reklama

Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

Dělám bakalářskou práci na téma ostravské cyklostezky. Navrhl jsem údržbu cyklostezek v zimním období (odklízení sněhu). V letošní zimě totiž byly některé cyklostezky do půlky března neprůjezdné. Zajímalo by mě jestli si myslíte, že se touto údržbou zvýší počet cyklistů, kteří by v zimě vyjeli. Vyjeli by i ti, kteří tvrdí že se v zimě nedá jezdit? Dík

[ Zpět ]
Datum: 12.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (dosty (jura.dosty@centrum.xx))
  • Re: Co říkáte na zimní údržbu cyklostezek

Ahoj, já si myslím že to počet cyklistů jezdících v zimě nezvýší, na to aby člověk jezdil v mrazu musíš být určitým spůsobem "blázen". A taková údržba by podle mne, vzhledem k počtu cyklistů byla nerentabilní. Aporo, jízda na sněhu má svoje kouzlo.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cuk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jj, kdo v zimě nevyjede tak proto, že je mu zima a kdo vyjede tak očekává, že mu bude snížek nádherně křupat pod kolama...
      Trošku hnus jsou teda všechny typy ledových námraz a zledovatělého sněhu, na které byla letošní zima obzvláště bohatá, ale tomu by asi úklid stejně moc nepomohl a jsou tací, kteří tohle navíc vysloveně vyhledávají...

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak, tak a i ty pády jsou snesitelnější a ve většině případů i komičtější, takže je u toho i více srandy:))

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Cuk)

nesmysl, mráz nevadí (na kole se zahřeješ, rozhodně je lepší jet na kole než někde třeba i jen několik minut čekat třeba na šalinu), vadí právě ten přemrzlej sníh. Zezačátku je to v pohodě, ale jak po tom trochu hlubším sněhu přejede třeba i jen 10 cyklistů, zasvítí na to sluníčko a pak to zmrzne, stává se taková cesta nepoužitelná. Takže jednoznačně - cyklostezky prohrnovat. Kdo CHCE jezdit ve sněhu, jistě si najde dostatek např. polních a lesních cest. Cyklostezky by měly být především pro dopravu.

[ Zpět ]
      Autor: PavelŠ

Já v zimě raději jezdím na kole, než chodím pěšky, protože jet po udržované vozovce je snažší, než jít po neudržovaném chodníku. Udržovaná cyklostezka by byla ideální, ale..

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)

Vzhledem k faktu, že mnohdy to je na štíru (nebo i pod štírem) s úklidem sněhu na normálních komunikacích, tak to reálné nevidím. Rovněž si nemyslím, že by to zvýšilo počet v zimě jezdících kolistů - kdo může a chce, tak jezdí i nyní, pokud třeba není námraza nebo něco takového. Ale osobně bych samozřejmě uvítal, kdyby ze Světic do mého pracoviště vedla odklízená cyklostezka, dojížděl bych po ní. Nicméně, jak říkám - finančně neúnosné.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)

Já myslím, že "normální" komunikace se uklízí až moc. Kdo chce jezdit v zimě, musí počítat s tím, že občas narazí např. na náledí nebo trochu sněhu. Projet cyklostezku jednou s multikárou s radlicí snad zas tak finančně neúnosné není, ve srovnání s tunama soli, které se v podstatě zbytečně vysypou na úseky silnic, kde by se klidně dalo jezdit i po náledí (ale sype se tam, i když náledí nehrozí).
      A ty nepovažuješ cyklostezku na normální komunikaci?

[ Zpět ]
      Autor: PavelŠ

Myslím, že by nevyjeli, pokud by jim upravená cyklostezka nezačínala u baráku.

[ Zpět ]
    Autor: abernathy

Já bych se přimlouval za sníh na cyklostezkách i v létě, bude-li dost peněz. Je to čistší, líp se padá a bylo by na stezkách možná i volněji.

[ Zpět ]
    Autor: žofka
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

237 cyklistů (23 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017