reklama

Author Reflex SX nebo Kellys Axis

Ahoj Přecházím od favorita na cros. kolo. Jezdím nejvíc po silnici a po turistických značkách, terénem jen občas a to na starým favoritu dost trpím. Chtěl bych pohodlný a hlavně rychlý kolo a zatím váhám mezi Authorem Reflex SX 2005 za 10800 nebo Kellys Axis za 11700. Axis má odpruženou vidlici se zamykáním, tak mi připadá lepší - Reflex má vidlici RST CT-COM II T5 s pružinama, ale jinak o kvalitě dílů skoro nic nevím.
Můžete mi někdo poradit,co bych měl koupit - případně něco jiného kolem 10-12 000?
Jirka

[ Zpět ]
Datum: 23.06.2006
Autor: jirkaq

Nejlépe hodnocené

2 hlasy
  • Re: Author Reflex SX nebo Kellys Axis

Stejně jako u jiných podobných postů, každý ti poradí od své oblíbené značky, třeba tady ...

http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?id=949...

ale z těch dvou nad kterými váháš, tak je to vlastně vcelku jedno, jsou si hodně podobná, je to spíš o vkusu, tzn. které se ti více líbí vzhledově a hlavně které ti lépe sedne geometrií.

[ Zpět ]
    Datum: 23.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mam Stratose a jsem docela spokojenej. Ale zacinaji me vadit dlazdicky a tezsi teren, trak jsem chtel poradnou odpruenou vidlici.
    Bohuzel se na Crosse nedela. Doporucim ti teda toto:
    Kup si horce, nech si tam dat kotoucovky, vetsi prevodniky, 28" kola (Crossovy 700x) a az ti to bude malo, tak tam jenom hodis MTB 26"
    Nevyhoda bude, ze to bude trosku tezsi a ty kotoucovky.

[ Zpět ]
    Datum: 24.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (keni (jivo@email.xx))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A uz jsi to vubec zkousel? Neco takoveho uz existuje i v serii, Mavic Speedcity. Ale: ty kola by se tam MELA VLEZT. To znamena, ze u nekterych zadnich staveb nebo i vidlic udajne muze byt problem, a to uz i v pripade uzkych, tj. nizkych plastu. V pripade sirsich a tim i vyssich profilu je to urcite potreba dopredu vyzkouset a to u kazdeho kola.

[ Zpět ]
      Datum: 28.07.2006
      Autor: vasek

... já bych bral toho Kellyse, Kellys má aj cenově přijatelné doplňky, takže si ho i za levno dovybavíš, ... na druhou stranu Author není špatný, ale bral bych Axis

[ Zpět ]
    Datum: 24.06.2006
    Autor: davesport

Měl jsem 10 let Author Richmonda (stále je v dobrém stavu) a nyní jsem si chtěl koupit crossové kolo o nějakou tu třídu vyšší. Do nejůžšího výběru se dostala kola: Author Reflex, ACsport Montana a Kelly´s Axis. Nakonec vyhral Kellys. Proč? Víc věřím jeho komponentům, víc se mi líbí a po doporučení několika přátel, které kolům opravdu rozumí mi všichni Kellys doporučili. Ale konečné rozhodnutí je jen a jen na tobě. >->(:

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DaveFox (petr@prostorpro.xx))

Nooo...uz je tenhle dotaz mesic starej...uz mas kolo?:-)

[ Zpět ]

doufam ze u tebe vyhral Author :-)

[ Zpět ]
    Datum: 29.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mig_all)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

117 cyklistů (5 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017