reklama

Záběh nových kotoučovek

Ahoj, Tak jsem si koupil nové kotoučovky Avid Juicy seven. Namontoval jsem přední(se zadní byly nějaké komplikace) tak vzadu zůstala moje stará Magura Luisa. Na první vyjíždce sem zjistil, že Avid brzdí podstatně méně než Magura(přestože je avid vepředu). Najel jsem dalších cca 100km, ale brzdný účinek se pořád nezlepšuje, ini když destičky a kotouč odmastím.
Jak dlouho teda trvá než se kotoučovka zaběhne? Nebo s tím mám jít do servisu? Prosím poradte, čím to může být. Dík

[ Zpět ]
Datum: 14.06.2006
Autor: Kelib
  • Re: Záběh nových kotoučovek

         

    Jak u Magura Louise, tak i u M.Marta (typy 2005 a 2006) mi stacilo na zajeti cca 20x poradne zabrzdit, aby byl vykon maximalni. Byly brzdy pred montazi dobre odvzdusnene? Nebyly zamastene desticky (nebo nezamastil jsi je nechtene sam)?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Záběh nových kotoučovek

           

      Odvzdušněný jsou, a po montáži sem všechno odmastil. Teď jsem si v diskusi o Hayesech přečet že se to nemá odmaštovat ředidlem, což sem udělal. Nemůže to být tím? (btw. vzdadu mám Magura Luisa 2002)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: Kelib
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Záběh nových kotoučovek

             

        No, tak to je urcite tim redidlem. Redidlo je MASTNE!!! Pochybuju, ze to desticky jeste rozchodi, asi bude jedinym resenim koupit brzd. desticky nove, bohuzel. Nez je tam das, odmasti poradne i ten kotouc, s destickama nedelej nic. Nejlepsi odmastovadlo je na vsechny hdraulicke kotoucovky isopropylalkohol, ale s uspechem muzes pouzit vlastne jakykoli vysokoprocentni lih.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Záběh nových kotoučovek

         

    Mě se Deore LX hydry zajely tak během cca. 30km, od té doby brzdí výborně. Přes 100km je určitě moc, asi bych to konzultoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Záběh nových kotoučovek

         

    Jestli pořád nebrzdí, tak je něco v nepořádku a asi bych šel do servisu (přestože tam nikdy nechodím). Moje XT a LX se zajely na plný výkon na první krátké vyjížďce.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Záběh nových kotoučovek

           

      Nové desky-Kool stop,BBB-odmaštovat přípravkem na odmaštění brzd. kotoučů,k dostání v každých autodílech, na bázi éteru.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Záběh nových kotoučovek

         

    Tak sem ten kotouč přejel lihem a destičky trochu ošmirgloval, a už to brzdí v poho :) Díky všem za rady

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Kelib
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

281 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024