reklama

stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

Jsme mladá rodina, která se rozhodla pořídit si kola na rekreační účel. Využití: víkendové výlety po cyklostezkách a vedlejších silnicích v Brně a okolí, Vysočině apod. Spíše pro aktivní dovolenou a odpočinek, rozhodně ne pro divočinu někde v lese. Samozřejmě s občasným využitím i polních cest. Jen pro úplnost uvádím, že s námi - zatím v sedačce budou jezdit děti.
Kamarádi mají crossová kola Author Reflex model 2005 a jsou s nimi moc spokojeni. Rozhodli jsme se tedy taky pro ně. Prodejce byl velmi ochotný a snažil se nám poradit. Naši volbu nám schválil, navíc jsme se dozvěděli, že modely Reflexu jsou opět o něco vylepšené, např. mají uzamykatelnou vidlici, kterou mě doporučuje vzhledem k mojí váze (aby se se mnou kolo i na asfaltových cestách nehoupalo). A tím se dostáváme k jádru toho na co se chci zeptat. Při výšce 180 cm, vážím cca 110kg (váha se podle fáze diet:-)) pohybuje mezi 100 - 115 kg). Manželka je "normální":-)) (60kg). Prodejce mi totiž řekl, že by vzhledem k mojí váze bylo možná dobré uvažovat spíše než o crossovém (Reflex) kole o horském kole, které je přece jenom "pevnější"a dítě v sedačce bych tak mohl vozit já a ne manželka. Jako alternativu k Reflexu mi doporučil Kinetic (má také uzamykatelné vidlice).
Rád bych znal Váš názor na věc.

Tomula
fkabl@post.cz

[ Zpět ]
Datum: 12.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomula (fkabl@post.xx))
  • Re: stokilový cyklista: crossové nebo horské kolo?

Můj muž má cca 185 cm a podle období 110-120 kilčo a má Meridu cross, při nákupu mu byla doporučená, že má vyšší nosnost.
    Ale kolo kupoval s tím, že do horáku už nepůjde, takže možná proto mu ho prodejce nenutil.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

kup si poradnyho horaka, s ramem na bourani vrat selskych staveni :) a poradny drapaky. trochu se ze zacatku nadres ale nebudes muset drzet skodlivou dietu a bat se ze pri sjezdu nejakejch drncu ti praskne ram. dite se ti dozadu to je v poho, extra zatez, tim lip. az budes mit vyjezdino dej si tam hladky plaste a manzelka ti neujede. vice masa vice treninku vice sily mene tuku. zdar

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Horský. 150kg (je-li dítě po tobě) už si zaslouží pořádnej plášť. Ale pohodlný, žádnej ležatej závodní posez, klidně s vlašťovkama. Manželce jistě nebude vadit, když se budeš trošičku namáhat. :')

[ Zpět ]
    Autor: žofka

Taky mám 100 kg, po deseti letech na trekingu jsem loni koupil cross Author Airline a vzhledem ke kombinovanému terénu co jezdím nedám na něj dopustit. Pouze přední vidlice RST odchází po 1000 km do kytek . Vzhledem k tomu, že jsem jezdil i na silničce a horáku se při výběru kola řídím tím , že silničku v terénu rozbiješ a na horáku se na silnici nadřeš a cross je přijatelný univerzál. Jinak jsem taky vozil syna za zády a kolo vydrželo.

[ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin.S (M.Sujan@seznam.xx))

Taky se pohybuji od 95-110 kilo a jezdím na Author Airline.Vůbec ho nešetřím a kolo drží daleko lépe než některé předešlé horské.

[ Zpět ]
    Datum: 13.06.2006
    Autor: Hnuso

Uz jsem se rozhodnul. Manželka si koupí cross - Author Reflex a já raději horáka. Obvolal jsem asi 20 specializovaných prodejců kol a většina z nich se shodla na tom, že za normálních okolností mě cross sice uveze, ale při nějakém silnějším nárazu apod. může něco "prdnout". Horáky mají být v tomto ohledu odolnější. Nechci riskovat, že si někde rozbiju hubu.
    Teď však potřebuju radu jakého horáka? Nevím proč,ale podvědomě mě přitahují Authory - váhám mezi Kinetic a Traction. Nevím, zda se vzhledem k mým potřebám a využití vyplatí investovat do o 3 tis. dražšího Tractiona? Co vy na to? Nebo poradíte lepší koupi v této ceně (15 tis.)?

[ Zpět ]
    Datum: 14.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomula)

Jen tak mimochodem, existuji i crossova kola pro vetsi vahove kategorie, zrovna na jednom takovem jezdi muj kamarad se 120kg. Potiz je, ze za nej dal o cca. 10000 vic nez kdyby tolik nevazil. Takze vyse uvedene je asi pravda, minimalne z financniho hlediska se ti vyplati MTB.

[ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)

Můj více jak 120ti kilový kamarád jezdí již několik let na crossu Sprinter a úplně v pohodě...
    Je ale fakt, že jak zajede "do šišek" - teda do terénku, tak moc nadšený není. Pokud může, tak se tomu vyhýbá...

[ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
dnes
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

200 cyklistů (11 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017