reklama

Jaké kladky na vedení řetězu?

Na svém prvním experimentálním lehokole jsem musel použít 2 kladky pro vedení řetězu - musel jsem 2x změnit směr řetězu na "tahové straně", abych se vyhnul sedadlu (viz. http://jihrab.googlepages.com/lehokolo). Kladky jsem udělal z koleček z kolečkových bruslí. Bohužel kolečka jsou po obvodu z relativně měkkého plastu a řetěz kolečka dost rychle ničí. Jaké kladky používáte vy (pokud nějaké používáte)? Dělali jste si je sami nebo se dají někde koupit (v ČR)? V Polsku je nabízejí (viz. http://poziome.webpark.pl/), ale je to trošku z ruky. Tož poreferujte.

[ Zpět ]
Datum: 18.06.2006
Autor: Jihra
  • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

         

    Já jsem pro jednoduchou dostupnost použil taky bruslařské kolečko. Najeto to má cca 540km, z toho 397,6 mezi 16:00 v pátek a 16:00 v sobotu na K24. Zatím drží pohromadě a funguje. Možná mám nějaké jiné kolečko.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

         

    Ono také dost záleží na úhlu v jakém se řetěz na kladce lomí. Čím větší zalomení, tím víc je kladka namáhána.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

           

      No a to je právě ten můj problém. Já mám ty kladky kousek od sebe, řetěz je dost zalomený a tak je tlak na kladky dost velký. Už jsem uvažoval, že tam dam pastorek z nějakého šestikolečka a navařím jej na ocelový náboj s ložisky z koleček do kolečkových bruslí.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

             

        Přesně jako já - pastorek 21 zubů našroubovaný na střed z hliníku a celé se to točí na kuličkovém ložisku ... Ležák ještě není hotový takže nevím jak se to osvědčí.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

               

          Já jsem zkusil vzít tzv. "cvrka" - prostě jednokolečko - a vykuchal jsem z něj západky, takže se točí na obě strany. Našrouboval jsem to na kus starého hliníkového zadního náboje (v podstatě jen ten závit a příruba) a upevnil jsem to na leháče. Celkem by to fungovalo - ale ten "cvrk" má tlusté zuby (je to dělané na klasický široký řetěz), takže řetěz pro přehazku je na to úzký. Zuby asi osoustružit nepůjdou - je to dost tvrdý materiál - takže je zkusím (možná) obrousit.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2006
          Autor: Jihra
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

         

    Něco jsem objevil zda:
    http://www.mcsport.cz/03point_racing/html/kliky... - ty červené kladky se dají koupi¨t saqmostatně.
    http://www.mcsport.cz/03point_racing/html...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2006
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

           

      Všechno je to určené pro downhill a podobně, kde se na efektivitu celkem kašle. Ty kladky mají hrozmě malý průměr (viděl jsem je v obchodě, ty červené i tu bílou/průhlednou), v případě použití na tahové straně řetězu by v nich myslím byly velké ztráty. V podstatě nejlíp vychází podlě mě kladka z přehazky s ložisky, z toho co jde koupit. Samozřejmě nejlepší máš něco jak má nink na žehličce, kladku o průměru snad 15cm (bohatě by stačilo deset, on má řetěz zalomený o 90° na FWD). Nevím jak má ložiska, třeba se tu ukáže a poví nám to.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

           

      Jo a tu kladku má ze silonu nebo něčeho na ten způsob.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké kladky na vedení řetězu?

             

        No asi by opravdu bylo nejlepší použít ložiska z kolečka na brusle a kladku vytočit ze silonu či něčeho podobného. Budu muset zaangažovat nějakého známého soustružníka.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.06.2006
        Autor: Jihra
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024