reklama

Správné umístění senzoru

koupil jsem cyklo počítač,je to nějaká základní verze pro začátečníky a ted můj problém.Nevím kam přesně umístit senzor na špici.Nebo spíš jestli ma vliv když ho umístim blíž ke středu nebo k rávku.Tip počítače je MACH 1 a do něj jsem musel i zadat obvod pneumatiky.

[ Zpět ]
Datum: 04.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Darden)
  • Re: Správné umístění senzoru

         

    Na funkci computeru nemá vliv, jestli je čidlo blíže středu nebo ráfkům, počet otáček je logicky stejný.
    Takže zbývají dva parametry, i když minimálního efektu, které toto určují.
    1) Odpor kontaktního čudlíku na špici pri vyžších otáčkách kol. Když budeš mít tento čudlík u ráfku, tak při stejném počtu otáček urazí podstatně delší vzdálenost než kdyby byl u středu, tzn. musí při stejné rychlosti km-h prorazit vetší množství vzduchu a klade vetší odpor.
    2) Onen kontaktní čudlík sice váží naprosto zanedbatelných pár gramů, ale čistě teoreticky, pokud bude u ráfku, tak může fungovat jako dovyvažující závaží a kdyby měl třeba 0,5 kg, tak ti kolo začne ve vyšší rychlosti normálně skákat. Ve skutečnosti je to čistě teorie, právě díky tomu že je lehounký, ale tak jako tak, čím blíže nábě, tím menší vliv odstředivé síly a zpětného efektu na vyvážení kola.

    Odpověď : rozhodně blíže k nábě, k ráfku fakt ne :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Správné umístění senzoru

           

      Jo, ještě jsem zapoměl, ne zase úplně ke středu, tam už by teoreticky mohla vadit příliš dlouhá doba styku mezi snímačem a tím čudlíkem, alespoň při nizké rychlosti, takže pokud chceš mít opravdu optimální výsledky, tak spíš tak 6-9 cm od náby. Hlavně to pořádně utáhni :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Správné umístění senzoru

             

        Hehe, tak to je hustý, tahle teorie, ale prakticky to máš naprosto jedno. Já teda dávám ten magnet tak, aby to spolehlivě spínalo, zbytek je mi úplně ukradenej

        [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2006
        Autor: Kelib
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Správné umístění senzoru

               

          Taky varianta, na TMB je to fakt asi jedno, na žiletce to někdo holt řeší. Pokud je kladen dotaz, odpovídám :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Správné umístění senzoru

         

    Když jsem měl Cateye Tomo, tak ten měl magnet na umělohmotný destičce, jejíž drážky se hodily jenom do jednoho místa výpletu. Nevím jak je to teď.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (aberrnathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Správné umístění senzoru

           

      Jo Cateye Tomo, ten já mám pořád... Jen dráty mám u něho už třetí, jednou mi je ukradli i s celým kolem (Tomo přežilo v kapse), jednou jsem je dotrhal tak, že jsem musel koupit nové - měli dokonce zesílené - ty mám doteď. Vyšly ty dvoje dráty v součtu na víc než celý nový computer...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sectorr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Správné umístění senzoru

         

    Tohle jsem tu psal už kdysi:

    "Vzhledem k tomu, že magnet má podle návodu rotovat kolem čidla max. ve vzdálenosti 5mm a ještě k tomu v určitém místě (vyznačeném na čidlu), tak těch míst kde to uchytit zas tolik není... S tím se dá také dobře vyvztekat, než se to poladí do správné polohy...;-)
    Mně to kupodivu šlape i na vzdálenost skoro 1cm..."

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Správné umístění senzoru

           

      Jak říká Jarda - musíš dodržet určitou vzdálenost mezi senzorem a magnetem, a z toho ta pozice na vidlici vychází jednoznačně. Moc se s tím laborovat nedá.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

406 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024