reklama

Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

Zdravím všechny ! Jsem postaven před problém a potřebuji poradit. Na svém biku mám Komplet shimano deore XT/ 8, které jsem dal pryč a chci si zakoupit XT/9. No jo, ale řazení dualy nebo rapid fire ? V předchozích diskuzích jsem četl, že všechny dualy vyžadují reverzní přehazovačku, a tedy vykazují nižší živostnost, výměna bovdenů atp. Je to tak ? Vyžaduji spolehlivost a přesnost řazení. Jaké maté zkušenosti Vy ? Děkuji za všechny odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Indra)
  • Re: Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

         

    Nevyžadují, můžeš tam mít i "neinverzní" přehazovačku (dokonce mi tvrdili, že v Deore se inverzní nedělá, což asi není pravda). Mě to teda silně mátlo, mít to na každym kole jinak. Nižší životnost tu uváděl merida - ale týkalo se to závodních jezdců, jestli se nepletu. Jestli se to týká i běžného šetrného řazení, to nevím. Hlavu si s tím rozhodně nedělám a žádnou nižší životnost nebo nepřesné řazení zatím nepozoruji. Ale rozhodně bych duály nikomu nenutil. Mě vyhovujou, to je všechno. Tým Merida myslím používá duály. Ale je otázka, zda o tom rozhodují sami závodníci, nebo oddělení marketingu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

         

    Marně dumám nad tím jaký vliv na životnost má reverzní chod přehazovačky .....
    Jednoznačnou odpověď na tvoji otázku Ti asi nikdo nedá. Řeší se to i na jiných serverech a je to 50 x 50 :-) Jestli si o tom chceš něco přečíst tak se mrkni sem:
    http://www.cykl.cz/index.php?action=news&...
    Já používám RF (protože je nejlepší....)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MHD)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

           

      Díky MHD za odkaz na článek, udělal mi jasno, Rapid fire je moje volba.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Indra)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

         

    Taky nevidím důvod k obavám z nepřesnosti řazení. Řadící mechanismus je přizpůsoben rozteči pastorků na kazetě, jinak by to nemohlo fungovat. A když ti to bude i po seřízení přehazovačky drhnout, pak teprve zkontroluj bowdeny, ale začni tím posledním.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

         

    Proboha proč vyhazuješ osmičkové řazení a přecházíš na devítku? Taky vozím XT a horko těžko sháním na netu XT kazety (8) a páčky (ty už jsem nové nesehnal). Kdybych mohl, zůstal bych u osmičky pořád.
    Jestli Rapid Fire nebo Dual je otázka osobní volby. Zkoušel jsem duály, ale potvrdilo se mi, co jsem čekal. Při krkolomném sjezdu řadit a brzdit současně jednou pákou je pro mě nepředstavitelné. Zůstávám u Rapid Fire. Naštěstí i Shimano začalo opět dělat u vyšších řad obě varianty.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

           

      Naprosto s tebou souhlasím, nerad měním z XT/8 na XT/9, ale XT/8 jsem namontoval na kolo, které prodávám a za ty penízky koupím XT/9. Čekala by mě výměna kazety,prostředního převodníku. Navíc se blbě shání kazety XT/8 a o řetězech ani nemluvě. IG 51 se dělá na Taiwanu a už to není ono co bývalo. Věřmi, kdybych nemusel, neměnil bych ... hold pokrok je pokrok.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Indra)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

             

        Deore se dělá v obou verzích,při troše štěstí seženeš i neinverzní XT(jedna se mi ještě válí doma-vozím SRAM) a opět jsem včera měnil LX reverz za obyč.Deore-opět po závodě-bahno,voda,ale tentokrát bych to viděl na hrubé zacházení-taky jsem poprvé viděl vypadený čep z paralelogramu-to by asi nevydrželo nic. Každému vyhovuje něco jiného a každý systém má své výhody a nevýhody.To bychom se do toho diskutování "zahrabali".Je to jako se vším-na minulé kazetě jsem najel 6000km a na té samé nové jsem po prvním řetězu měl "v tahu" 3 pastorky.Takže asi horší materiál-péči měl stejnou.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řazení - Dualy XT nebo Rapid Fire XT ?

               

          Díky za nabídku XT přehazky, mám už XT neinverzní, Top Normal nebo jak tomu říkají. Mimo jiné jsem se rozhodl pro rapid fire také díky tvým zkušenostem ze servisování kol, čehož si považuji. Ale řeším nyní jiný problém, se kterým bych potřeboval poradit, viz. "Divné pnutí při záběru."

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Indra ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024