reklama

vidlice odpružená či pevná

Vidlice odpružená či neodpružená.
Ctěla byc si koupit nové kolo, zkoušela jsem amuleta memory, jsem z něj nadšená, možná bych šla i do dražšího modelu, ale nevím, jestli má na těchto kolech smysl odpružená vidlice, se kterou se dodávají. To, které jsem měla půjčené, bylo bez odpružené (majitel se pro ni rozhodl, že prý takhle levné odpružené jsou špatné). Doteď jsem jezdila s pevnou vidlicí, jezdím tak dva tisíce za rok, po silnicích (často rozbitých), občas cesta, občas jízda terénem, prostě typická cykloturistika. To, že musím vyrovnávat všechny nerovnosti a v terénu hlídat, aby mi řídítka nevyskočila z ruky, mi přijde normální, nic jiného jsem za tím nepoznala. Jo važím asi 56 kilo. Mám si nechat radši tu odpruženou vyměnit za pevnou? ( je tam sentour nex 4000 nebo 4500)

[ Zpět ]
Datum: 04.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (lesnenka ([email protected]))
  • Re: vidlice odpružená či pevná

         

    ... no, v tom, že levné vidlice jsou kolikrát na houby je pravda, ale já bych pevnou rozhodně nechtěl, v terénu to jde dobře pocítit

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: davesport
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vidlice odpružená či pevná

         

    Je pravdou, že někdy je lepší pevná vidle než odpružená, zvláště pokud mluvíme o těch nejlevnějších modelech. Není to jenom o komfortu v držení řidítek, lidská ruka je schopná leccos odpružit, ale je to spíše o lepší trakci. Jde o to, že na hrubším povrchu kolo méně odskakuje od terénu.
    Dokud se jezdí jen po českých silnicích v klidovém tempu, tak stači i ta pevná, ale jakmile se například sjíždí řekněme písčitá stezka s kameny, kde zároveň člověk potřebuje zatáčet a brzdit, tak je rozdíl na snadě. S pevnou vidlí si snáze rozbije ústa, protože kolo o kámen odskočí, ve vzduchu při zatažené brzdě se blokne a při mírně natočených řidítkách se po dopadu smýkne a prásk (zažito na vlastní kůži).
    Takže dle stylu jízdy. Pokud přeci jen občas pokoušíš ostřejší terén, tak rozhodně doporučuji alespoň základní typ vidle (třeba klasické RST), jinak stačí pevná.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vidlice odpružená či pevná

           

      Díky za radu, tak já to zkusím s tou odpruženou.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lesnenka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vidlice odpružená či pevná

         

    Samozřejmě že to smysl má, neváhej. Jízda s odpruženou vidlicí je hlavně bezpečnější. Kolo drží dobře stopu nejen v terénu, ale i na nerovné silnici. Při Tvé váze a počtu najetých kilometrů bych typ ( pokud se jedná o životnost )vidlice neřešil.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: vlk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vidlice odpružená či pevná

         

    Ahoj.
    Jestli chces, mam doma fungl novou vidlici RST Capa T4 (76 mm). Je sundana z Authora Basic model 04. Delal jsem z nej kolo na expedice, takze jsem tam naopak daval pevnou vidlici. Nema vubec nic najeto, jen mi proste doma lezi a nevim co s ni. Je to sice meka vidlice, ale pro zenskou myslim bohate staci....

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vidlice odpružená či pevná

           

      Díky za nabídku, ale vidlici nepotřebuji, mně šlo spíš o to, zda si mám u modelu kola, která jsem si vybrala, že ho koupím, nechat odpruženou vidlicí, i když patří k těm levnějším. Různě na diskuzích jsem se dočetla, že to může moc houpat nebo vadit při jízdě do kopce, tak jsem chtěla vědet, jak to je. Ale díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lesnenka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

247 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024