky, tak držáků a kol, ať už jsou uložena kdekoli. Představa že to ulítne a někdo to na dálnici potká čelně je příšerná. Nehledě na to poničený kolo potom......

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký nosič na kola?

           

      Už se to tu dost podrobně řešilo,tak si to najdi-není to dávno:-))).Rozhodně nic nekupuj někde v hyper super-made in china.Známý mi líčil,jak kamarádovi uletělo kolo ze střechy,odnesly to tři auta a škoda byla přes 1,5 melounu-naštěstí všichni zdraví.Ono totiž pro každý držák platí také nějaké rychlostní omezení-na to POZOR.Já to osobně řešil origo příčníky na inzerát-jednou použité-za polovinu než v obchodě a nosiče bez kompromisu THULE.Aby mi kolo za desítky tisíc uletělo pro ušetřených pár stovek-tak to fakt ne :-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký nosič na kola?

             

        Jj, stačí do vyhledávače nahoře zadat "nosič" a najde ti to spoustu příspěvků a recenzí.

        Já osobně používám Thule - jsou sice dražší, dělají na střeše stejný "randál" jako jakýkoli jiný nosič (holt ta aerodynamika...) a trošku mi trvalo než jsem se naučila kolo do toho nandat, ale jsou pro jakýkoli rám, jsou uzamykatelné a manipulace s nimi je jednoduchá - nepotřebuješ žádný šroubky a 2 klíče č. 10 :o))) Prostě pohoda. Za ty levný plechárny bych to už rozhodně neměnila. Rozhodně je lepší si trošku připlatit.
        Ježíši, když si představím, jak jsem kdysi ty nejlevnější nosiče montovala prvně na střechu - sestavit 4 lyžiny tak, aby se tam vešla 4 kola, to byla teda fuška na 2 hodiny a ruce jsem měla od šroubování zakroucený do vrtule :o))) Připadala jsem si jak Chaplin v "Nové době" - nebo jak se ten film jmenoval... :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký nosič na kola?

               

          Co dodat,je to tak :-)))Jen člověk nesmí otevřít střešák,to pak honem neví co se to děje nahoře:-))).Zrovna dnes jsem si byl "zabejkovat "s dcerou trochu mimo naši lokalitu a tak jsem to vezl na autě,včera závody-řekl bych,že investice do THULE jsou doma.A ten hluk holt neovlivníme,ale tu bezpečnost ano-:-))))

          [ Zpět ]
          Datum: 25.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký nosič na kola?

         

    Jak už tady někdo psal, potřebuješ mít především dva příčníky, na nich bych nešetřil, je to základní spojení s autem (mám na fábii originál THULE).
    Na ně pak příjdou 1 - 4 nosiče na kola a tady si myslím, že svůj účel splní i ty nejlevněší modely. Ta montáž sice chvíli trvá, ale pak už se to napořád sundavá i nandavá jako celek během 5.minut

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

308 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024